20.11.2017

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Ettevõtjate kohad edurivides varieeruvad

AS Creditinfo Eesti, varasemalt tuntud nimega AS Krediidiinfo uuris ettevõtete 2016. aasta finantsnäitajaid ja reastas maakondade edukaimad ettevõtted müügitulu ja kasumi alusel. Valminud on ka Äripäeva TOP10 ja novembri algul valiti 2016. aasta Hiiumaa aasta parimaid ettevõtjaid. Hiiumaa aasta tegija AS M ja P Nurst on Krediidinfo koostatud ja kasumi järgi reastatud Hiiumaa TOPis alles seitsmes, müügitulu arvestavas TOPis neljas. Põhjuseks, miks Hiiumaa aasta tegija neis edurivides esikohal pole, on see, et meie edukate ettevõtete reastamisel võetakse arvesse rohkem näitajaid: müügitulu ehk käive, müügitulu kasv, ärikasum ja ärikasumi kasv, omakapitali rentaablus ja tööjõukulud. “Selleks, et saada võimalikult objektiivne pilt, kasutasime reastamiseks kuut erinevat näitajat,” selgitas 20 aastat Hiiumaa majandusülevaateid koostanud Swedbanki haldur Elmo Harjak. Samas nentis ta, et igasugune ettevõtete võrdlemine on subjektiivne, kuna kahte ühesugust ettevõtet ei ole olemas. 

Kaja asemele tuleb Kaja

SA Tuuru juhataja Aivi Telvik teatas vabaühenduste tunnustamise peol, et maakondlikus arenduskeskuses hakkab mittetulundusühendusi nõustama Kaja Sõrmus. “Ei hakanud nime vahetama, Kaja asemele tuleb Kaja,” naljatas Telvik Kaja Hiis-Rinnet tehtu eest lilledega tänades ja Kaja Sõrmust lilledega tervitades. Siiani töötas Sõrmus Hiiu maavalitsuses arengu- ja planeeringuosakonnas peaspetsialistina. Jaanuarist lõpetab Hiiu maavalitsus kui institutsioon tegevuse, asemele tuleb mõne töötajaga maakondlik talitus. Varem Tuurus MTÜsid nõustanud Kaja Hiis-Rinne juhib nüüd kalanduspiirkonna toetusi jagava MTÜ Hiiukala tööd. 

Mandariinipakend ja trummikool jõudsid Bright Minds finaali

Programmi Bright Minds 20 parima hulka pääsesid Emili Kuuse ja Marii Vispeli idee toota mandariinikoortest pakendeid ja Elo Koidu leiutis Drumit. Kuuse ja Vispeli sõnul tekkis neil mõte teha mandariinikoortest pakend programmi avaüritusel. Ühes töötoas toimunud ajurünnakul tuli neil mõte teha keskkonnasõbralikust materjalist pakend. “Trummide külge ühendatud moodul valgustab trummi, mida lüüa tuleb,” tutvustas oma ideed Koidu. SA Tuuru ettevõtlikkuse õppe koordinaatori Henri Reederi sõnul oli üllatav, et nii paljud Hiiumaa noored konkursil osalesid, sest Bright Minds võistlusele eelnenud koolitusprogramm oli väga intensiivne ja nõudis noortelt palju kodutöid. Töötubades osales kokku 76 Hiiumaa noort, koolitustel 57, oma idee esitas konkursile viis võistkonda, kuhu kuulus kokku kümme noort. Järgnenud koolitustel osalenud 12 tiimist läks ideega lõpuni välja seitse, neist viis esitas idee ka konkursile ja kaks Hiiumaa võistkonda pääses Eesti 20 parima idee hulka.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised