Teata sündmusest
Ürituste kalender
Klubid, baaridSport
KontsertTeater ja kino
VabaõhuüritusMuud
 18. juuli - neljapäev
 • Hiiu Folk
  Hiiumaa, pealava Kassari Kiigeplats
  XV. Hiiumaa Pärimusmuusikafestival on alkoholivaba koguperefestival, mis lisaks suurepärastele kontsertidele sisaldab ka loodusmatku, õpitube, tegevusi lastele ja palju muud. Festival hõlmab tervet saart ning toimub nii vabas õhus kui kirikutes, muuseumites, rahvamajades, tutvustades seeläbi saare erinevaid piirkondi. Esinevad: Johansonid, Daniel Wikslund, Tõnis Mägi, Naised köögis, Untsakad, Nedsaja küla bänd, Mari Jürjens, Marek Sadam ja Sadamasild, Robirohi jpt.
 19. juuli - reede
 • VEIKO TUBIN & KRISTJAN ÜKSKÜLA
  kell 19:00 Kiduspe küla, Kaasiku talu
  19. juulil tulevad Hiiumaale näitlejad-luuletajad-laulukirjutajad Veiko Tubin ja Kristjan Üksküla, et kanda teieni osa oma luulest ja muusikast.
  Veiko Tubin on vabakutseline näitleja ja helilooja, kes on heliliselt kujundanud arvukaid teatrilavastusi ja osalenud mitmetes muusikaprojektides ning Tallinna Linnateatri meeskvarteti koosseisus. Ta on avaldanud heliplaadi “Muusikat Tallinna Linnateatri lavastustele”, luulekogu “Esimene” ning oli 2017. aasta noorte laulupeo “Mina jään” üks ideekavandi autoreid ja lavastaja. 2014. aastal pälvis ta Eesti Teatri Aastaauhinna originaalmuusika eest lavastustele “Kolm vihmast päeva” ja “Offline”.
  Kristjan Üksküla on Tallinna Linnateatri näitleja, kes kirjutab luulet ja laule ning on välja andnud luulekogu “Kevadekuulutus” (2011) ja muusikaalbumi “Uinunu laul” (2016). Lisaks enda tekstidele on ta viisistanud Juhan Viidingu, Marie Underi, Indrek Hirve, Aleksander Puškini ja William Shakespeare’i loomingut.
  Kohapeal kostitavad meid Hiiu Köök & Pagar, Hiiumaa pruulikoda oma õlledega, Hiiumaa käsitöölimondaadid, veinid veinibaarilt "Mis mull onž" & naabrimehed oma värske suitsulestaga (kui lesta tuleb!).
  Piletid hinnaga 22€ / 18€* (kuni 7.aastane k.a tasuta) saadaval Fientast http://tiny.cc/q2bz5y (ja piletite olemasolul kohapeal).
  *Kiduspe küla elanikele ning pensionäridele.
  Kontsert algusega 19:00
  Väravad mõnusaks sumisemiseks avatud 18:00
  Et õige teeots kätte leida, pange Google Mapsi otsingusse "Kaasiku". Või kui panete otsingumootoritesse "Kiduspe", siis küll leiate meid kontserdi päeval ka viitade järgi!
 • Hiiu Folk
 20. juuli - laupäev
 • "Mikumärdi - palju aastaid hiljem"
  Luunja Aidateater Kõlu talus, Kõlunõmme külas kell 17.
  Piletid 5€/3€. Oma istumine kaasa!
  Töötab Kõlu kodukohvik. Peale etendust talusimman!
 • Hiiu Folk
 • INES TRIO
  kell 19:00 Kiduspe küla, Kaasiku talu
  Hiiumaa kauni looduse keskel tulevad esitusele kõik Inese tuntud lood mõnusas akustilises võtmes.
  Koosseis:
  EDA-INES ETTI - vokaal
  SIIM MÄESALU - klahvpill
  RAUL OJAMAA - kitarr
  Kohapeal kostitavad Hiiu Köök & Pagar, Hiiumaa pruulikoda oma õlledega, Hiiumaa käsitöölimondaadid, veinid veinibaarilt "Mis mull onž" & naabrimehed oma värske suitsulestaga (kui lesta tuleb!).
  Piletid hinnaga 22€ / 18€* (kuni 7.aastane k.a tasuta) saadaval Fientast http://tiny.cc/idcz5y (ja piletite olemasolul kohapeal).
  *Kiduspe küla elanikele ning pensionäridele
  Kontsert algusega 19:00
  Väravad mõnusaks sumisemiseks avatud 18:00
  Et õige teeots kätte leida, pange GoogleMapsi otsingusse "Kaasiku". Või kui panete otsingumootoritesse "Kiduspe", siis küll leiate meid kontserdi päeval ka viitade järgi!
 21. juuli - pühapäev
 • Hiiu Folk
 • Hiiumaa II Tunnijooks

  Hiiumaa II Tunnijooks korraldatab Hiiumaa Suusa- ja Jooksugrupi koostöös kirjastusega Paljasjalg
 • Soera suvesimman, Taimede ja tantsu võluvägi
  Kell 13 Soera Talumuuseumis.
  Simmani teemaks on ravivad taimed, nende korjamine ja kasutamine nii tänapäeval kui vanadel taluaegadel. Aukohal on täisõites pärnapuu ja kõrvenõges. Nõgesejutud ja smuutid on Margit Kirsipuult Elamust ja meeleolu loob hiidlaste tantsutuur ja Nõianeitsid mandrilt.
  Tantsumuusikat esitavad Õnnela ja Alan.
  Lapsed saavad rõõmsasti aega veeta mängu- ja meisterdamisnurgas. Simmani ajal on avatud kohvik.
 25. juuli - neljapäev
 • XIV Hiiumaa Homecoming Festival
  25.-27.07.2019
  "Hiiumaa Homecoming on pikaaegse traditsiooniga muusikafestival, mis on rikastanud Hiiumaad ja Eestit suurepäraste kontsertide ja esinejatega. Festival toob alati Hiiumaale külalisi lähedalt ja kaugelt, palju on Eesti ja kohalikku kultuuri esindajaid, kelle jaoks just see festival on väga oodatud. Festivali üheks eesmärkidest on koostöö eesti muusikutega ja Eesti muusika tutvustamise - Erkki-Sven Tüür, Arvo Pärti, Eduard Tubin, Lauri Jõeleht jt. XIV Hiiumaa Homecoming festivali esinejad Alexandr Kobrin (klaver, USA) Ingrid Fliter (klaver, Argentiina) Ksenia Bashmet (klaver, Venemaa) Pavel Strugalev (oboe, Saksamaa) Victoria Ordonez (flööt, Hispaania) Roman Mints (viiul, UK) Timur Yakubov (vioola, Šveits) Kristina Blaumane (tšello, Läti) Peeter Sarapuu (fagott, Eesti) Mati Lukk (kontrabass, Eesti) jt
 26. juuli - reede
 • XIV Hiiumaa Homecoming Festival
 • VahuVeini Viikend paradiisisaarel
  26.07.2019-27.07.2019 šampanjabaar KORK
  2018. suvel pakuti paradiisisaarel erinevaid šampanjasid ja vahuveine. Šampanja ja vahuveini maailm on aga palju suurem, kui mahtus suvel Korki. VVV toob 2019. suvel paradiisisaarele suure valiku erinevaid vahuveine ja šampanjasid koos mõnusa emotsiooniga!
 • Kalana Saund
  26.-29.07. Sõru sadam
 27. juuli - laupäev
 • Kila-Kola laat
  10:00 - 15:00 Vabrikuväljakul
  Ootame teid vanavara laadale Hiiumaa moodi.
  Laadale tuuakse müügiks vanavara ja kõike muud mis inimestel koduses majapidamises enam kasutust ei leia.
  Laadal on müügil ka käsitöö ja kohalik toidukaup. Ühe mehe vana on teise mehe uus.
  Info ja registreerimine nele.eller@gmail.com Nele 5166553
 • XIV Hiiumaa Homecoming Festival
 • VahuVeini Viikend paradiisisaarel

  2018. suvel pakuti paradiisisaarel erinevaid šampanjasid ja vahuveine. Šampanja ja vahuveini maailm on aga palju suurem, kui mahtus suvel Korki. VVV toob 2019. suvel paradiisisaarele suure valiku erinevaid vahuveine ja šampanjasid koos mõnusa emotsiooniga!
 • Kalana Saund
 28. juuli - pühapäev 29. juuli - esmaspäev
 • Hiiumaa Tantsufestival 2019
  Festival toimub Hiiumaal Käinas 29. juulist - 4. augustini. Selle käigus on planeeritud töötubade ja noorte etendus- ja lavastusõhtute programm ning lavastusprotsesside programm, mida esitletakse ja näidatakse festivali lõpus. Lisaks noortele tantsuhuvilistele on igal aastal meiega ka professionaalsed etendus- ja tantsukunstnikud Eestist ja välismaalt.
 • Kalana Saund
 • Hiiumaa TantsuFestival
 1. august - neljapäev
 • Operetiõhtu Suuremõisas
  kell 19.00 Suuremõisa lossi ülemises saalis
  OPERETIÕHTU LUMMAVAS SUUREMÕISA LOSSI SAALIS.
  Esinevad Angelika Mikk ja Reigo Tamm (Rahvusooper Estonia)
  Klaveril Riina Pikani (Rahvusooper Estonia)
  Kirge, armastust, särtsu ja tuld. Katkendid armastatud heliloojate Straussi, Lehári, Kalmani, Zelleri operettidest.
  Piletid 1 tund enne kontserdi algust kohapeal. 7.-/10.-
  Kontsert on ilma vaheajata.
 • Etendus MUNA
  Soonlepa karjamõis
 2. august - reede
 • VIII Pühalepa Muusikafestival
  2.08-4.08.2019 Pühalepa kirik
  Kolme päeva jooksul pakub festival mitmekesiseid ja kõrgetasemelisi kontserte. Kindel koht festivali programmis on ka Hiiumaalt pärit muusikutel. Festivali peamiseks kontserdipaigaks on suurepärase akustikaga Pühalepa kirik. Lastele, kes kontsertidel kärsituks muutuvad, on samas lähedal batuut. Söögipoolist pakuvad festivali külalistele kohalikud toitlustajad. Festivali kunstiline juht on dirigent ja laulja Endrik Üksvärav.
 • Etendus "Muna"
  Soonlepa karjamõis
 3. august - laupäev
 • Etendus "Muna"
  Soonlepa karjamõis
 • Keskea Briis
  Villaladu, Kärdla Sadam
  "KESKEA BRIIS on kui värskendav kokteil toredast minevikust, muretust tulevikust , fantastilisest olevikust, heast muusikast ja mis kõigetähtsam oivalisest seltskonnast. Pole mingit Kriisi on vaid BRIIS. Selle suve kõige popimaks laupäevaks muutub kultuuri ja surfikuur SUKU oivaliseks POP UP klubiks, kus tunneb ennast unustamatul mõnusas nooruses multitalent, kui ka juba kelmikas keskeas ettevõtja. Kui sa eelistad kingadele tennised, arvad et tööpäevad ei pea olema 9-5, et elu pole ainult kohustus, vaid lahe aktiivne lõõgastus, siis ole lahke ja tunne ennast hästi. Aga kui sul neid harjumusi veel ei ole, siis tule ja BRIIS innustab Sind."
 • KOLM RISTI KASSARI KOHAL
  kell 18.00 Kassari kabel
  Esineb Nõo kiriku meesansambel
  Sissepääs: vaba annetus
 • Hiiumaa Kohvikutepäev
 • VIII Pühalepa muusikafestival
 4. august - pühapäev 8. august - neljapäev
 • Kassari kultuurineljapäevade raames tangod "Elu ilu "
  kell 19.00 Orjaku sadama külamaja
  Kassari Kultuurineljapäevade raames Indrek Liit, tangod „Elu ilu“
  Virgo Veldi (saksofon)
  Andreas Lend (tšello)
  Jaak Lutsoja (akordion)
  Kavas: Indrek Liit ja Jaak Lutsoja
  Pilet 5€
 10. august - laupäev 16. august - reede
 • Etendus "Kolm versiooni elust" VAT Teater
  kell 19 Soonlepa karjamõis
  Elina Reinold, Harriet Toompere (Eesti Draamateater), Tanel Saar, Margo Teder, Jakop Nõmmik
  Edukas astrofüüsik ja tema naine lähevad külla teise astrofüüsiku perele. Mingil põhjusel jõuavad nad kohale aga üks päev varem. See on alles esimene äpardus, sest ootuspärasest intellektuaalide õhtupoolikust kujuneb hoopis paras peavalu ja pinged jõuavad haripunkti nii tegelaste töö- kui eraelus.
  Prantsusmaa üks hinnatumaid nüüdisaegseid näitekirjanikke Yasmina Reza on loonud dramaturgilise nõiaringi – põrguliku õhtupooliku, mida neli isepäist ja teravmeelset inimest peavad aina uuesti läbi elama. Ja sellisest kriisist pääsemiseks peab astrofüüsikutele vist tõesti taevas appi tulema...
  Pilet: 15/12 eurot (müügil Piletimaailmas ja kohapeal)
 17. august - laupäev
 • Etendus "Kolm versiooni elust" VAT Teater
  kell 15 Soonlepa karjamõis
  Elina Reinold, Harriet Toompere (Eesti Draamateater), Tanel Saar, Margo Teder, Jakop Nõmmik
  Edukas astrofüüsik ja tema naine lähevad külla teise astrofüüsiku perele. Mingil põhjusel jõuavad nad kohale aga üks päev varem. See on alles esimene äpardus, sest ootuspärasest intellektuaalide õhtupoolikust kujuneb hoopis paras peavalu ja pinged jõuavad haripunkti nii tegelaste töö- kui eraelus.
  Prantsusmaa üks hinnatumaid nüüdisaegseid näitekirjanikke Yasmina Reza on loonud dramaturgilise nõiaringi – põrguliku õhtupooliku, mida neli isepäist ja teravmeelset inimest peavad aina uuesti läbi elama. Ja sellisest kriisist pääsemiseks peab astrofüüsikutele vist tõesti taevas appi tulema...
  Pilet: 15/12 eurot (müügil Piletimaailmas ja kohapeal)
 18. august - pühapäev
 • Hiiumaa 2. Öölaulupidu

  18.08.2019.a. toimub Hiiumaal, Käina osavallas, Padarimäel Hiiumaa 2. Öölaulupidu. See on hiidlaste ja Hiiumaa sõprade üheslaulmine.
  Sel korral süveneme rohkem hiiu keele ilusse. Soovime, et ikka rohkem ja rohkem inimesi saaks aru meie imelise saare keele ja kultuuri eripärast. Laulupeol tuleb üheslaulmisele juba tuntud hiiumaalisi laule ja ka uuemaid. On ka tuttuusi. Kuuleme lugusid saare elust-olust. Laulusõnade pärast muretsema ei pea. Tulevad laululehed ja ka suurelt ekraanilt on võimalik maha laulda. Sinu osa on tulla kohale kindlasti, kui oled hiidlane või meie sõber.
  Pidu algab 20.30 ja lõpeb 23.00
 1. detsember - pühapäev
 • Viivisevaba kuu Hiiu Valla Raamatukogus
  Viivisevaba kuu Hiiu Valla Raamatukogus kutsub üles julgelt ja trahvita tagastama kõiki laenutatud teavikuid, mille tagastustähtaeg on ammu möödunud. Teavikuid saab tuua raamatukokku, jätta tagastuskasti või saata postiga.
 13. detsember - reede
 • Talvine Käsitöö- ja omatoodangu laat
  Kärdla Kultuurikeskuses, R 10:00-19:00 ja L 10:00-15:00.
  Tule ja osta oma jõulukingid just sellelt laadalt.
  Kohalik ja Eestimaine käsitöö või toidukaup sobib kindlasti jõuluvana kingikotti. Igal täistunnil toimub laadal kultuuriprogramm.
  On võimalus osaleda konkurssidel “Uus kingitus” ja “Hiiumaa meene”, kuhu oodatakse tooteid reedel enne 12:00.
  Auhindamisele läheb mõlemast kategooriast kolm esimest kohta ja publik valib oma lemmiku.
  Laadakohvikus on võimalik keha kinnitada ja õnneloosikorvist õnnekätt proovida, iga loos võidab.
  Info ja registreerimine nele.eller@gmail.com, Nele 5166553
 • Talvine Käsitöö- ja omatoodangu laat
  Kärdla Kultuurikeskuses, R 10:00-19:00 ja L 10:00-15:00. Tule ja osta oma jõulukingid just sellelt laadalt. Kohalik ja Eestimaine käsitöö või toidukaup sobib kindlasti jõuluvana kingikotti. Igal täistunnil toimub laadal kultuuriprogramm.
  On võimalus osaleda konkurssidel "Uus kingitus" ja "Hiiumaa meene", kuhu oodatakse tooteid reedel enne 12:00. Auhindamisele läheb mõlemast kategooriast kolm esimest kohta ja publik valib oma lemmiku.
  Laadakohvikus on võimalik keha kinnitada ja õnneloosikorvist õnnekätt proovida, iga loos võidab.
  Info ja registreerimine nele.eller@gmail.com, Nele 5166553
 31. detsember - teisipäev