14.11.2017

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

20. korda Hiiumaa majandusest

Hiiumaa arenguseminaril tunnustati 20. korda tublimaid ettevõtjaid ning igal osalejal oli võimalus koju kaasa võtta trükivärske majandusülevaade. Seminari avas SA Tuuru juhataja Aivi Telvik, kes esitles kõigist Hiiumaa majandusülevaadete trükistest koosnevat näitust öeldes, te kõik see on paljude osapoolte koostöö tulemus. “Kui maavalitsus ka uksed kinni paneb, siis majandusülevaate koostamist tuleks jätkata,” oli Telviku sõnum. Lääne-Eestis tegutsevate ettevõtjate konsultant Urmas Treiel märkis, et Hiiumaa majandusülevaate koostamise järjepidevus on muljetavaldav. “Ei Saaremaal ega Läänemaal pole midagi sellist ette näidata,” tunnustas ta. Swedbanki ettevõtete haldur Elmo Harjak andis ülevaate saare majandusest nende 20 aasta jooksul. “Hiiumaa majanduse kasvunumbrid on olnud muljetavaldavad, välja arvatud üks – töötajate arv, mis paarikümne aastaga vähenenud peaaegu veerandi võrra,” nentis Harjak. 

Kärdlas avatakse mündipesula

OÜ Solar Projekt ehitab käesoleva aasta lõpuks Kärdlasse, Kõrgessaare maanteel asuva Jetoili automaattankla kõrvale sõidukite iseteenindus- ehk mündipesula. “Mõte Kärdlasse mündipesula ehitada tuli sellest, et mujal Eestis on need juba väga levinud,” rääkis OÜ Solar Projekt üks omanikke Kaspar Kibuspuu. Tema sõnul on Kärdlas praegu vähe võimalusi oma sõidukit pesta. “Minu teada on Kärdlas praegu kaks autopesulat, mõlemad on avatud esmaspäevast reedeni kaheksast viieni. Inimesed on sel ajal enamasti veel tööl ja neil pole võimalust oma autoga pesulasse minna,” selgitas ta. OÜ Solar Projekt pesula on avatud seitsmel päeval nädalas ja 24 tundi ööpäevas. Keskeltläbi saab klient auto puhtaks 5 euroga. 

Noortemajad vahetasid töötajad

Reedel vahetasid noorsootöönädala raames töötajaid Emmaste, Käina, Kõrgessaare ja Kärdla noortemajad. Kärdla noorsootöötaja Liisa Otsak oli reedel ametis Kõrgessaare noortemajas. Otsak rääkis, et sai sealsetelt kolleegidelt häid nippe, mida oma töös rakendada. Otsak, kes on Hiiumaal noorsootöötaja olnud vaid kaks kuud, leidis, et noortemajade vahetus on väga põnev. “See on hea võimalus näha teisi kohti ja noori. Kuna ma ei tunne veel eriti kedagi, on see vahetus hea võimalus noorsootöötajana kanda kinnitada,” selgitas Otsak.Esimest korda aasta tegijaks

Hiiumaa aasta tegija tiitli teenis esmakordselt saare suurim tööandja, Kärdlas tegutsev pereettevõte AS M ja P Nurst. Edurivisse reastatakse Hiiumaa ettevõtjad kuue näitaja alusel: netokäive, netokäibe kasv, ärikasum, ärikasumi kasv, omakapitali rentaablus ja tööjõukulud. Saare kümne parima hulka on AS M ja P Nurst valitud 11 korral, 2000. ja 2007. aastal tunnustati ettevõtet aasta investeerija aunimetusega. Ettevõtte juhataja Agur Nurs ütles Hiiu Lehele, et loomulikult on selline tunnustus tähtis: “Hea teada, et meid on märgatud.” Aasta tegija on ühtlasi saare suurim tööandja: kui 2015. a lõpus oli ettevõttel 133 töötajat, eelmise aasta lõpus 163, siis praegu juba 185. “Oleme läinud päris tugeva kasvuga,” nentis Nurs.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised