08.02.2017

Eestisse jõuavad esimesed ülikõrglahutusega telekanalid

Teleteenuse pakkuja Viasat tõi esimesena Eestis oma klientideni ülikõrglahutusega telekanalid, viies pildikvaliteedi siinsel telemaastikul uuele tasemele. Satelliit-tv vaatajad näevad nüüd kolme kanalit tavalisest telepildist 14 korda teravamalt.

 

Viasati ärijuhi Aet Viira sõnul on Ultra HD ülikõrglahutusega televisioon, mida tuntakse ka nime 4K all. “Ultra HD telepilt moodustatakse ekraanil rohkem kui 8 miljonist punktist, mis on umbes 14 korda rohkem kui tavalisel telepildil ning neli korda rohkem kui HD täisformaadil,” selgitas Viira. “Rohkem punkte ehk piksleid tähendab teravamat pilti, mille eelised tulevad eriti hästi välja suuremate koduteleritega. Ultra HD telekanalitega jõuab Eesti telemaastik uude etappi, sest seni ei ole niivõrd kõrge pildikvaliteediga telekanaleid siin edastatud.”

 

Viasati programmivalikusse lisandusid moekanalid Fashion 4K, Fashion TV UHD ning Fashion One 4K, mis näitavad moemaailma olulisemaid uudiseid ning teevad ülekandeid eksklusiivsetelt glamuuriüritustelt.

 

Viasat hakkas üliteravat telepilti võimaldavaid UHD digibokse klientide juurde paigaldama eelmise aasta oktoobris, praeguseks on need juba ligikaudu 12% teemantpaketi kasutajatest. Samsungi UHD (ultra-high-definition television) digiboks toetab 2160p resolutsiooni, juhtmega ja juhtmevaba internetiühendust ning võimalust elektroonses telekavas ajas tagasi liikuda.

 

Lisaks UHD digiboksile on ülikõrglahutusega televisiooni vaatamiseks vajalik UHD/4K pildiformaati toetav teler ning lisa-vastuvõtupea satelliidiantennile, kuna UHD kanalid jõuavad vaatajani naabersatelliitidelt Astra 19,2E ja HotBird 13E. Viasati teemantpaketis sisaldub seadmekomplekt ja selle paigaldus teenuse kuutasus, teiste pakettide klientidele lisandub ühekordne tasu vajalike seadmete eest.  Kõigi televaatajate vahel, kes tellivad kuni märtsikuu lõpuni UHD kanalid, loositakse  välja kaks UHD telerit.

 

Kuutasu UHD lisateenusel pole. Kuna need kolm vabalevikanalit ei kuulu Viasati telepakettidesse, siis ei vastuta Viasat võimalike muudatuste eest UHD teleprogrammide valikus.

 

Viasat on üle-Eestiline teleoperaator, mis pakub telekanaleid satelliit-digitelevisiooni vahendusel. DigiTVga on Eestis võimalik kaasa elada laiale valikule meelelahutuskanalitele alates tõsielu- ja uudistekanalitest laste- ja spordikanaliteni. Viasati omakanaleid edastatakse Eesti suuremates kaabelvõrkudes. 

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised