01.09.2017

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Kaksikud Kertu ja Kati lähevad täna kooli

Suuremõisas elav Pille Oja saadab täna kooli pere pesamunad, kaksikud Kertu ja Kati. Kertu seab toreda roosa ranitsa endale selga, Kati ranitsa aitab kooli viia ema. Pere kolm suuremat last, Liisu, Anti ja Rainis on juba koolidest läbi. Sellega, et koolis targaks saab, on parajasti kodus olev Liisu nõus. Kaheksased Kertu ja Kati ei oska sest tarkuseasjast veel midagi arvata. Suuremõisa lossi, mis Hiiumaa kõige ilusam ja uhkem koolimaja, õpetaja Jaana Omanni ja tulevasi koolikaaslasi tüdrukud juba teavad. “Miia, Anete, Luna Angelica...,” loetleb Kertu juba lasteaiast tuttavate laste nimesid. Kati aga poeb sügavale Liisu sülle ja on esialgu üsna tagasihoidlik. Ojade peres varjutabki 1. septembri rõõmupäeva mure Kati haiguse pärast. Aga Kati saab endale koolis tugiisiku ja ranitsa viib esimesel koolipäeval kooli ema. 

Valimisliit varjab esinumbrit

25. augustil registreeris Hiiumaa valla valimiskomisjon valimis liidu Ühine Hiiumaa, mille lühendiks VLÜH. Valimisliit tulevase Hiiumaa valla vallavanema kandidaati praegu välja ei käi. Valimisliidu eestkõneleja Margit Kagadze ütles, et neil on paar tugevat vallavanema kandidaati, kuid konkreetseid nimesid praegu veel välja ei tooda, et kaitsta neid inimesi poliitilises valimisvõitluses läbipõlemise eest. Kagadze selgitas saadetud pressiteates, et tulevane vallavanem on kavas leida konkursiga, kuhu kandidaadid kutsutakse personaalselt ja valik tehakse Hiiumaaga seotud tugevate tippjuhtide hulgast. Eile laekusid valimiskomisjonile veel kahe valimisliidu dokumendid: VL Ei Tuugenitele ja VL Kodusaar ning kukkus ka tähtaeg valimisliitude registreerimiseks. 

Hiidlane, kelle ettevõttes ei looju päike kunagi

Baltikumi suurima ja vanima, rahvusvahelisel turul tegutseva reisibüroo ASi Estravel juhatuse liige ja põhiaktsionär Aivo Takis on põline hiidlane. “Usun, et ega paljud hiidlased ei teagi, et nad võivad Estravelit nii-öelda enda omaks pidada, sest ega me seda kuskil kuulutanud ei ole,” märgib Aivo Takis hiidlasele omase tagasihoidlikkusega. Baltimaade suurima reisiagentuuri tiitlit on AS Estravel hoidnud juba paarkümmend aastat. Vahepeal Soome rahvusliku lennufirma Finnair kontserni kuulunud ettevõte on juba rohkem kui poolteist aastat taas eestimaine. Ehk oleks õigemgi öelda – hiiumaine. Peale nn taaseestistamist on Estravel jõudsalt laienema hakanud muudele turgudele ja nüüdseks on kontsernil juba 16 reisibürood kuues riigis. Takis nõustub väitega, et tegemist on firmaga, kus päike ei looju kunagi. 

Hiiumaa mudeliklubi tõi Poolast kuldmedali

Eestit esindanud Hiiumaa mudeliklubi võitis Poolas toimunud FAI Euroopa meistrivõistlustel raketimudelismis juunioride meeskondliku kuldmedali. Medalile lisab kaalu, et 17 riigi arvestuses jäid S4A võistlusklassis teiseks-kolmandaks suurriikide, Venemaa ja Poola rahvuskoondised, mille liikmed meie võistlejatest märksa vanemad. Esikohaomanikud teenisid ülekaalukad 1324 punkti, Venemaa võistkonna tulemus oli 1084 ja Poolal 1060. Selgituseks, et iga raketi õhus oldud sekund annab ühe punkti ja arvesse läheb kolme võistleja kolm lendu, igal võistlejal on kolmeks lennuks kaks raketti. Poolas, Włocławekis 19. augustist 26. augustini peetud meistrivõistlustel esindasid Eestit Hiiumaa mudeliklubi lapsed Johanna Aaslepp, Merili Tursk, Mihkel Metsand, Sten Andri Laanejõe ja Rasmus Pall. Lisaks võistkondlikule kullale teenis Rasmus Pall individuaalse hõbemedali ja üheksaaastast Sten Andrit autasustati võistluse noorima osavõtja karikaga. Laanejõe tõdes, et pärast vahepealset sügavat langust kosub Eesti raketimudelism nüüd noorte hiidlaste jõul.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised