29.08.2017

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Aasta õpetaja lahkus tööle pealinna

Hiiumaa aasta põhikooliõpetaja ja ka aasta õpetaja tiitli pälvis Käina kooli muusikaõpetaja Jaanika Palkman. Esmakordselt sai tiitli õpetaja, kes uuest õppeaastast ei tööta enam Hiiumaal. Hiiumaa haridustöötajad kogunesid reedel Emmaste Vaba Aja keskusesse, kus võeti kokku möödunu ehk tunnustati tublimaid ja tervitati pidulikult uut õppeaastat. Aasta õpetaja aunimetusega tunnustatud Jaanika Palkman, kes suvel elukohta vahetas ja uuest õppeaastast asub tööle Tallinnas Gustav Adolfi gümnaasiumis, edastas tervituse kolleegidele videosilla vahendusel. “Hiiumaa aasta õpetaja tiitel on minu jaoks suur õnn ja rõõm ja tunnustus. Tänan teid kõiki südamest,” ütles Palkman, lisades tänusõnad Käina kooliperele usalduse eest. Aasta õpetaja töö haridusmaastikul algas 18 aastat tagasi Pühalepa valla Palade lasteaias, jätkus Palade koolis ja Käina koolis.

Elektrilevi kaasajastas Käina alajaama

Elektrilevi uuendas 1,45 miljoni euroga 1973. aastal ehitatud Käina piirkonnaalajaama. Investeering tagab senisest kvaliteetsema elektrivarustuse 5600 Hiiumaa kliendile, sh nii Käina, Pühalepa kui ka Emmaste valla elanikele. Elektrilevi juhatuse esimees Jaanus Tiisvend rääkis avamisel, et Käina alajaam on Hiiumaa elektrivarustuse sõlmpunkt, mis ehitatud juba 44 aastat tagasi. Toonaseid seadmeid on küll vastavalt vajadusele uuendatud, kuid nüüdseks vajasid needki väljavahetamist. Tööd Käina alajaama uuendamiseks algasid mullu: lammutati vanad hooned, ehitati uus jaotusseadmete hoone, vahetati välja 35- ja 10kilovoldised jaotusseadmed ja tehti muid elektrivarustuskindlust parandavaid töid. Reservis on olemas ka võimalus 110kilovoldise pinge toomiseks saarele, kui selleks peaks tekkima vajadus. Praegu käivad uuendustööd ka Leisi alajaamas Saaremaal, kust elekter mööda merekaableid Hiiumaale tuleb. “Käsil on nii 35kilovoldise kui 10kilovoldise kaabli uuendamine ja vahetame ka trafod suuremaks, juhuks kui Hiiumaal on tarvis võimsust suurendada,” ütles Tiisvend. Need tööd peaksid lõppema tuleval aastal. Hiiu Lehe andmetel on jätkuvalt jõus ka Eleringi kava tuua 110kilovoldine ühendus Leisist Kärdlani välja. Uue liinitrassi valik peaks algama juba järgmisel aastal.

Vald soetas uue ujumissilla

Kärdlas Hausma tee alguses paigaldavad töömehed praegu uut ujumissilda. Tegemist on populaarse ujumiskohaga, kus vesi läheb kiiresti sügavaks ning tänu ujumissillale on võimalik teravaid rannakive vältides astuda liivase põhjaga merevette. “Ujumiskohal on suveperioodil rohkelt eri eas kasutajaid ning muul ajal kasutab seda kindel seltskond talisuplejaid,” selgitas Hiiu vallavalitsuse majandusosakonna juhataja Liili Eller. Juba eelmise suve lõpus ujumissilda veest välja tõstes oli selge, et lähiajal tuleb hankida uus, tuultele-tormidele vastupidavam sild, sest praegune on korduvalt purunenud ning selle remonti on ebamõistlik panustada. Kevadel Hiiu vallavalitsuse poolt Leader programmi esitatud ja rahastuse saanud projekt hõlmab ka ujumissilla soetamist ja paigaldamist. Ujumissilla tarnijaks ja paigaldajaks osutus hanke läbiviimise järel OÜ Tormitehnika, silla maksumus on 14 000 eurot, millest 5400 eurot kaetakse projektitoetusega ja 8600 eurot lisab vald oma eelarvest.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised