09.02.2018

Keskväljak valmib 2019, Käina Tuuletorn 2020

 Kuvatõmmis eskiisist

Kui piirkondade konkurentsivõime tugevdamise (PKT) investeeringutoetuste esimeses taotlusvoorus praakis meetme hindamiskomisjon kõik Hiiu maakonnast esitatud projektid välja, siis teises voorus eraldati kahele projektile 2,4 miljonit eurot.

Kärdla sai 1,58 miljonit eurot toetust linna keskväljaku ümberehitamiseks, Käina 850 000 eurot turismiatraktsiooni ja elamuskeskuse Tuuletorn rajamiseks.
Rahastuse saanud Kärdla keskväljak peaks uue näo saama järgmise aasta lõpuks, Käina Tuuletorni elamuskeskus valmima 2020. aasta kevadeks.

Ümberehitusega on kavas muuta üsna amortiseerunud ja korrast ära keskväljak inimestele ja ettevõtlusele atraktiivsemaks. Suurim muudatus on, et ümber kujundatakse väljaku liiklusskeem ning senise ringliikluse asemel hakkab väljakut läbima üks autodele mõeldud sõidutee. Kaks, kokku 57 kohaga parklat, koondatakse Konsumi ja Mereagentuuri esisele. Kärdla büroohoone ja SEB pangamaja esine kuni Pritsumajani jääb aga jalakäijate ja puhkajate alaks. Väljakule lisatakse lipuväljaku funktsioon, keskele tehakse lehtla, mänguväljak ja veesilm koos purskkaevuga.
Lisaks rajatakse rohealad ja talvisel ajal uisuväljak.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised