30.06.2017

Millest kirjutab Hiiu Leht

Hiidlased peoks valmis!

Nädalavahetusel toimuval XII noorte tantsupeol osalejad, sh ka 78 Hiiu saare tantsijat, on juba kaks päeva harjutanud Kalevi staadionil toimuvates ühisproovides ning eile õhtul tehti koos muusikutega läbimäng. Hiiumaa rahvakultuurispetsialist Helle-Mare Kõmmus teatas eile, et juba harjutatakse finaaletenduseks. Hiiumaa noored tantsijaid ööbivad koos Põlva tantsijatega Tallinna ühisgümnaasiumis. Liina Lepamaa rääkis, et tema üheteistaastane poeg Remo Lepamaa, kes tantsib Käina huvikooli 3. ja 4. klassi segarühmas, on eluga peolinnas rahul. “Esimesed päevad olid töörohkemad ja õhtuks olid lastel jalad väsinud, sest tantsujoonised tuli panna hästi täpselt paika,” rääkis Lepamaa. Reedel saabuvad Hiiumaalt lisaks esmalt kaks orkestrit, kus kokku 32 liiget, õhtuks jõuavad Tallinna ka kolm mudilaskoori ja lastekoor kokku 100 lauljaga. Nemad ööbivad Lasnamäe gümnaasiumis koos läänlastega. Tänavuse laulu- ja tantsupeo staabi pealik on samuti hiidlane, Arno Kuusk, kes täidab ka kuraatori ülesandeid.

 

Kohus jättis oportuniteeditaotluse rahuldamata

Kolmapäeval Haapsalu kohtumajas Kärdlas peetud eelistungil ei rahuldanud prokurör SA Kärdla Sadam kaitsja, advokaat Ain Kalme taotlust lõpetada kriminaalmenetlus oportuniteediga. Lääne ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Küllike Kask selgitas, et menetlust ei ole võimalik oportuniteediga lõpetada, kuna grupiviisiline rahapesu, milles sihtasutust süüdistatakse, on esimese astme kuritegu. Oportuniteeti aga saab kohaldada vaid teise astme kuriteo puhul. “Kriminaalmenetluse alus on olemas, taotlusega ei nõustu,” oli prokuröri seisukoht ja kohtunik Piia Jaaksoo otsustas taotluse rahuldamata jätta. Sihtasutuse omaniku, Hiiu vallavalitsuse esindaja, vallavanem Reili Rand ütles lehele eile, et nõukogu kuulas ära kaitsja ülevaate istungist, kuid ühtki otsust selle kohta veel vastu ei võetud. SA Kärdla Sadam nõukogu esimees Georg Linkov väitis, et oportuniteediga lõpetamise otsus pole lõplik ja läbirääkimised alles käivad.

 

Käina koolijuht valitud

Käina kooli hakkab 1. augustist juhtima Joel Pulk (45), kes valiti konkursil kahe tähtajaks laekunud kandidaadi seast. Joel Pulgal on magistrikraad Tallinna usuteaduse instituudist religioonipedagoogika alal ning varasem töökogemus Pärnu Ülejõe koolist. “Valikukomisjonile tundus olulisem kui pikk akadeemiline staaž, et kandidaadil oli selge visioon ja ambitsioon tugevat kooli edasi arendada,” selgitas Käina vallavanem Omar Jõpiselg valikut. Vallavanem vahendas, et kokku langesid Joel Pulga perekonna pikaajaline soov kolida Hiiumaale ja võimalus asuda ametisse väljakutseid pakkuval töökohal.

 

Ilmus Wellsi raamatu uustrükk

MTÜ Hiiu Öko kirjastas Douglas Wellsi raamatu “Jänki seiklused Hiiumaal” kordustrüki, mis on ühingu jaoks kolme aasta jooksul juba kuues raamat. Ühingu juhatuse liige ja Wellsi ammune tuttav Aivar Viidik rääkis, et kui ta alustas “Hiiu keele ja meele maailmavallutusprogrammi”, oli ta kohe kindel, et see raamat sobiks sarja suurepäraselt. Ta küsis Wellsilt luba, kas võib selle uuesti välja anda ja sai positiivse vastuse. “Imestasin natuke, et on ikka veel huvi selle raamatu vastu, mille kirjutasin mitu aastat tagasi,” jagas Douglas Wells Hiiu Lehega oma esimest reaktsiooni. 1000eksemplarine uustrükk on erinev esimesest – lisaks autori uuele eessõnale, on sellele lisatud LUisa Harjaku illustratsioonid. Raamatu esikaanel on pilt, kus Wells seisab jalgupidi oma musta Volga kapotil.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised