22.09.2017

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Üksik pälvis päästeteenistuse medali

Käina komando pealiku Janno Üksiku (36) teeneid tunnustati päästeteenistuse medaliga. Nagu tavaliselt, jagas päästeamet sel sügisel tunnustust tublidele töötajatele ja elupäästjatele. Hiiumaalt sai päästeteenistuse medali Janno Üksik, kes päästjana töötanud 15 aastat ja komandopealikuna seitse aastat. Päästeteenistuse medaliga tunnustatakse päästjaid keerukatel päästetöödel ülesnäidatud vapruse eest või teenete eest päästealal. Üksiku tunnustamiseks esitanud Hiiumaa päästeteenistuse juht Hannes Aasma ütles, et Janno on hea näide sellest, kuidas noorest mehest kasvab meeskonna juht. “Kui töö vajab tegemist, siis Janno ei loe kellalt oma tööaja piirmäära, vaid annab endast kõik, et tööülesanne saaks täidetud,” kiitis Aasma kolleegi. Septembri algul tutvustas Üksik oma mehi, autosid ja komandoruume Hiiu Lehe ajakirjanikule. 

Kalasaba müüb sadamapileti

Kärdla sadamahoone varikatuse all on uus ja põneva väljanägemisega objekt – näib nagu oleks sinine vaal maasse sukeldunud ja ainult saba välja jäänud. Sabaotsa peal aga on ekraan. Kärdla sadama kapten Sven Kriggulson selgitas, et tegemist on projekti Smart-Ports, tõlkes Targad Sadamad iseteeninduskioskiga, mille kujundas Tauno Kangro. Läänemere lähiriikides peaks väikesadamates seisma kuskil 30 niisugust vaalasaba. Kioskist saab ööpäevaringselt soetada sadamapileti. “Kui näiteks meie külaline jõuab sadamasse öisel ajal ja sadamakontori uksed on kinni, siis ta saab kioskis käivitada programmi, kuhu sisestada aluse parameetrid, tekkivad logiraamatu kanded: kust alus tuli, kui palju inimesi on pardal ja siis ta saab siinsamas ka sadamatasu maksta,” kirjeldas Kriggulson. Seni aga, kuni programmi pole valitud, näitab ekraan kvaliteetset merekaarti, mida saab suurendada-vähendada ning millel kujutatud Kärdla lähikonna mereala. 

Jutupink Ülo Kaevatsi mälestuseks

Ülo Kaevatsi 70. sünniaastapäevaks avatakse Kassari muuseumimaja, kunagise koolimaja kõrval tema nimeline jutupink. “See on mälestuseks sealsamas algkoolis käinud kohalikule poisile, kellest hiljem sai riigimees, filosoof ja entsüklopedist,” ütles jutupingi idee autor, Ülo Kaevatsi poeg Marten Kaevats. Tema sõnul kandis Ülo Kaevats Kassarit elu lõpuni oma südames, osaledes aktiivselt Kassari haridusseltsi tegemistes ja kujundades oma lapsepõlvekodu kõrvale kadakapargi. Kaevats rääkis, et pingi kujunduse mõte tuli perekonnalt. Asja arutades leiti, et oleks vaja n-ö kahepoolset pinki, et eri seltskonnad saaksid samal ajal pingil istuda. Nii valisid nad moodsa, kaasaegse ja Eestis valmistatud pingi. “Loodame, et see pink loob keskkonna elavateks aruteludeks ja konsensuse leidmiseks paljude väga erinevate osapoolte vahel,” ütles Kaevats. Pingi avamisel peab kõne riigisekretär Heiki Loot, sõna võtavad ka Kassari haridusseltsi ja perekonna esindajad. 

Abiks valijale

Hiiu Leht püüab olla valijaile abiks otsustamisel, kelle poolt hääletada. Rubriigis “Abiks valijale” anname valimisnimekirjadele võimaluse lühidalt vastata valimisteemalistele küsimustele. Teeme seda selleks, et valijale ei pakutaks valikut ainult ilusate piltide või rohkesõnaliste programmide kujul, vaid kandideerimisnimekirjade põhiseisukohti saaks kõrvutada enne lõpliku valiku tegemist, et otsustada, kui veenvad need on. Tänases lehes küsime kaks küsimust: Miks soovite Hiiumaa vallas võimule tulla? 2.Kas e-hääletus peaks neil valimistel toimuma või mitte?

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised