30.10.2017

Parvlaeva Leiger rikke tõttu oli ühendus Hiiumaaga ajutiselt katkenud

 Foto: H. Vassar

Esmaspäeva hommikul katkes laevaühendus Hiiumaaga, sest parvlaev Leiger tehnilise rikke tõttu Rohukülast liinile ei läinud, takistades samal ajal parvlaev Tiiu sildumist.

Heltermaal sadamast startis hommikul küll parvlaev Tiiu, kuid ei saanud Rohukülas silduda, sest Leiger oli sadamakail ees. Pärast mõningas ootamist merel pöördus Tiiu tagasi Hiiumaale.

Tallinna Sadama kommunikatsioonijuht Sirle Arro ütles Delfile, et paraku on Rohukülas ainult üks kai, mis suudab uusi parvlaevu vastu võtta ja kuna Leiger on seal tehnilise rikke tõttu seal ees, siis ei jäänudki muud üle, kui reisijad tagasi saata.

"Hetkel ma veel ei oska öelda, mis parvlaeval viga on, aga esialgsetel andmetel on rike mootorites," sõnas Arro. Kõik tänahommikused väljumised on tühistatud. Arro ei oska veel öelda, millal laevaliiklus taastatakse. "Kella kümnene väljumine tühistatakse, kuid loodame, et kell 11 saab Tiiu juba Heltermaalt Rohuküla suunal reisi alustada," ütles ta.

Asenduslaev Regula, mis suudaks Rohukülas ka mõne teise kai ääres silduda, on Heltermaa sadamas, kuid sel puudub meeskond, et reisijaid teenindama asuda.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised