21.04.2017

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Maakondlikku ühistransporti hakkab korraldama vald

Rahandusministeerium teatas, et vastavalt valitsuse otsusele annavad maavalitsused maakonna bussiliinide korraldamise üle piirkondlikele ühistranspordikeskustele. Seejuures eelistatakse lahendust, kus uut ühistranspordikeskust ei asutata, vaid liitutakse mõne olemasolevaga. Ühistranspordikeskused asuvad praegu Harjumaal, Jõgevamaal, Järvamaal ja Pärnumaal. Hiiumaal-Saaremaa ei pea omavalitsused asutama ega liituma ühistranspordikeskustega. Hiiu maavanem Riho Rahuoja ütles, et arutlusel on olnud võimalikke variante; maanteeamet pakkus esmalt, et bussitranspordi korraldamise üle, kuid viimane info on, et saare omavalitsused on valmis seda ise tegema. “Ühistranspordikeskust vaja ei ole, sest tegelikult on see ühe inimese töö – vald võtab maavalitsuse ühistranspordispetsialisti tööle ja sisuliselt ongi ülesanded üle antud,” selgitas maavanem. Lennu- ja laevatranspordi korraldamine läheb siiski üle maanteeametile. Maavanem rõhutas, et seejuures peaks kohalikule omavalitsusele kindlasti jääma kooskõlastav roll.
 

Treener Siiri Sülla: Võrkpalliga kokku kasvanud

Eile tähistas oma juubelisünnipäeva võrkpallitreener Siiri Sülla, kelle elus on tähtsal kohal ta õpilased ja võrkpall. Kuuenda kategooria võrkpallitreener Siiri Sülla, kes noori võrkpallureid treeninud 37 aastat, tunnistab, et mõtet mõni uus eriala omandada pole talle pähe tulnudki. “Kui sa ühte asja ikka läbi ja lõhki tunned, siis teed seda südamega ja hea meelega,” ütleb Sülla. Varem mõtles ta, et õpetajaks küll ei hakka, kuna see on liialt raske amet, aga nüüd tunneb end kehalise kasvatuse tunde andes päris hästi. Sellest, milline treener on Siiri Sülla ja milline on tema panus Hiiumaa võrkpalli, räägivad kolleegid, õpilased ja sõbrad.
 

Linnukasvatus pakub huvi

11. aprillil Kõpu rahvamajas toimunud linnukasvatajate infopäeva vastu oli huvi päris suur – linnukasvataja Janek Pritsi soovitusi tuli kuulama 18 huvilist. Üks tuli isegi kohale Läänemaalt. Märjamaa Sillaotsa talu peremees Mart Martma ütles, et tema eesmärk oli saada infot ja mõttevahetust, et koguda lisaenergiat uute mõtete ja plaanide edasiarendamiseks. “Oleme oma ettevõtmisega kuhugimaale jõudnud ja see tiksub sedasi, aga et edasi minna, on vaja värsket energiat ja infot, et oma mõtteid edasi seada” selgitas ta, mille järele ta Kõppu tuli. “Ma olin täiesti üllatunud, et linnukasvatuse vastu nii suurt huvi tuntakse,” ütles infopäeva korraldanud Tiit Männamaa, kelle Uue-Hendriku linnufarm on üks Hiiu saare suurimaid ja mitmekesisema linnuvalikuga – kanad, vutid, haned, pardid, faasanid, paabulinnud.


HOL otsib võimalusi uue poebussi soetamiseks

Hiiumaa omavalitsusliit (HOL) on juba mõnda aega otsinud võimalusi soetada amortiseerunud poebussi asemele uuem. HOLi protokollidest selgub, et on kogutud infot ja kavandatud riigihanget. Teemat on arutatud ka Coop Hiiumaa juhtkonnaga, kellega loodetakse teha koostööd. “Oleme vaadanud ringi kasutatud bussi järele, kuid tõde on, et selliseid sõidukeid järelturule palju ei tule ja kui mõni ongi, siis on see omadega sama läbi kui meie praegune,” rääkis omavalitsusliidu juht Üllar Padari Hiiu Lehele. Veebruaris tuletati omavalitsusliidu koosolekul meelde, et saare vallad arvestaksid oma eelarvetesse 10 000 eurot uue poebussi soetamiseks. Seega on koos 40 000 eurot, kuid uus poebuss maksaks mitusada tuhat eurot. Toomas Remmelkoor, kellel leping Selveriga praeguse bussi käigushoidmiseks, ütles, et külades on inimesed rändpoega harjunud ja ootavad. Kuni uut rändpoodi pole, tuleb hiidlastel leppida peagi 30. sünnipäeva tähistava bussiga.

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised