20.10.2017

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Eakate pansionaat avab uksed

Esmaspäeval avab Hiiu valla sotsiaalkeskus Kõpu õppekompleksis asuvas peremajas pansionaadi, kuhu on elama oodatud endaga hakkama saavad eakad. Pansionaati haldava Hiiu valla sotsiaalkeskuse juhataja Madis Roosimaa rääkis, et paljud huvilised on küsinud, kas pansionaadis pakutakse ka hooldust, kuid Kõppu elama on oodatud siiski eakad, kes suudavad ise liikuda. “Perenaine käib siin küll iga päev, kuid hooldust ta ei tee,” selgitas Roosimaa teisipäeval pansionaadimajas uusi voodeid valmis seades. Pansionaadi perenaiseks saab Marina Gital, kes elab õppekompleksi lähedal ja töötab koolis abiõpetajana. Tema ülesandeks on hoida majapidamist korras ning vajadusel abistada eakaid igapäevatoimingutes. “Lohutan ja aitan,” lubas Gital rõõmsameelselt. Kohti pansionaadis jagub seitsmele, teenuse maksumus on 140 eurot kuus, millele lisandub toitlustamise hind, orienteeruvalt 6 eurot päevas nelja toidukorra eest.

Uue ühisvalla koalitsioonikõnelused sujuvad

Valimised võitnud SDE piirkonna juht Reili Rand ütles, et Sotsiaaldemokraatliku erakonna ja valimisliidu Ühine Hiiumaa koalitsioonikõnelused on läinud kenasti, kuna kahe nimekirja programmides on väga suur ühisosa ja meeskondadel sarnased väärtused. Ka on mõlema nimekirja esindajad osalenud omavalitsuste ühinemisläbirääkimistel ning juba varasemalt uue omavalitsuse käivitamise paljud punktid läbi arutanud. Rand ütles, et eesmärgiks on jõuda koalitsioonileppe sõlmimiseni lähinädalatel. Juba on kokku lepitud, et vallavanema kandidaadi esitab SDE ja selleks on seni Hiiu valda juhtinud Reili Rand, volikogu esimehe kandidaadi paneb välja Valimisliit Ühine Hiiumaa. Neljapäevaks valimisliit oma kandidaati veel välja käinud polnud.


Ajujahil hiidlasele 1000eurone preemia

Hiiu vald paneb koostöös Hiiumaa ettevõtjate liiduga välja vähemalt 1000eurose eriauhinna parimale tiimile, kes jõuab Ettevõtluse arendamise sihtasutuse v istluse Ajujaht 30 parima hulka. Üheks tingimuseks on, et tiimi kuulub vähemalt üks Hiiumaa elanik. Hiiu vallavanem Reili Rand ütles, et vald soovib alustavaid ettevõtteid toetada ja ergutada konkursil osalema. “Viimasel kolmel hooajal on Hiiu vallast Ajujahi konkursile esitatud vaid üks idee, kuid samas on Hiiumaalt pärit mitmeid edukaid noori ettevõtjaid,” märkis Rand. Ta julgustas hiidlasi konkursil osalema. Saadud kogemus on tema hinnangul igal juhul väärtuslik, sest Ajujahi 30 parema hulka pääsevad tiimid saavad võimaluse läbida põhjalik arenguprogramm, millega kaasnevad koolitused rahvusvahelistelt spetsialistidelt.


 

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised