09.05.2017

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Hiiu valla teid-tänavaid hakkab remontima Tariston

Hiiu vald kuulutas Kärdla tänavate ja valla teede ulatuslikuks remondiks välja hanke, mille tähtaeg oli 26. aprill. Hiiu valla majandusosakonna juhataja Liili Eller ütles, et hange õnnestus, kuna jäi  eeldatava maksumuse piiridesse. Hankedokumendid laadis alla seitse ettevõtjat, kellest hanke juurde registreerus kolm ja tähtajaks laekus riigihangete e-keskkonda üks pakkumus. Kvalifitseerus  ja nõuetele vastavaks tunnistati ASi Tariston pakkumus, mille maksumuseks 248 700 eurot. “Kui vallavolikogu kinnitab maikuu korralisel istungil laenuotsuse, võime sõlmida lepingu tööde teostamiseks,” lisas Eller. Hankes oli tööde tegemiseks aega ette nähtud kolm kuud, see, millal täpselt tööd algavad, selgub peale lepingu sõlmimist.

Hiiumaa päästjad said kaks uut paakautot

Eile oli Hiiumaa päästjatel põhjust rõõmustada – pärastlõunal tõi parvlaev Leiger saarele kaks tuliuut Scania paakautot. Pidulikuks vastuvõtuks rivistusid sadamasillale Kärdla ja Käina komando päästeautod ning päästjad tervitasid uusi autosid signaalide ja veeväravaga, mille alt läbisõitmine pidi Hiiumaa päästepiirkonna juhataja Hannes Aasma sõnul õnne tooma. Viimati tuli tehaseuus auto Hiiumaale 2000. aastal. Nimeks Kärmas Katariina II ja see jätkab põhiautona teenistust Kärdla komandos. Uuemaid, kuigi kasutatud päästeautosid on mandrilt saarele tulemas veel – Teele tuleb Pirita ja Barbara Sillamäe komandost. Ka kahele uuele Scaniale on konkursiga ilusad nimed juba välja valitud, kuid need jättis Hannes Aasma veel saladuseks.


Jausa külaseltsi esimesed talgud

Tänavu löödi Hiiumaal talgute rekord: 39 talgukohta ja 810 talgulist. Väga paljudes kohtades toimusid talgud mitmendat korda, aga oli ka suur hulk päris uusi talgupaiku. Nii heiskas Jausa külaseltsi talgutel seltsi juhatuse liige Jüri Preobraženski laupäeva keskpäeval mastivimpli Jausa bussipeatuse kõrvale värskelt püsti aetud lipumasti. Masti tõid Jüri ja Joel Preobraženski omaenda metsast, viimase lihvi andis sellele Avo Vähejaus. Koos leiti, et viira on mõnus masti tõmmata, sest lippu peab igal õhtul langetama ja hommikul heiskama, aga viir võib lehvida ööpäevaringselt. Jausa külaseltsi juhatuse liige Raivo Mölder rääkis, et uhke tunne on. “Talgud ja lipumasti püstitamine on külaseltsi esimesed sammud,” ütles Mölder. “Ja vimpli lehvimine annab tunnistust, et Eesti vabariik on ka meie külas, et siin on hea elada ja isegi seltsielu hakkab nüüd edenema.” Talgupäeval korrastati Jausa küla teeääri ja võeti maha puid põldudevahelise otsetee äärest.

Vana leivamaja kaob linnapildist

Hiiumaa tarbijate ühistu ehitatud vana leivatööstuse ehk nn leivamaja lammutustööde hanke võitis odavaima pakkumise teinud OÜ Lammutusmehed. Kokku laekus Coop Hiiumaa väljakuulutatud hankele neli pakkumist, millest kvalifitseerus kolm. Lammutustööd algasid eelmisel nädalal ja lõpptähtaeg on 28. mai. Leivamaja asemele ja sel aastal valminud uue leivatööstuse kõrvale rajatakse haljastus ja parkla. Ettevõtte juhataja Kaja Antonsi sõnul loodetakse sellega valmis saada jaanipäevaks.

Pipi ja Karlssoniga õpetamise ääremail

Paladel toimunud hariduskonverentsil “Pipi ja Karlsson kaasavas hariduses” olid tähelepanu all hariduslike erivajadustega nii andekad kui ka tagasihoidlikumate tulemustega õppurid. Hiiumaa lasteasutuste pedagoogid tutvustasid senitehtut ja spetsialistid rääkisid, miks mõnedel õpilastel ei lähe koolis alati nii, nagu peaks. Rühmatöös, mis käsitles kaasava hariduse võimalusi ja piire, jäi kõlama, et kool vajab lisaressursse, õpetaja vajab abi ja tuge, olgu selleks siis abiõpetaja, tugiisik, vajadusel sobivad ruumid tööks väiksemas rühmas. Oluliseks peeti ka häid suhteid lapsevanematega kui koostöö ja võrgustikutöö võtit ja võimalust, samuti seda kui palju erisusi üldse saab ühte klassi kaasata.

Rohkem uudiseid www.hiiuleht.ee

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised