08.11.2017

Päästeamet: Eesti saadab Bangladeshi ÜRO Rahvusvahelisele Migratsiooniorganisatsiooni toetusmissioonile kaks eksperti

Esmaspäeval, 6. novembril alustab Tallinnast teekoda Bangladeshi ÜRO agentuuri missioonile Põhja-Eesti regionaalhaigla doktor Indrek Soosaar ja kahe nädala pärast liitub missiooniga Päästeameti päästetöö osakonna nõunik Taavi Ennemuist. Meeskond moodustatakse rahvusvahelise humanitaarpartnerluse riikide Rootsi, Luksemburgi ja Eesti poolt.

ÜRO teatel on Birmast Bangladeshi põgenenud sadu tuhandeid rohingya põgenikke. Laagrid on ülerahvastatud ja olmetingimused viletsad. Rahvusvahelise Migratsiooniorganisatsiooni palvel rajatakse välitingimustes töötamiseks laager Bangladeshi piiri äärde Cox’s Bazar.

Taavi Ennemuist hakkab koha peal tööle laagritehnikuna ehk hakkab koos teise IHP liikmesriigi esindajaga moodulmaju paigaldama. Dr. Indrek Soosaar on laagrimeedik, kelle esmaseks ülesandeks on tagada IHP missioonist osavõtjate meditsiiniline tugi ning tegeleda võimalike ennetustegevustega. Välismissioonid annavad Päästeametile hea võimaluse analüüsida päästesündmusi maailmas ja jagada kogemusi. Missiooni pikkus on 6 nädalat.

Bangladeshi missioon on Päästeametile tänavu esimene. Viimased Päästeameti missioonid olid 2015. aastal Omaani ja 2016. aastal Haitile. Missiooni rahastab Välisministeerium arengukoostöö ja humanitaarabi vahenditest.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised