05.02.2018

Hiiumaa saab EAS-ilt 2,4 miljonit

 Kuvatõmmis

Hiiu maakonnas toetatakse PKT II voorus kahte projekti ning maakond võtab kasutusele kõik maakonnale eraldatud vahendid (s.h I PKT voorus kasutamata jäänud vahendid), kokku 2,4 miljonit eurot. Toetuse tulemusel saab Hiiumaa endale uue ja atraktiivse turismiatraktsiooni, mille tulemusel pikeneb saarel turismihooaeg ning külastajatele pakutakse põnevaid tegevusi ka madalhooajal. Lisaks muutub Kärdla keskväljak inimestele atraktiivsemaks ning luuakse eeldused selleks, et linnasüdames tekiks kaasaegne keskkond ennekõike kohalikele elanikele aga ka Kärdla külalistele. Projektide toel saavad ennekõike kasu teenindus- ja turismivalkdonna ettevõtted, näiteks toitlustus- ja majutusettevõtted, kes saavad oma teenuseid ka madalhooajal aktiivselt pakkuma hakata.

Turismiprojektid:

Tuuletorni Elamuskeskus
Toetuse suurus 854394,40 eurot

Toetuse abil on kavas Käinasse rajada aastaringselt külastajatele avatud peresõbralik, elamuslikku ja harivat meelelahutust pakkuv ning Hiiumaad tutvustav terviklik turismiatraktsioon, elamuskeskus Tuuletorn. Kuuel korrusel asuva interaktiivse ekspositsiooni ja tegevuskeskkonna kaudu pajatatakse lugusid Hiiumaast- inspireerivast loodusest ja kultuuripärandist.


Linnasüdamed:

Kärdla Keskväljaku ümberehitamine
Toetuse suurus 1 580 299,60 eurot

Toetuse abil on kavas ehitada ümber Kärdla keskväljak ning muuta keskväljak inimestele ja ettevõtlusele atraktiivsemaks. Projekti raames kujundatakse ümber liikluslahendused, väljakule lisatakse lipuväljaku funktsioon, väljaku keskele tehakse pergalo, mänguväljak, veesilm koos purskkaevuga, rohealad ning talvisel ajal ka uisuväljak.


 

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised