01.11.2017

Teisipäeval sõlmiti Hiiumaa valla koalitsioonileping

Teisipäeval kirjutasid Sotsiaaldemokraatliku erakonna ja valimisliidu Ühine Hiiumaa esindajad alla järgmise nelja aasta koalitsioonilepingule.

„Heameel on tõdeda, et koalitsioonileping kajastab mõlema partneri kõiki ideid, mis toetavad terve Hiiumaa arengut,” ütles Hiiumaa sotsiaaldemokraatide juht Reili Rand ning lisas, et lepingust leiab iga hiidlane enda jaoks olulised punktid.

Koalitsioonileping on koostatud sotsiaaldemokraatide ja Ühine Hiiumaa valimisprogrammidele toetudes. Eraldi on välja toodud investeeringute osa.

Mõlemast koalitsiooni osapoolest osales läbirääkimistel 10 inimest põhimõttel, et lisaks volinikele oleks kaasatud ka kõigi piirkondade esindajad. „Hindan nii läbirääkimiste protsessi ja ka valitsemisprogrammi kvaliteeti väga kõrgelt,“ ütles Ühine Hiiumaa liige ja volikogu esimehe kandidaat Aivar Viidik. „Tegemist on tugeva, piisavalt ambitsioonika, aga ka realistliku kavaga Hiiumaa elu arenguks.“

Hiiumaa valla volikogu eismene istung toimub kolmapäeval 1. novembril kell 16 Suuremõisa lossis. Istungi päevakorras on volikogu esimehe ja aseesimehe valimine.

Kohalike omavalitsuste valimistel said sotsiaaldemokraadid Hiiumaal seitse ja Ühine Hiiumaa kuus mandaati. Seega on neil 23kohalises volikogus kokku 13 kohta.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised