KINO

Septembri kinolinastused Hiiumaal

Pühapäev, 02.september

12:00 PRINTSESS JA DRAAKON
14:00 TIMM THALER EHK MÜÜDUD NAER
16:00 ÄRA MURETSE, TA EI JÕUA JALGSI KAUGELE

Kolmapäev, 05.september

17:30 PRINTSESS JA DRAAKON
19:00 ÄRA MURETSE, TA EI JÕUA JALGSI KAUGELE

Pühapäev, 09.september

15:00 TIMM THALER EHK MÜÜDUD NAER
17:00 ÄRA MURETSE, TA EI JÕUA JALGSI KAUGELE
19:00 RAAMATUPOOD

Reede, 14.september

16:00 PRINTSESS JA DRAAKON
17:30 RAAMATUPOOD
20:00 VÕTA VÕI JÄTA

Teisipäev, 18.september

17:30 ENAM KUI ELU
19:30 ARMASTUSEGA VINCENT


Kolmapäev, 19.september

17:30 VÕTA VÕI JÄTA
19:30 RAAMATUPOOD

Neljapäev, 20.september

17:30 JUURED
19:30 IGAPÄEVAELU MÜSTIKA


Laupäev, 22.september

11:00 TIMM THALER EHK MÜÜDUD NAER
13:00 PRÄÄKS PRÄÄKS KLUUK
15:00 VÕTA VÕI JÄTA

Pühapäev, 30.september

15:00 PRÄÄKS PRÄÄKS KLUUK
17:00 VÕTA VÕI JÄTA
19:00 VIIMANE VÜRST
_________________________________________________________________

PRINTSESS JA DRAAKON"Princess and the Dragon" (Venemaa 2018)
Animatsioon
PERE


Oma seitsmendal sünnipäeval leiab printsess Varvara võluraamatu, mis viib ta Imede maale - maailma, mis on täis draakoneid ja fantastilisi olevusi.
Eesti keeles panevad tegelaskujud rääkima Elo-Mirt Oja, Mihkel Tikerpalu, Indrek Ojari, Kaspar Velberg, Erki Aule, Margus Tammela, Ursula Ratassepp, Gert Hatsukov, Andres Nõlvak, Jette Karmin. Kestvus: koos vaheajaga 1h 45min


Kestvus: 01h 10min

Treiler: https://youtu.be/cE8czITZlOk


___________
TIMM THALER EHK MÜÜDUD NAER
"Timm Thaler oder das verkaufte Lachen" (Saksamaa 2017)
Komöödia, seiklus
PERE

Tim Thaler on vaene, aga ta naerab palju ja tihti. Ta naer on nii lummav ja nakatav, et kuratlik parun Lefuet tahab seda iga hinna eest endale. Maailma rikkaim mees teebki poisile pakkumise: kui Tim nõustub talle oma naeru müüma, võidab ta iga kihlveo, mis ta kunagi sõlmima peaks. Algul lööb poiss kõhklema, kuid kirjutab siiski lepingule alla. Nüüd täituvad kõik tema soovid, kuid ilma naeruta on ta hoopis teine inimene. Ta kaotab kõik oma sõbrad peale Ida ja hotelli baarmen Kreschimiri. Koos loodavad nad Timi paruni küüsist päästa ja kavalusega poisile tema haruldane naer tagasi saada. 
Dublaažinäitjelad: Mart Müürisepp, Tõnu Kilgas, Allan Kress, Priit Öövel, Ellen Kilgas, Andrus Kasesalu, Toomas Krall jt. 


Kestvus: 01h 42min


Treiler: https://youtu.be/x7bdNxYP80I


_________ÄRA MURETSE, TA EI JÕUA JALGSI KAUGELE
"Don't Worry, He Won't Get Far on Foot" (USA, Prantsusmaa 2018)
Komöödia, draama, biograafia
K12

Pärast seda kui Portlandist pärit luhvtivend John Callahan autoõnnetuses peaaegu elu kaotab, ei ole tal joomise mahajätmine plaanis. Kui ta sõbranna Annu ja karismaatilise toetaja Donny veenmisel vastumeelselt siiski ravile läheb, avastab Callahan endas ande joonistada äärmuslikke karikatuure, mis toovad talle hulga fänne ja annavad elule uue mõtte. Tõsielul põhinev draama on ühtviisi liigutav, jahmatav ja naljakas lugu kunsti parandavast toimest.


Kestvus: 01h 55min

Treiler: https://youtu.be/-RHmPAkGfVE


__________


RAAMATUPOOD
"The Bookshop" (Suurbritannia, Hispaania, Saksamaa 2017)
Draama

1950ndate lõpus avab hiljuti leseks jäänud Florence Green (Emily Mortimer) Inglismaa unises väikelinnas Hardborough's raamatupoe. Poe pidamine on raske - tuleb võidelda külma ja rusuva ilma ning kohalike elanike vastumeelse suhtumisega. Asjad hakkavad paremuse poole liikuma, kui Florence tutvustab rahvale tolle aja skandaalsemaid teoseid "Lolita" ning "Fahrenheit 451". Tagajärjena hakkab sajandeid muutumatuna püsinud linnas pead tõstma väiksemat sorti kultuuriline ärkamine. 


Kestvus: 01h 53min


Treiler: https://youtu.be/6rtyPwkR5ws


________
VÕTA VÕI JÄTA
"Võta või jäta" (Eesti 2018)
Draama
MS12

Mida teeksid sina, kui ühel päeval pandaks su kätele vastsündinud laps ja öeldaks: võta või jäta!
Ühel unisel laupäevahommikul saab kolmekümneaastane ehitaja Erik (Reimo Sagor) jalustrabava uudise: endine tüdruksõber Moonika (Liis Lass), keda mees pole pool aastat näinudki, on just lapse sünnitanud. Tüdruku. Naine ise pole emaduseks valmis ja kui mees last endale ei taha, läheb tüdrukuke lapsendamisele. Võta või jäta.
"Võta või jäta" on lugu ühe mehe pikast, keerulisest ja kohati koomiliseks isaks kasvamise teekonnast. Lugu, mille käigus saab tavalisest eesti mehest igapäevaelu kangelane, Superman, kes on valmis oma isaduse eest küünte ja hammastega võitlema. Filmi lavastajaks ja stsenaristiks on Liina Triškina-Vanhatalo, kellele see on täispika mängufilmi debüüdiks.
Osades: Reimo Sagor, Nora Altrov, Emily Viikman, Liis Lass, Adeele Sepp, Epp Eespäev, Andres Mähar, Egon Nuter, Mait Malmsten, Indrek Ojari jpt. 


Kestvus: 01h 40min


Treiler: https://youtu.be/hQO-WubwEQk


_________ENAM KUI ELU
"Enam kui elu" (Eesti 2018)
Muusika, dokumentaal, eluloofilm
MS12

Freddy Grenzmann on eesti viimane rokkstaar ja punk-rock ansambli Psychoterror laulja. Ja poeet. Nähtus rokkstaar asub tavanormidest väljaspool, on suurem kui elu. Freddy kohta võib tunnustavalt öelda, et ta ei ole normaalne - ei laval, ega elus.
Freddy looming ja elu on samaväärsed - tal on alati kõik mängus.
Freddy teeb huvitavaks mitte seltskondlik või tekstuaalne mängumõnu, vaid mängupandu suurus, täielik enesekaotuse võimalikkus ja aimatava inimliku või metafüüsilise ahastuse sügavus.
See on lugu viimasest ehedast rokkstaarist ja poeedist, tema tööst ja ühe punkansambli anatoomiast.
Filmis astuvad üles Psychoterrori liikmed Lauri Leis, Margus Müil, Sven Liba, Sven Kimmel, muusikaspetsialistid Siim Nestor, Valner Valme, Raul Saaremets, Koit Raudsepp jt. 


Kestvus: 01h 13min


Treiler: https://vimeo.com/256932798


________


ARMASTUSEGA VINCENT
"Loving Vincent" (Poola, Suurbritannia, USA 2017)
Animatsioon, eluloofilm, krimi

Maailma esimene täismahus käsitsi maalitud film äratab ellu Vincent van Goghi maalid, et rääkida kunstniku elu- ja surmalugu. 125 maalikunstnikku muutsid tavalise mängufilmina üles võetud teose kõik 65 000 kaadrit õlimaalideks, et vaatajad saaksid kogeda vaimustavat vaatepilti. Lugu saab alguse 1891. aasta suvel Prantsusmaal, kus postiljonist isa palub Armand Roulinil kohale toimetada üks kiri. Selle on kirjutanud kunstnik Vincent van Gogh, kes on end äsja ära tapnud. Kuid kiri peab just kurbade sündmuste tõttu jõudma Vincenti vennani ning vastumeelselt ja Vincentisse üleolevalt suhtudes asub Armand teele. Kirja kohaletoimetamine polegi nii lihtne, kui esmalt näis. Ühest paigast teise rännates õpib Armand erinevate inimeste kaudu tundma Vincenti elulugu ning uurib tema surma müstilisi asjaolusid. Film pälvis ohtralt kiitust ning kandideeris ka parima täispika animafilmi Oscarile. 


Kestvus: 01h 34min


Treiler: https://youtu.be/Oole85txY8U


________


JUURED
"Juured" (Eesti 2018)
Dokumentaal
MS12

Dokumentaalfilm “Juured” jutustab kuus väga isiklikku lugu - esimene suur armastus, lapse kaotus, vananemine, truuduse murdmine, haprad suhted lähedastega. Kuus eri vaadet sellele, mis meisse on jäänud – perekonna, elukeskkonna kaudu – ja mis meist jääb.
Lugude autoriteks on tuntud Eesti naisrežissöörid, vanuses 29-61 aastat, kes lisaks filmitegijaks olemisele on ka emad, tütred, abikaasad. Miks mitte armukesed või maailmarändurid. Filmi tegevuspaikadeks on Makedoonia, Tšehhi, Tai ja Eesti.
“Juured” linastub Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi raames.
Lood ja autorid:
POEEM ARMASTUSEST / režissöör Nora Särak
OODATES IMET / režissöör Aljona Suržikova
EMAKIVI / režissöör Kersti Uibo
40 AASTAT HILJEM / režissöör Moonika Siimets
EMAGA KLOOSTRIS / režissöör Anna Hints
MU LIHA JA VERI / režissöör Heilika Pikkov
Produtsent: Ülo Pikkov
Animatsioonid: Anu-Laura Tuttelberg
Originaalmuusika: Maarja Nuut, Hendrik Kaljujärv 


Kestvus: 01h 42min


Treiler: https://youtu.be/QFCLM_Tri_s_________


VELLO SALO. IGAPÄEVAELU MÜSTIKA
"Vello Salo. Igapäevaelu müstika" (Eesti 2018)
Dokumentaal

See on film vanaks saamise ilust. Lugu ühest vanast ja targast mehest, kes teeb ettevalmistusi sellest maailmast lahkumiseks. Palju väga isiklikke ja tundlikke küsimusi – kuidas viimsel tunnil mitte kaotada oma usku. Miks just kõige suuremaid pannakse vaimses maailmas nõnda raskelt proovile?

Vello Salo on inimlik vaimulik. Mees, kellel on omad kiiksud ja vigurid, elukogemust ja avarat vaimu, tarkust, mida ta on kogunud ja hoidnud, meie aega välja vedanud.
Pärast Eestist lahkumist 1944. aastal rändas Salo läbi terve maailma: oli sõdurina Soomes ja aednikuna Roomas, õppis Šveitsis ja Hollandis matemaatikat ja füüsikat ning Itaalias teoloogiat, Saksamaal pühitseti aga preestriks. Nii on ta õpetanud ja töötanud Itaalias, Iisraelis, Iraagis, Jordaanias, Kanadas, Rootsis ja mujalgi. Alates 1993. aastast on Salo tagasi Eestis, katoliku preestriks Pirita kloostris. Inimese vaimuelu tippvorm saabub ikka alles vanemas eas. Nii mõnedki olulised küsimused saavad selgeks, läbi valu ja vaeva, alles päris viimases peatükis. Olgu see rõõmuks ja lohutuseks meile kõigile.


Kestvus: 01h 22min


Treiler:  https://youtu.be/oiQMTtcEoPI


_________PRÄÄKS PRÄÄKS KLUUK
"Duck Duck Goose" (Hiina, USA 2018)
Animatsioon


PERE

"Prääks prääks kluuk" on uus film "Shreki" ja "Kodu" loojatelt.
Tõenäoliselt on teiegi tuttavate hulgas mõni üksik poissmees, kelle torisemine on kõik juba ammuilma ära tüüdanud. Ta mängib muudkui eriti vinget kutti, ehkki kõik ümberringi teavad, et sellel üle kasvanud teismelisel oleks juba ammu aeg täiskasvanuks saada. Just selline tegelane ongi haki Peng. Absoluutselt "ilma piduriteta" ja igasuguse vastutustundeta, ning parves kehtivad reeglid tunduvad talle naljakad. See aga ei saa kesta igavesti. Ükskord aga Pengil ei vea, ta saab lennul viga ja juba järgmisel kevadel ootavad teda ees suured muutused.
Samal ajal jäävad oma parvest maha kaks imetoredat väikest pardipoega. Kui keegi pisikeste eest ei hoolitse, võivad nad hukka saada. Pardipojad jäävad silma just Pengile ja nüüd peab ta riskima – võtma enda peale vastutuse nende püsimatute tegelaste eest. Kummaline kolmik peab õppima omavahel läbi saama ja kasvama tõeliseks pereks, et pikk ja ohtuderohke tee lõunasse ikka õnnelikult lõpule jõuaks.
"Prääks prääks kluuk" on kaasakiskuv film, mis meeldib nii väikestele kui ka suurtele vaatajatele. 


Kestvus: 01h 31min


Treiler: https://youtu.be/Yw1dOfZpbE8


__________


VIIMANE VÜRST
"Viimane vürst" (Eesti 2018)
Dokumentaal


Dokumentaalfilm Peeter Volkonskist heidab pilgu andeka ja värvika kultuuritegelase argipäeva ning uurib, kuidas õnnestub leida tasakaalu olme ja aristokraatia vahel.
Auväärse sugupuuga vürst Volkonski on laulja, näitleja, lavastaja ja tõlkija. Mis on avaliku imetluse hind ja kas loomingule pühendudes on ruumi kompromissidele? Kuidas nautida vaba vaimu lendu, kui sinna võib iga hetk sisse lüüa argielu paine? Loometegevuse kõrval uurib film ka peategelase alati toetava abikaasa Maria rolli ja Peeter Volkonski keerulisi suhteid oma lastega.
“Viimane vürst” on film Tartu vaimust ja selle võimalikkusest praeguses pragmaatilises Eestis. 


Kestvus: 01h 15min


Treiler: https://youtu.be/YLpLqY7ucmE