03.07.2017

Indrek Saar: noorte tantsu- ja laulupidu kinnitas võimsalt ja väekalt eesti kultuuri elujõulisust

Tallinnas lõppes äsja XII noorte laulu- ja tantsupidu „Mina jään“.Kultuuriminister Indrek Saar tänas peo lõpus peolisi ning korraldajaid õnnestunud suursündmuse eest.

 

Kultuuriminister Indrek Saar sõnas peo lõpus laulukaare ees lühikeses pöördumises, et väiksearvulise rahvana vajame pidevalt kinnitust, et meie keel ja kultuur on elujõulised. “Noorte laulu- ja tantsupidu kinnitas seda kõige võimsamal ja väekamal moel,” rõhutas Saar. „Seda kõike tänu neile ägedatele noortele inimestele - tuhandetele noortele tantsijatele ja lauljatele, sadadele muusikutele, kes selle peo meie jaoks on teinud. Aitäh teile, noored sõbrad!“ ütles Saar.

 

Minister tunnustas peo lõppedes kõiki, kes andsid oma osa suursündmuse õnnestumise nimel.

 

„Perekonnad, kogukonnad, omavalitsused, õpetajad, kunstilised toimkonnad, kuraatorid, kõik kaasamõtlejad ja abistajad üle Eesti – teieta seda suursündmust ei toimuks. Meie kõigi siiras tänu kuulub teile!“ kinnitas Saar. Minister lisas, et noorte antud sõnumist „Mina jään“ kujunes kasvava põlvkonna selge manifestatsioon, et suurpeod jätkuksid. „See teadmine on tohutult rõõmustav, kuid miski ei teki tühjalt kohalt. Noorte antud sõnum kohustab meid mõtlema tõsiselt selle üle, mida laulu-, tantsu- ja pillimängutraditsiooni hoidmiseks juba siin ja täna ette võtta tuleb,“ ütles Saar. 

 

Kultuuriminister kinkis sümboolselt laulu-, tantsu- ja rahvamuusikapidude juhtidele Heli Jürgensonile, Margus Toomlaleja Juhan Uppinile kõigile peolistele mõeldud pihlapuu istiku – märgina väest ja eesti kultuuri ning rahvuslike traditsioonide kestmisest. 

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised