23.09.2011

Ilmatargad ennustavad varajast ja külma talve

Ajakirjanik ja ilmaekspert
Rein Raudvere. (ERR)

Maalehe ajakirjanik ja ilmaekspert Rein Raudvere, kes on kümme aastat Eesti ilmatarkadega suhelnud, ei leidnud enda üllatuseks nende seast kedagi, kes arvaks, et tuleb soe talv.

"Meie ilmavaatlejad tuginevad ühelt poolt rahvatarkustele, aga rohkem usaldavad nad iseennast, sest nad on enamasti maainimesed, nad on maast-madalast käinud looduses, nii-öelda loodusega koos kasvanud. Nad teavad, kuidas elavad putukad, loomad, linnud, kuidas puud käituvad ja neil on selle põhjal tekkinud oma arvamine, oma arusaamine, mida üks või teine käitumisviis kaasa võib tuua," rääkis ajakirjanik ETV saates "Terevisioon".

Enne talve on Raudvere sõnul just mesilased need putukad, kelle käitumise põhjal järgnevate kuude ilma ennustatakse. Mitmed ilmatargad on tähele pannud, et mesilased on tarude raamiliistuvahed hästi taruvaiku täis kittinud, ja isegi rohkem kui eelmisel aastal. See peaks viitama, et mesilased kardavad külma talve.

Ennustuste kohaselt tuleb lumi maha juba oktoobri lõpus, juba novembris saab aga suusatada ja veebruaris tuleb kuni 35 miinuskraadi.

Ajakirjanik rääkis, et nii, nagu Eesti ilmatargad, on ka maailma suured ilmakeskused ennustanud keskmisest külmemat talve. "Ja see andis ka mulle kindlustunnet uskuda ilmatarku," ütles ta.

ERR Uudised

 Facebook kommentaarid
 Lisa oma kommentaar (hiiuma.ee registreerinud kasutaja)
Kommentaariumisse saavad siseneda ainult registreerunud kasutajad!* 
Nimi: 
Salasõna: 

Registreerun kasutajaks

* Kui oled salasõna unustanud, saada registreerumisel kasutatud e-posti aadressilt kiri toimetus@hiiumaa.ee
 
 
Uudised