16.02.2018

Hiiumaa noored heiskasid Pika Hermanni torni lipu

 Foto: Erik Peinar

Eesti Vabariigi ja Kaitseliidu 100. sünniaasta puhul heiskavad veebruarikuu hommikutel Pika Hermanni torni lipu noorkotkad ja kodutütred kõikidest Eesti maakondadest. Kolmapäeval kell 08:00 heiskasid lipu Mari-Liis Kerk Kodutütarde Lääne ringkonnast ja Jako Jalakas Noorte Kotkaste Lääne malevast.

Mari-Liis Kerk elab Hiiumaal Emmaste külas ja õpib Hiiumaa Gümnaasiumi 12. klassis. Ta on kodutütar alates 2009. aastast.

Mari-Liis on väga aktiivne ning tegus tütarlaps. Pea igas Hiiumaa laagris on ta kohal ning valmis andma oma panuse organisatsiooni toimimisse. Noortejuhid saavad Mari-Liisilt palju tuge, kuna neiu on oma kogemusi ja teadmisi jagamas rühmakoondustel, laagrites töötubades ja matkadel kontrollpunktides.

Jako Jalakas elab Hiiumaal Lauka külas ja õpib Lauka Põhikooli, 9. klassis. Ta on noorkotkas alates 2015. aastast.

Jako on üks aktiivsemaid noorkotkaid Hiiumaal. Vaatamata sellele, et Jakot peab natuke tagant utsitama on ta vahva ning vastupidav noormees. Noorkotkaks olemine on kasvatanud Jakost kindlakäelise laskuri ning asjaliku matkaja.

Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili kinnitas, et Pika Hermanni lipu heiskamine Eesti sünnipäevakuul on noorkotkastele ja kodutütardele suur au ja tunnustus. „Samuti on see hea näide sellest, kuidas riik hoolib oma noortest ehk oma tulevikust,“ ütles kindral.

Kaitseliidu noorteorganisatsioonid korraldasid lipuheiskajate leidmiseks konkursi kõigis maakondades üle Eesti. „Võime olla kindlad, et veebruaris lähevad riigi esimest lippu heiskama  meie parimate noorkotkaste ja kodutütarde esindajad," lisas Kiili.

 

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised