29.12.2017

Õlleviinast Hiiumaa viskini

 Foto: Pääro Metsand/Hiiumaa Fotoprojekt

OÜ Hiiumaa Pruulikoda juhatuse liige Tarvi Pink ütles aastat kokku võttes, et kõik sujus enam-vähem plaanipäraselt ja plaane jagub ka uueks aastaks.

Eelmisel aastal tööd alustanud Hiiumaa pruulikoja õlled on müüki pääsenud üsna mitmes suures kaubandusketis. Novembrikuus sai Hiiumaa pruulikoda esimese Eesti õlletehasena ka kange alkoholi tootmise loa. “Toote nimi on Bierbrand ehk spetsiaalne õllest tehtud kange alkohol,” selgitas Pink.
 
Küsimisele, kust see mõte tuli, vastas ta, et üks õllepartii läks üle tähtaja, müüa seda ei saanud ja mõeldi, et ajaks selle läbi torude. Saadud toode nimega Ölvin tuleb peagi müüki.

Edasi viis mõttelend hiidlased Šotimaale küsima, mis oleks, kui Bierbrand vaati panna? Seal vastati, et võite selle kraami niisama vaati panna, sellest tuleb üks hea asi, aga kui on tahtmine hakata viskit tegema, siis on teile kolm küsimust: mis vesi teil saare peal on ja kas teil on seal ka turvast ja kadakat? “Ma pidin pikali kukkuma, sest meil on kõik kolm olemas,” tunnistas Pink.


 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised