29.08.2017

Elektrilevi kaasajastas Käina alajaama

 Foto: Kirsimetsa/Hiiumaa Fotoprojekt

Elektrilevi uuendas 1,45 miljoni euroga 1973. aastal ehitatud Käina piirkonnaalajaama. Investeering tagab senisest kvaliteetsema elektrivarustuse 5600 Hiiumaa kliendile, sh nii Käina, Pühalepa kui ka Emmaste valla elanikele.
 
Elektrilevi juhatuse esimees Jaanus Tiisvend rääkis avamisel, et Käina alajaam on Hiiumaa elektrivarustuse sõlmpunkt, mis ehitatud juba 44 aastat tagasi. Toonaseid seadmeid on küll vastavalt vajadusele uuendatud, kuid nüüdseks vajasid needki väljavahetamist. Tööd Käina alajaama uuendamiseks algasid mullu: lammutati vanad hooned, ehitati uus jaotusseadmete hoone, vahetati välja 35- ja 10kilovoldised jaotusseadmed ja tehti muid elektrivarustuskindlust parandavaid töid.
Reservis on olemas ka võimalus 110kilovoldise pinge toomiseks saarele, kui selleks peaks tekkima vajadus. Praegu käivad uuendustööd ka Leisi alajaamas Saaremaal, kust elekter mööda merekaableid Hiiumaale tuleb.

“Käsil on nii 35kilovoldise kui 10kilovoldise kaabli uuendamine ja vahetame ka trafod suuremaks, juhuks kui Hiiumaal on tarvis võimsust suurendada,” ütles Tiisvend. Need tööd peaksid lõppema tuleval aastal. Hiiu Lehe andmetel on jätkuvalt jõus ka Eleringi kava tuua 110kilovoldine ühendus Leisist Kärdlani välja. Uue liinitrassi valik peaks algama juba järgmisel aastal.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised