19.05.2017

Abituriendid mõtlesid saare tulevikust

Ettevõtja Andrus Ilumets korraldas riigigümnaasiumi esimese lennu lõpetajatele esseekonkursi, et saada teada, milline tulevik Hiiumaad ootab.

Essee teemaks oli “Minu Hiiumaa 20 aastat hiljem”. “Minu mõte oli see, et enne, kui meie ainukesed gümnasistid ära lähevad, saaksime teada, millised on nende mõtted kodusaarest läbi enda isiku,” selgitas Ilumets. Konkursi korraldaja oli seadnud ka tingimuse: kaks A4 lehekülge teksti tuli kirjutada käsitsi.

Kolmanda koha preemia, 100 eurot sai Evert Padari, teise koha preemia, 200 eurot Luisa Harjak. Võidutööst luges Ilumets ette katkendi, milles kirjutaja kujutleb end 20 aasta pärast kõndima Kärdla Keskväljakul ning näeb seal lillepoe kõrval kõrgumas hoonet, millel kiri Microsoft 2,0 peakontor, saarele on ehitatud ostukeskus Alumiste ja lõbustuskeskus Lisneyland ning Hiiumaa meelitab aina enam inimesi suurlinnadest saarele kolima.
Essee lõpulauses tõdeb autor, et võib mõelda nii või naa, tegelikult ei tea me keegi, milline Hiiumaa 20 aasta pärast on. Kui hüüti välja peaauhinna võitja nimi, käis noorte hulgast läbi kerge kahin. Ja siis selgus, et võitjat kohal polegi. Mis edasi sai, lugege Hiiu Lehest.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised