27.11.2017

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Kärdlas laiendatakse 2 miljoni euro eest veevärki

Septembris allkirjastatud ühisveevärgi- ja kanalisatsiooni laiendamise 2 miljoni eurose projektiga paraneb kuni poole tuhande Kärdla elaniku kas senine varustatus või luuakse uus võimalus liituda ühisveevärgi ja kanalisatsiooniga. Torutööd hõlmavad tänavate Vabaduse, Vabaduse põik, Sanglepa. Tiigi, Väike-Tiigi, Valli, Kopli, Lepiku, Uus, Kalda, Lodju, Künka ja Kabeli piirkondi. Tekkis küsimus, miks jääb 2018 algavatest ehitustöödest välja näiteks tänav Tiigi põik, mille ümbruse elanikud juba vee ja kanalisatsiooni endale saanud on. Sama olukord on Kärdlas ka Väike-Aia ja Kase tänavatel, kus ümberringi juba linna vee- ja kanalisatsiooniga liitumise võimalus loodud. Tundus loogiline, et ka Tiigi põik sellesse projekti kaasataks, kui seal piirkonnas ehitustööd algavad. Mida vastati küsimustele vallast, saab lugeda Hiiu Lehest.


Uus rändpood läheb esimesele ringile

Reede keskpäeval saadetakse Hiiumaa Selveri juurest esimesele ringile uus kauplusbuss, mis viib kaubad kohale kõigile soovijaile olenemata sellest, millises saare otsas nad elavad. “Uus rändpood on Selveri varajane kingitus hiidlastele – jõuab kohale peaaegu esimeseks advendiks,” ütles Selveri e-teenuste juht Gunnar Obolenski. Põhja-Soomes Kiitokori bussitehases spetsiaalselt selle teenuse osutamiseks ehitatud bussi täpset maksumust Selver ei avalda, aga suurusjärk on üle 100 000 euro. Buss on senisest 1,3 meetrit pikem, sama lai, aga 70 sentimeetrit kõrgem. “Vaatasime, et hiidlaste keskmine pikkus on kasvanud ja et nad ei peaks pea longus sisenema, tellisime kõrgema bussi,” naljatas Obolenski. Varem rentis Selver Hiiumaa omavalitsusliidule kuulunud bussi, mida omakorda rentis edasi FIE Toomas Remmelkoorile. Uut bussi haldab Selver ise, kuid teenindajate tiim jääb samaks. Ka suhtlus ja koostöö uue Hiiumaa vallaga jätkub, kinnitas Obolenski.

 

Valge Lindi auhinna pälvis Leili Mutso

Eesti naisteühenduste ümarlaua (ENÜ) Valge Lindi auhinna pälvis Läänemaa naiste tugikeskuse juhataja Leili Mutso naiste tugikeskuse teenuse käivitamise ja säilitamise eest Lääne- ja Hiiumaal. “Leili oli kõige raskematel ja olulisematel hetkedel minu jaoks alati olemas. Tänan teda selle eest, et ta on tõeline Inimene suure algustähega,” iseloomustas Leili Mutsot üks paljudest Läänemaa naiste tugikeskusest abi saanud naistest. Läänemaa naiste tugikeskus on sõltumatuna, ilma riigi rahalise toeta tegutsenud aktiivselt edasi nii Läänemaal kui Hiiumaal ka 2017. aastal. Kõiki nende poole pöördunud vägivallaohvreid on abistatud vabatahtlikena, säilitades seejuures nõustamisteenuste kõrge professionaalse kvaliteedi. Alates asutamisest aastal 2014 on Läänemaa naiste tugikeskus abistanud kokku 300 naise, sh selle aasta üheksa kuuga 73 naist.

 

Lions Klubi heategu jõudis kohale

Nädalavahetusel jõudis Hiiumaale 46 paari tuttuusi kunstmuru jalgpalliputsasid, mis on mõeldud vähekindlustatud peredele tasuta kinkimiseks. Jalgpallisaapad saadeti Eestisse ühe Norra Lions kubi algatusel ja Lions Klubi Tallinn Meri toimetas need soovijateni. Hiiumaale tõi spordijalatsid klubi liige Margus Olli. “Kuna Hiiumaal ei ole minule teadaolevalt veel Lions klubi olemas ja juhuslikult tundsin inimesi, kes Hiiumaal jalgpalliga seotud, ei olnud otsuse tegemine ka keeruline,” ütles Olli. Kokku leidis omaniku 46 paari uusi putsasid, millest pooled jõuavad Kärdla põhikooli kehalise kasvatuse õpetajate kätte. Õpetaja Ülle Paasoja oli kingituse üle väga õnnelik. Tema sõnul on tore, et nüüd on võimalus pakkuda jalgpalliputsasid tüdrukutele, kui on vaja kooli eest võistlema minna. “Eraldi jalgpallitrenn meil tüdrukute jaoks puudub, küll aga mängime koolitunnis ja leidub ka tüdrukuid, kes soovivad osaleda maakondlikel võistlustel,” selgitas Paasoja.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised