21.12.2017

Päästeamet: Enim esineb pühade ajal tahmapõlenguid ja toidukõrbemisi

Päästjad saavad jõulupühade ajal peamiselt kahte tüüpi väljakutseid. Need on tahmapõlengud ning toidukõrbemised. Mõlemad tuleõnnetused on täiesti ennetatavad.

Kõige lihtsam on vältida tahmapõlengut sellega, et kontrollite enne pühasid oma küttesüsteemide puhtust ise või lasete seda teha korstnapühkijal. Aktiivse kütteperioodi algusest on möödas juba mitu kuud ning kindlasti on ahjudesse, pliitidesse, kaminatesse ja korstnatesse kogunud mingil määral tahma ning pigi. Pidage piiri ka kütmisega. Ilmad on küll niisked ja sooja tahaks tubadesse, kuid ülekütmist tuleks vältida. Ainult puhta küttesüsteemiga ja õigeid kütmisvõtteid kasutades võite olla kindlad, et tuleõnnetust ei juhtu.

Püsige köögis, kui valmistate pidusööki. Planeerige toidutegemine aegsasti, ka toiduainete varumine. Pole vaja ise tekitada olukorda, kus pliidil või ahjus süüa tehes, avastate, et midagi on puudu ja otsustate selle kiirelt toidupoest ära tuua. Tähelepanuta toit pliidil võib tekitada paksu pahandust ning jätta pidulised ilma nii meeldivast õhtusöögist kui ka kodust.

Ei väsi kordamast, et kõige tähtsam siinjuures on töökorras suitsuanduri olemasolu kodus. Tuletame veel meelde, et kõigil kellel on kodus gaasiboilerid või –soojendajad on uuest aastast kohustuslik paigaldada eluruumi ka vinguandur. Soovitame vinguandur soetada ka oma puuküttega koju. Puukütte puhul võib vingugaas tekkida ka ilma tulekahjuta ning just sellistes olukordades ongi vingugaasiandur asendamatu. Vingugaas tekib ka siis, kui siiber liiga vara suletakse või kui küttesüsteemis on vead. Kuna suitsu- ja vingugaasianduri tööpõhimõtted on erinevad ja suitsuandur vingugaasi ei tuvasta, on ahiküttega kodudes vajalikud mõlemad.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised