02.03.2017

Millest kirjutab värske Hiiu Leht

Pharma Systems laieneb

Teisipäeval Hiiumaal käinud Rootsi suursaadik Anders Ljunggren külastas kahte Rootsi investorite asutatud tööstusettevõtet: ASi Dagöplast Käinas, mis nüüdseks on liikunud Norra omanikele, ja Emmastes asuvat Pharma Systems Eesti OÜd, mis siiani rootslaste omanduses. Suursaadik ütles, et väga paljud Rootsi ettevõtted on leidnud Eestis häid võimalusi tootmiseks. “Siin on töötajaskond väga stabiilne – nad töötavad siin palju aastaid, mõned lausa algusest peale. See on väga suur eelis võrreldes sellega kui see ettevõte asuks näiteks Stockholmi piirkonnas – võib-olla seal püsiks üks töötaja samal ametikohal vaid mõned aastad,” ütles suursaadik. Veel üheks plussiks nimetas ta töötajaid, kes räägivad rootsi keelt ja Saaremaa-Hiiumaa lähedust Rootsile. Tehast, millel peagi täitub 20 tööaastat, tutvustasid suursaadikule tegevjuht Vahur Leenurm ja tootejuht Viljar Salumaa. Pharma Systems toodang, hingamissüsteemide komponendid, on läbi edasimüüjate esindatud enam kui 60 riigis üle maailma. Suurimad kliendid on USAs ja Jaapanis. Aastas valmib siin viis miljonit toodet.


Vana elektrijaama ostis OÜ SpaceGate

Eesti Energia müüs vana Kärdla elektrijaama hoone koos väravaputka ja õlilaoga kolmandal katsel. Kärdlas Vabaduse tn 2 asuva 1210 m² äripinna ja sellel asuvad muinsuskaitse all olevad elektrijaama seadmed ostis OÜ SpaceGate, mille esindajaks on Hiiumaa päritolu Anti Nööp. ASi Eesti Energia meediasuhete juht Kaarel Kuusk ütles, et kinnistu müügiks korraldati kolm enampakkumist. Esimesed kaks ebaõnnestusid, viimasele laekus kaks pakkumust, neist parima esitas OÜ SpaceGate. Müügi- ja asjaõigusleping sõlmiti tänavu jaanuaris. Müügihinda poolte kokkuleppel ei avalikustata. Kokku koosneb nn elektrijaama kompleks kümnest kinnistust, millest enamus juba võõrandatud, kinnistu Vabrikuväljak 10 enampakkumine on planeeritud välja kuulutada peagi, 20. märtsil.


Lähisuhtevägivalla juhtumite arv kasvuteel

President Kersti Kaljulaid tõi vabariigi aastapäeval peetud kõnes ühiskonna ette väga tõsise teema – lähisuhtevägivalla. Ka Hiiumaal pole seis rõõmustav. Kärdla politseijaoskonna juht Aare Allik ütles maakonnalehele, et politsei registreeris mullu Hiiumaal 51 vägivallajuhtumit. Nende hulgas oli 36, mis kvalifitseeruvad lähisuhtevägivallaks. Maakonnas on kehtestatud ohvri kaitsmiseks ka üks lähenemiskeeld. Neljal korral on vägivallatsemise vahetuks tunnistajaks olnud laps, mis teeb need juhtumid oluliselt tõsisemaks. Politseijuht märkis, et erinevalt üldlevinud seisukohast ei puuduta lähisuhtevägivald ainult sotsiaalsete probleemidega peresid. “Tegelikult see nii ei ole ja vägivalda esineb ka kogukonnas lugupeetud peredes, kes probleemidega silma ei paista,” kinnitas politseijuht. Allik rõhutas, et vägivald ei tohi olla aktsepteeritud, ükskõik millisel kujul ja millise sotsiaalse taustaga inimeste vahel see aset leiab.


Hiiu Leht toob ära Hiiumaale ja selle rannikumere planeeritavate tuuleparkide aegrea, avaldab MTÜ Hiiu Tuul kriitika Hiiu valla ja meretuulepargiarendajate koostöölepingu kohta ja Hiiu vallavanema kommentaari MTÜ Hiiu Tuul väidetele. 

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised