25.08.2017

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Heiki Nabi teenis kuuenda tiitlivõistluste medali

Pariisi maailmameistrivõistlustel Kreeka-Rooma maadluse raskekaalus kuuenda tiitlivõistluste medali võitnud Heiki Nabi jõudis tagasi kodumaale kolmapäeval. Kahe MM kulla ja pronksi kõrvale oma kollektsiooni hõbemedali lisanud 32aastast hiidlast oli lennujaamas tervitamas suur hulk rahvast. Teiste seas abikaasa Egle Eller-Nabi koos tütre Renata ja pisipoja Henriga, kes just äsja kuuvanuseks sai. Londonis 2012. aastal samuti olümpiahõbeda pälvinud Nabi ütles, et poja sünd aitas medalivõidule kaasa, andis talle indu ja jõudu. “Olen väga õnnelik, et mul on nüüd kaks last ning nende heaolu annab kindlasti jõudu juurde,” selgitas Tiit Madalvee käe all maadlusega algust teinud sportlane. Hiiumaal sirgunud vägilane ei tundnud kaotuse pärast finaalis pettumust. Nabi selgitas, et oli maadluspäeva järel väga väsinud ning hõbemedal oli maksimum, mida seekord võtta. Ka oli Nabil võistluspäeva lõpuks selja taga neli, tema finaalivastasel, Riza Kayaalpil kolm matši.

 

Lauka koolil nüüd turvarihmadega buss

Hiiu valla riigihanke Lauka kooliliini õpilasveoks võitis AS Hansa Liinid. Seekord pandi hankesse kirja, et koolibuss peab olema turvarihmadega. Kolmapäeval esitles Hansa Liinide Hiiumaa regiooni juht Martin Kagadze bussi, millel need elutähtsad rihmad küljes. “Turvarihmade olemasolu on väga tähtis – kogu aeg on ju olnud probleemiks, et bussidega veetakse lapsi ja hankes pole turvarihmade nõuet,” ütles Kagadze ja soovis lastele turvalist sõitu. Hanke tingimustes oli kirjas ka see, et buss tohib olla kuni kümme aastat vana. Buss, mis teisipäeval Võrust Hiiumaale toodi, on viieaastane ehk Hiiumaa regioonis kõige noorem. Ka bussijuht on uus, Lauka kandi mees Valdu Tammistu. Peale 22 aastat mandril kolis ta mõned aastad tagasi kodusaarele, bussijuhiload sai Tammistu Hiiumaa ametikoolist.

 

Pühalepa premeerib vallajuhte ja ametnikke

Pühalepa vallavolikogu otsustas teisipäevasel istungil tunnustada vallajuhte ja ametnikke vastavalt staažile kas viie või kolme kuupalga suuruse preemiaga. Teised Hiiumaa vallad preemiaid maksta ei ole plaaninud. Küll on Hiiu ja Käina valla volikogu esimehele ja vallavanemale ette nähtud hüvitis seoses valdade liitumisega haldusreformi käigus. Hüvitis makstakse välja peale kohalike omavalitsuste valimisi. Pühalepa vallavolikogu kümnepunktilisest päevakorrast ja vähem kui tunni kestnud istungist võttis kaalukama osa just tunnustamisega seonduv. Volikogu aseesimees Antti Leigri selgitas, et eelseisvate päevade, nädalate ja kuude jooksul ootab seoses sundliitmisega ees palju segadust ning tunnustamise üks mõte on, et inimesed teeksid koostööd ning asjade ja info üleandmine uuele omavalitsusele toimuks sujuvalt. Leigri lisas, et preemiaga püütakse vältida olukorda, et ametnikud enne ühinemist töölt lahkuvad.

 

Näkman SAT jätkab

Teade, et turu kõrval asuvas Näkman SATi poes on tühjendusmüük, tõi kaasa küsimuse, kas 23 aastat ettevõtjana tegutsenud Heino Veanes panebki poe kinni ja lõpetab päriselt. Veanes ütles, et ettevõtjana ta jätkab, ainult poepidamise lõpetab laupäevast ära. “Ma olen siin juba üheksakümne neljandast aastast ja viiekümne seitsme aastane mees võiks juba endale natuke elu lubada,” ütles Veanes. Tavaline rutiin on selline, et kella kolmest paneb Heino poeukse kinni ning läheb antennitöid tegema ja pidusid helindama. Viimased kaks kuud on ta töötanud nii, et pole saanud mitte ühtki õhtut kodus olla ja on üsna tavaline, et koju jõuab ta alles kella kümneks. Veanes ütleb, et tegelikult ta polekski veel poepidamist lõpetanud, aga põhipõhjus, miks ta tegi seda just nüüd, on see, et majja on kohe tulemas rentnik, mandrimees, kelle plaanid Veaneselegi meeldivad. Ainult rääkida neist veel ei saa. Väike ruum jääb majas tallegi ja sealt saab teda kätte kui vaja.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised