13.03.2018

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Pühalepa naistekoda pidas pidu

Laupäeval tähistas Palade kooli uhkes saalis 20. tegevusaastat MTÜ Pühalepa Naistekoda, kel oma kogukonnale pakkuda nii külamaja kui tantsurühma etteasted. Ühing oli peole kutsunud hulga sõpru ja tuttavaid ning õnnesoove ja tänusõnu ütlesid paljud. Kodukandi juhatuse esinaine Ester Tammis meenutas, kuidas ta kirjutas oma kursusetööd ja sai selle käigus teada, kui suure töö on Pühalepa naistekoja naised ära teinud Kuri koolimaja taastamisel kohalikuks seltsimajaks. “Kuidas te ometi suutsite?! Kuidas teil ei tulnud vahepeal niisugust tunnet, et – tühja kah! – midagi tegime, aga enam ei jaksa? Kas ka teil tuli panna panti mõni kodu, et seltsimaja korda saada?” esitas ta retoorilisi küsimusi, mis tõid Kuri koolimaja taastamise eestvedaja Ille Kivistu silmanurka pisara.

 

Autod ei pääsenud saarele pakendijäätmeid ära vedama

Parvlaevaühenduse probleemide tõttu jäi jäätmeveofirmal Ragn Sells tegemata kaks reisi saarele ning osa saare pakendikonteinereist ajavad üle ääre. Nendega, mida tühjendab AS Keskkonnateenused, on kõik korras. Hiiumaa valla keskkonnaspetsialist Raina Smill selgitas, et ära jäid 1. märtsi nn suur veoring ja 8. märtsi väike veoring. Just sellepärast on nii Kärdlas kui Käinas pakendijäätme konteinereid, kuhu elanike toodu enam ära ei mahu ja leiab koha konteineri kõrval. Smill ütles, et on pakenditagastusorganisatsiooniga, mis Ragn Sellsist veoteenuse tellib ning millega ka äraveoleping sõlmitud, juba ühendust võtnud. “Mulle lubati, et 15. märtsil tehakse kõik korda ja koristatakse ka konteinerite ümbrus,” ütles Smill. Ta soovitas minna kodulehele www.pvo.ee, kus on kenasti näha kõik pakendikonteinerite tühjendusajad.

 

Vesi lennujaama veskile

Kümne päevaga, mil liiklus Heltermaa–Rohuküla parvlaevaliinil oli häiritud, tegi AS Transaviabaltika Kärdla suunal üheksa lisareisi. Seda võimalust kasutas täpselt 200 reisijat. Reisijaid oli rohkem ka tavareisidel ja kui märts on Kärdla lennujaama direktori Allan Mälli sõnul tavaliselt n-ö kehvem kuu, siis eilehommikuse reisiga kokku oli märtsis juba lennanud 691 reisijat. Tavapäraselt veetakse märtsikuus Tallinn–Kärdla–Tallinn liinil 400–500 reisijat, praegu aga on kaks kolmandikku märtsikuust veel ees. “Olematu merevesi oli vesi meie veskile,” naljatas Mäll. Kuna madala mereveeseisu põhjustasid idakaare tuuled ja kõgrõhkkond, olid ilmad sel ajal ilusad ja kõik lennud toimusid. Esimene tagasilöök tuli reede õhtul, kui Kärdla lend tuli ära jätta ilmastikuolude tõttu.

 

Tants uue spordikeskuse ümber

Eelmisel nädalal tutvustati vallamajas uue spordihoone rajamise plaane. Erinevaid argumente tulvil arutelul jäi kõlama mõte, et Hiiumaale on seda vaja, lahtiseks jäi, kuhu ja kui suur. Hoone maksumuse esialgne hinnang on 8–9 miljonit eurot. Vallavolikogu esimees Aivar Viidik rääkis, et Hiiumaa on ainuke maakond, kus puudub kaasaegne spordihoone ja sellest lähtuvalt oli sügisesel kohtumisel peaministriga see teema üleval. “Peaminister andis omapoolse lubaduse, et riik igal juhul toetab Hiiumaal kaasaegsete sportimistingimuste loomist,” selgitas Viidik. Eelmisel kolmapäeval vallamajas toimunud avalikul arutelul oli üheks teemaks, kas ehitada spordihoone Põllu tänava kanti või Kärdla kooli juurde ning juhul kui Põllu tänavale, kas siis kooli võimla lammutatakse või jääb alles. Sellest kes milliseid argumente tõi, pikemalt Hiiu Lehes.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised