Märts Kärdla kinosaalis:

Reede, 03.märts
18:00 Kärdla kinosaal SANGARID
20:00 Kärdla kinosaal LÕVI

Pühapäev, 05.märts
12:00 Kõrgessaare Vaba Aja Keskus NOVEMBER
15:00 Kärdla kinosaal LEGO BATMAN FILM
17:00 Kärdla kinosaal LOGAN
19:30 Kärdla kinosaal LÕVI

Esmaspäev, 06.märts
18:00 Hellamaa Perekeskus NOVEMBER

Reede, 10.märts
16:00 Kärdla kinosaal LOHELOITS
18:00 Kärdla kinosaal LÕVI
20:30 Kärdla kinosaal LOGAN

Pühapäev, 12.märts
15:00 Kärdla kinosaal LOHELOITS
17:00 Kärdla kinosaal LOGAN
19:30 Kärdla kinosaal MINU PIMEKOHTING ELUGA

Esmaspäev, 13.märts
18:00 Orjaku külamaja NOVEMBER

Reede, 17.märts
20:00 Kärdla kinosaal KAUNITAR JA KOLETIS (3D)

Pühapäev, 19.märts
15:00 Kärdla kinosaal JÄNESTE KOOL - KULDSE MUNA VALVURID
17:00 Kärdla kinosaal MINU PIMEKOHTING ELUGA
19:00 Kärdla kinosaal KAUNITAR JA KOLETIS (3D)

Kolmapäev, 22.märts
17:30 Kärdla kinosaal ÜHE JÄRVE LUGU
19:00 Kärdla kinosaal LUMI PUNASEL LAGEDAL
20:00 Kärdla kinosaal MINU PIMEKOHTING ELUGA

Pühapäev, 26.märts
15:00 Kärdla kinosaal LOHELOITS
17:00 Kärdla kinosaal KAUNITAR JA KOLETIS
19:00 Kärdla kinosaal T2 TRAINSPOTTING

_____________


SANGARID
"Sangarid" (Eesti 2017)
Komöödia
 K12

Hoogne seikluskomöödia „Sangarid“ viib meid 80ndatesse aastatesse. Kolm Eesti kutti põgenevad Nõukogude Liidust välismaale, et vabas maailmas elada just nii šeffi elu nagu nähtud telesarjades „Miami Vice“, „Knight Rider“ ja „Santa Barbara“. Sõbrad võetakse svenssonitemaal vastu kui tõelised kangelased, kes murdsid läbi raudse eesriide. Kui aga meediakära vaibub, avastavad meie sangarid, et neist on saanud tavalised tülikad sisserändajad. Äraelamiseks tuleb hakata tegema midagi nii nõmedat nagu… töö! Poisid pole siiski loomult allaandjad ja üritavad uute pööraste plaanidegai läänemaailmas läbi lüüa. Nüüd aga lähevad asjad hoopis hulluks!
“Sangarite” peaosades on Märt Pius, Karl-Andreas Kalmet ja Veiko Porkanen. Filmis astuvad üles veel Henrik Kalmet, Ott Sepp, Marika Barabanštšikova, Tõnu Kark, Andres Dvinjaninov, Esko Salminen ja paljud teised.
Filmi lavastas Jaak Kilmi, originaalstsenaariumi kirjutas Martin Algus ja produtseeris Taska Film. Filmi operaator on Aigars Sērmukšs, kunstnik Katrin Sipelgas, kostüümikunstnik Anu Lensment ja monteerija Tambet Tasuja.
Inspireerituna omast ajastust on käesoleva filmi sisu, sündmused ja tegelased väljamõeldis. Kokkulangevused filmi ja reaalsete isikute, nimede või sündmustega on juhuslikud.

Kestvus: 01h 30min

Treiler: https://youtu.be/DOAgslk9Vno

_________


LÕVI
"Lion" (Austraalia, USA, UK 2016)
Draama
 MS12

Saroo oli täiesti tavaline 5-aastane India poisike, kes elas küll vaesuses, aga kelle elu keskmes oli tema armastav ja kokkuhoidev pere. Kui uudishimulik poisike uitab rongijaamas, astub ümbrust uudistades jaamas seisvasse rongi ja otsustab seal väikese uinaku teha, avab ta uuesti silmad kui rong peatub lõpuks Kolkatas, mis asub Saroo kodust 1500 kilomeetri kaugusel. Saroo leiab end halastamatu suurlinna lõugade vahelt. Tundmatu koht on poisikest juba alla neelamas, kui ta satub ühte sealsesse lastekodusse ning sealt omakorda saatuse tahtel ühe Austraalia abielupaari hoole alla.
Saroo kasvab üles armastavas peres ja ta ei tunne iial millestki puudust. Kuid just seda ta oma hinges tunneb - et midagi on puudu, et kusagil tema hinges laiutab tühimik... Ja sellest tühimikust ajendatuna asub ta 25 aastat pärast oma kaduminist vaevalist tagasiteed koju. Abiks tohutu sihikindlus, lapsepõlvest säilinud üksikud mälupildid ja... Google Earth...

Film põhineb Saroo Brierley bestselleril "A Long Way Home". Osades Dev Patel, Rooney Mara, Nicole Kidman, David Wenham, Sunny Pawar. Filmi lavastaja on Garth Davis, kelle jaoks see on esimeseks täispikaks filmiks ja kelle tehtud tööd hinnati hiljuti Režissööride Gildi Auhinna nominatsiooniga.

Kestvus: 01h 58min

Treiler: https://youtu.be/_-p1gNC2gds

_________


LEGO BATMAN FILM
"The Lego Batman Movie" (USA, Taani 2016)
Animatsioon, komöödia, märul
 PERE

Kogu maailmas laineid löönud pöörase huumoriga “LEGO® filmi”  isehakanud peategelane LEGO Batman sai endale päris oma filmi. Gothamis on toimumas suured muutused. Kui Batman tahab linna Jokkeri küüsist päästa, peab ta loobuma üksildase kangelase imagost, teistega koos töötama ja võibolla isegi natukene rõõmsama näo tegema.
“LEGO® Batman filmi” lavastab Chris McKay, produtsentideks on Dan Lin, Phil Lord, Christopher Miller ja Roy Lee, kes tegid koostööd ka “LEGO® filmi” tehes. Stsenaariumi kirjutasid Seth Grahame-Smith, Chris McKenna, Erik Sommers, Jared Stern ja John Whittington Seth Grahame-Smithi loo põhjal, mis omakorda põhineb LEGO mänguasjadel ja DC Enterntainment tegelastel. Batmani tegelaskuju lõid Bob Kane ja Bill Finger; Supermani loojad on Jerry Siegel ja Joe Shuster. Filmi tegevprodutsendid on Jill Wilfert, Matthew Ashton, Will Allegra ja Brad Lewis.
Filmikunstniku rollis on taas Grant Freckelton, kes oli samas ametis ka ”LEGO® filmis”. Samuti on tagasi ”LEGO® filmi” toimetaja David Burrows koos toimetajate Matt Villa ja John Venzoniga. Muusika loob filmile Lorne Balfe.
Film on dubleeritud eesti keelde dubleerimisstuudios Industrial Productions. Dublaažirežissöör on Oleg Davidovich, dublaažiprodutsent Andrus Kasesalu.

Kestvus: 01h 44min

Treiler: https://youtu.be/aBJyp2LFHgk

________


LOGAN
"Logan" (USA 2017)
Action, seiklus
 K12

Ajaliselt täpselt määratlemata tulevikus on oma aastakümnetepikkusest pidevast võitlusest ja selle aja jooksul saadud rohketest haavadest vaevatud Logan üks vähestest mutantidest, kes siia maailma alles on jäänud. Tema päevad mööduvad kusagil Mehhiko piiri lähistel asuvas mahajäetud hoones redutades, kus ta hoolitseb raskelt haige Professor X-i eest. Kuid Logani katsed end terve ülejäänud maailma ning ka tema enda pärandi eest varjata jooksevad pöördumatult liiva, kui tema ellu saabub nooruke mutant, kelle kannul on tumedad jõud...

Peaosas selgi korral selle rolliga 17 aastat koos elanud Hugh Jackman ("X-mehed"), kes on avalikult kuulutanud, et see jääb tema viimaseks etteasteks Wolverine´ina. Teistes rollides Patrick Stewart ("Green Room"), Richard E. Grant ("Withnail & I"), Boyd Holbrook ("Narcos"), Stephen Merchant ("Kontor"), Elizabeth Rodriguez ("Miami Vice") ja teised. Lavastajaks James Mangold ("Wolverine", "Walk the Line").

Kestvus: 02h 17min

Treiler: https://youtu.be/IuMXWO8DuM8

________


LOHELOITS
"The Dragon Spell" (Ukraina 2016)
Animatsioon

Ammusel ajal, kui piir inimeste ja võlumaailma vahel oli veel üsna õhuke, hoidis rahvast oma hirmu all üks koletu lohe. Kui suur vägilane Kirill temaga võitlusse astus, suutis ta küll eluka maha nottida, kuid lohe hing pääses põgenema. Võluväeline Tuliõis on ainus, mis võib koletisele uuesti elu anda. Õnneks on see õis väga hästi ära peidetud, nii et lohe hing seda üles ei leia. Aastad mööduvad ja lohe lugu on muutunud ajapikku legendiks. Vägilane Kirilli peres sirguvad nüüd vahvad pojad. Neist kõige noorema ja pisema poisi, Niki, unistuseks on oma kidurast kasvust hoolitama saada võimsaks lohevõitlejaks nagu tema isa, kuid oma krutskite tõttu on ta isale enamasti aga pettumuseks.

Kui võlur Adler ühel ööl taevas punast sabatähte lendamas märkab, muutub ta väga murelikuks, sest nimelt sel tulekeral on vägi panna Tuliõis taas õitsema, mis lohele uue elu annaks. Võlur saadab Kirillile appikutse, kuid salaja hiilib isaga kaasa ka pisike seiklushimuline Niki. Ja nagu selle poisi puhul kombeks, on kohe ka pahandused taga. Niki saab sõbraks võlur Adleri algaja õpilase nahkhiir Eddiga, ning just tema untsu läinud loitsu tõttu satuvad nad enesele tahtmata võlumaale. Väike kangelasehakatis koos kobakäpast võluriselliga on nüüd ainsad, kes Tuliõie juurde pääsevad. Kas kaks väikest sõnakuulmatut pahandusemeistrit suudavad maailma lohe needusest vabastada?

Joonisfilm on valminud animatsioonistuudios Karandash. Eesti vaataja jaoks andsid tegelastele Film Audio stuudios oma hääle: Raivo E. Tamm (Kirill), Juss Haasma (Eddi), Tõnis Niinemets (Bogdan), Uku Madis Vainu (Niki), Loretta Kaart (Rocky), Elina Purde (Siringa), Veikko Täär (Lohe), Jaan Rekkor (Töll), Andres Ots (Adler). Filmi tõlkis Mihkel Mõisnik ja näitlejaid juhendas Tiina Andreas ning helid salvestas ja kirjutas kokku Markus Andreas.

Kestvus: 01h 25min

Treiler: https://youtu.be/tWGUFVEmDZM

_________


MINU PIMEKOHTING ELUGA
"Mein Blind Date mit dem Leben" (Saksamaa 2017)
Komöödia, draama

Saliya Kahawatte on sihikindel noor mees, kes kaotas teismelisena 95% nägemisest. Ta on otsustanud, et ei lase sel tühisel takistusel panna end loobuma unistuste töökohast Müncheni kõige luksuslikumas 5-tärni hotellis.

Kartmatult alustab Saliya hotellis praktikat, suutes sõber Maxi abil oma puuet kõigi eest varjata. Plaanitust keerulisemaks muudab poisi elu kolleeg Laura, kelle puhul näeb isegi pime, kui armas see tüdruk on...

"Minu pimekohting eluga" on tõsielul põhinev üdini positiivne draamakomöödia, mille lavastajaks on Marc Rothemund (parima võõrfilmi Oscari nominent "Sophie Scholl"). Peaosades Kostja Ullmann ("A Most Wanted Man"), Jacob Matschenz ("Tatort"), Anna Maria Mühe ("Big Girls Don't Cry") jt.

Kestvus: 01h 51min

Treiler: https://youtu.be/Nz6PsmpIkbY

________


KAUNITAR JA KOLETIS
"Beauty and the Beast" (USA 2017)
Romantika, fantaasia

Kinokülastajate südameid võluvas loos on peategelaseks tegus ja tarmukas Belle, kes soovib näha maailma, mis jääb väljapoole unist külakest, kus ta ühes oma isaga elab ning kus ta peab tõrjuma endast keskmisest paremal arvamusel oleva Gastoni lähenemiskatseid. Kõik muutub aga hetkel, kui ta satub keset sügavat laant asuvasse lossi, mille asukatel lasub karm needus... Vaatamata tema hingesopis asuvatele kartustele sõbruneb ta lossiasukatega, kuid sootuks raskem on ligi pääseda lossiperemehest Koletise südamele...

Filmi silmapaistvas näitlejaansamblis on Emma Watson on Belle, Dan Stevens on Koletis, Luke Evan on Gaston, nägus, ent pinnapealne külamees, kes ihkab Belle'i kätt, Oscari-võitja Kevin Kline on Maurice, Belle’i omapärane, aga armastusväärne isa.

Filmi lavastajaks on Oscari-võitja Bill Condon ning filmi stsenaarium põhineb 1991. aasta animeeritud linalool, mis on tänaseks tsementeerinud end moodsasse kinoklassikasse. Taas kord on heliloojaks 8-kordne Oscari-võitja Alan Menken, kes võitis Akadeemia auhinna ka 1991. aasta filmi eest ja seda nii parima muusika kui parima filmilaulu kategoorias.

Kestvus: 02h 09min

Treiler: https://youtu.be/kW-oE8jWz9Y

__________


JÄNESTE KOOL - KULDSE MUNA VALVURID
"Die Häschenschule - Jagd nach dem goldenen Ei" (Saksamaa 2017)
Animatsioon
 PERE

Suurlinna jänesepoiss Max satub auväärsesse Lihavõttejäneste Kooli ja jääb sinna lõksu. Õpilasi hoiab hirmu all kurikaval rebasepere, kes tahab kevadpühad enda kontrolli alla saada.
Kauni jänkupreili Emmy ja müstilise madaam Hermione abiga õpib Max võlukunsti ja hakkab oma jäneseelu hoopis uue nurga alt nägema.
Aga kas sellest piisab, et päästa kevadpühad ja uute sõprade elu? Lugu räägib julgest jänesest, kes leiab oma tõelise kutsumuse ega pea oma haake enam kunagi üksi tegema. Filmi aluseks on tuntud muinasjutt, millele andis värske ja tänapäevase hingamise Saksa parim animaatorite tiim.

Dubleeritud Industrial Productions stuudios filmistuudio Estinfilm tellimusel.
Näitlejad: Christopher Rajaveer, Kärt Tammjärv, Otto Kahar, Taavi Teplenkov jt.
Tõlkija: Jaanus Jõekallas ; Dublaazhirezhissöör: Oleg Davidovich
Produtsent: Mati Sepping

Kestvus: 01h 16min

Treiler: https://youtu.be/2GmaNKW9P4c

__________


ÜHE JÄRVE LUGU
"Järven tarina" (Soome 2016)
Dokumentaalfilm

Imeline loodusfilm Soome järvedest. Vaatajal on haruldane võimalus jälgida järve elu-olu nii vee all kui vee peal, tutvuda taimestiku ja loomastikuga ning seda kõike Soome rahvapärimuse ja mütoloogia taustal. Meile näidatakse Soome järvede sünnilugusid, nende muutumist erinevatel aastaaegadel ning nende kallastel ja allpool veepiiri peituvat mitmekülgset floorat ja faunat.

Kestvus: 01h 16min

Treiler: https://youtu.be/1Fm28ya-wR4

________


LUMI PUNASEL LAGEDAL
"Lumi punasel lagedal"  (Eesti 2017)
Dokumentaalfilm

Venemaa üks suuremaid suvekuurorte Sotši on valitud 2014 aasta taliolümpiamängude toimumiskohaks. President Putin on olümpiamängudeks lubanud küllaldaselt lund, liiklusummikute puudumist ning suurt investeerimist olümpiarajatiste ehitusse.
Mida toovad need muutused kaasa väikestele Eesti küladele seal piirkonnas? Kas ümberkaudsetel väikestel küladel õnnestub alles jääda ja säilitada oma endine elurütm?

Kestvus: 46min

Treiler: https://youtu.be/s-6ng9h-2C0

_________


T2 TRAINSPOTTING
"T2: Trainspotting 2 (UK 2017)
Draama
 K14

Kõigepealt oli võimalus…seejärel reetmine.

Möödunud on kakskümmend aastat. Palju on muutunud, kuid samas ka kõik endine. Mark Renton naaseb ainsasse paika, mida ta saab koduks kutsuda. Seal aga ootavad teda Spud, Sick Bo ja Begbie.
Ootavad teisedki vanad semud: kurbus, kaotus, rõõm, kättemaks, viha, sõprus, armastus, igatsus, hirm, kahetsus, diamorfiin, enesehävitus ja surmaoht. Need on ta tervituseks järjekorda võtnud ja ootavad, et mäng algaks.
Filmis „T2 Trainspotting” teevad taas koostööd Oscari-võitjast režissöör Danny Boyle ja 1996. a esimese filmi osatäitjad. Stsenarist on selgi korral John Hodge, kes on võtnud aluseks Irvine Welshi romaanid „Porno” ja „Trainspotting”.

Kestvus: 02h 03min

Treiler: https://youtu.be/8OejuYXweFM