KINO

JAANUARI KINOLINASTUSTE AJAKAVA

Reede, 05.jaanuar
18:00 MAAILMA SUURIM SHOWMEES
20:00 ROHELISED KASSID

Pühapäev, 07.jaanuar
15:00 COCO (3D)
17:00 HAMPSTEAD
19:00 ROHELISED KASSID

Kolmapäev, 10.jaanuar
16:00 COCO (3D)
18:00 MAAILMA SUURIM SHOWMEES
20:00 ROHELISED KASSID

Pühapäev, 14.jaanuar
15:00 COCO
17:00 ROHELISED KASSID
19:00 ARMASTUSETA

Kolmapäev, 24.jaanuar
16:00 PUTUKATE SALAJANE ELU: VÕLUAED
17:30 ARMASTUSETA
20:00 PILVEDE ALL. NELJAS ÕDE

Pühapäev, 28.jaanuar
15:00 PUTUKATE SALAJANE ELU: VÕLUAED
17:00 PILVEDE ALL. NELJAS ÕDE
19:00 TEEL TIPPU

Kolmapäev, 31.jaanuar
16:00 PUTUKATE SALAJANE ELU: VÕLUAED
17:30 TEEL TIPPU
20:00 PILVEDE ALL. NELJAS ÕDE

_______


MAAILMA SUURIM SHOWMEES
"The Greatest Showman" (USA 2017)
Biograafia, draama, muusikal
 L

"Maailma suurim showmees" on kõrgelennuline, emotsioonidest tulvil originaalne muusikal, mis jutustab meile loo meelelahutusäri algusaegadest ja annab edasi seda imelist tunnet, mida inimesed tunnevad, kui nende unistused täituvad. Film räägib meile loo visionäärist nimega P.T. Barnum, kes oli pärit tagasihoidlikest oludest, kuid kelle piiritu kujutlusvõime ja pidurdamatu ambitsioon võimaldasid tal luua hingematvaid ning vaimustavaid vaatemänge, millest kujunesid ülemaailmsed sensatsioonid. Ta oli mees, enne keda ei olnud keegi kuulnud sõna "meelelahutusäri", sest just tema oli see, kes selle sõna meie jaoks välja mõtles...

Kestvus: 01h 44min

Treiler: https://youtu.be/ME68uRlPNx4

________


ROHELISED KASSID
"Rohelised kassid" (Eesti 2017)
Komöödia, draama, krimi
 MS12

Peategelased - kaks vana pätti Markus (Tõnu Kark) ja Eduard (Sergei Makovetsky), kes on enamuse oma elust trellide taga veetnud, saavad lõppude lõpuks vabadusse. Maailm on muutunud aga meeste pikaaegsed unistused ja plaanid sunnivad neid kiiresti kohanema. Kuid kõik nendega toimuv, uus reaalsus, takistused ja absurdselt koomilised situatsioonid, millesse nad satuvad, pööravad nende illusioonid pea peale. Neid pole kellelegi vaja, nad "rikuvad kõikjal pildi ära" ning ei kohane ühiskonna normidega. Nad on üleliigsed.
Pääsedes vabadusse lepivad sõbrad kokku, et kohtuvad nädala pärast hotellis, kuid enne on vaja kokku sõlmida kõik isiklikud lahtised otsad.
Filmi režissöör on Andres Puustusmaa ja peaosades Tõnu Kark, Sergei Makovetsky, Mait Malmsten, Kirill Käro, Ülle Kaljuste ja teised.

Kestvus: 01h 45min

Trelier: https://youtu.be/3MCJ2FhRM9s

_________


COCO
"Coco" (USA 2017)
Komöödia, seiklus, animatsioon
 PERE

Disney-Pixari värviküllane, humoorikas ja seiklusrikas lugu peretraditsioonidest, mille peategelaseks on muusikukarjäärist unistav Miguel, kes võtab ette uskumatu rännakuoma esivanemate maagilisse maailma. Seal sõbruneb ta sarmika vigurivända Hectoriga, kes aitab poisil avastada tolle esivanemate lugude taga peituva müsteeriumi.
Migueli rollis teeb oma dublaažidebüüdi noor talent Andreas Poom, vigurivändast Hectorile annab eestikeelse hääle Kaspar Velberg. Teistes osades Lauri Saatpalu, Terje Pennie, Hele Kõrve, Tiit Sukk, Taavi Teplenkov, Maiken Schmidt, Merle Palmiste, Tõnu Oja, Raivo Rüütel, Tarvo Krall, Indrek Ojari, Anne Reemann, Evelin Võigemast, Sandra Uusberg, Elisabet Reinsalu, Emil Rutiku, Danek Kaunissaare, Martin Algus, Merit Männiste, Erki Aule ja paljud teised.

Kestvus: 01h 45min

Treiler: https://youtu.be/txgYbq_MPLE

_________


HAMPSTEAD
"Hampstead" (Suurbritannia, Belgia 2017)
Komöödia, draama, romantika
 MS12

Hampstead Heath on maaliline roheline nurgake keset Londonit. Selle servas elav Emily Walters (Diane Keaton) ei suuda kuidagi keskenduda olulistele teemadele oma elus nagu tema kena vana korter, kahanevad finantsid ja täiskasvanud poeg. Kõik muutub, kui ta kohtab läheduses elavat, kasimata välimusega ekstsentrikut nimega Donald (Brendan Gleeson). Mees on elanud juba 17 aastat lähedalasuva tiigi kaldale ehitatud onnis, kuid nüüd püüavad kinnisvaraarendajad teda sealt jõuga välja tõsta. Emily asub üha enam hoogustuvas võitluses Donaldi poolele ning avastab peagi, et tahumatu kesta all on tegelikult peidus erakordselt hell hing.
Reaalselt asetleidnud sündmustest inspireeritud "Hampstead" on südamlik, naljakas ja elujaatav romantiline komöödia kahest täiesti erinevast inimesest, kes avastavad enda suureks üllatuseks, et vanus pole mingi piirang ei armastusele ega uutele algustele.

Kestvus: 01h 42min

Treiler: https://youtu.be/d7ZGYfD-Dsk

_________


ARMASTUSETA
"Нелюбовь" (Venemaa, Prantsusmaa, Saksamaa, Belgia 2017)
Draama
 K16

„Armastuseta“ on valus vaimse allakäigu lugu, mis on üles ehitatud krimitrilleri pingestatusega. Tegevus toimub tänapäeva urbanistlikul Venemaal. Väliselt heal järjel Ženjal ja Borissil on käsil frustreeriv-valus lahutusprotsess. Nad elavad veel koos, aga oma mõtetes on nad juba kärsitult järgmiste eluetappide juures, et alustada uue partneriga puhtalt lehelt. Ehk õnnestub seal mitte korrata vanu vigu, mis seljataha jäävas abielus viltu läksid. Selle kõige keskel on nende 12-aastane poeg Aljoša aga jäänud sootuks hoolitsuse ja tähelepanuta. Pärast üht järjekordset karmi peretüli, mida poiss pealt kuuleb, kaob Aljoša jäljetult …
Tegu on Andrei Zvjagintsevi viienda täispika mängufilmiga ning ta jätkab talle omase psühholoogiliselt täpse ja halastamatu realismiga ühiskonna ja inimhingede läbivalgustamist. Esimest korda on Zvjagintsev kasutanud filmilindi asemel digitaalset kaameratehnikat ning samuti suhteliselt vähetuntud näitlejaid. Zvjagintsevi filme oodatakse ja kardetakse ning ta ei peta ootusi ka seekord. Pärast „Leviaatani“ eepilisemat pilku on ta tagasi pöördunud pigem kammerlikuma lähenemisega filmikunsti poole.
Arvo Pärdi „Silouan’s Song“ kõlab filmis kaks korda Paavo Järvi juhatusel ERSO ettekandes.

Kestvus: 02h 07min

Treiler: https://youtu.be/aot0yVccI5s

__________


PUTUKATE SALAJANE ELU: VÕLUAED
"Drôles de petites bêtes" (Prantsusmaa, Luksemburg 2017)
Animatsioon
 PERE

Kui heasüdamlik rändartist ja nutikas ritsikas Apollo satub Naljakate Väikeste Putukate külla, ootab kuningriiki peatselt katastroof. Armastatud valitseva mesilasema Kuninganna Margarita armukade ja reetlik nõbu Heidi Herilane laseb ta röövida ning üritab kuriteo eest süüdi lavastada Apollot, põhjustades mesitarus paanikat ja meeleheidet. Heidil on abiks Kahjurid, kes hoiavad Margaritat vangis, kuni ta saab troonile asuda. Apollo asub aga uute sõpradega ohtlikule päästemissioonile. Vahva vaprate Väikeste Putukate seltskond trotsib ohte ja paneb oma leidlikkuse tööle, et päästa mesilasema ja taru.
Eesti vaatajate jaoks on filmitegelastele oma hääle andnud Kaspar Velberg (Apollo), Ursula Ratasepp (Kuninganna Margarita), Maiken Schmidt (Heidi Herilane), Maarius Pärn (Taavi Täi) ja Martin Algus (Sfinks-koi). Lisaks teevad filmi eestikeelses versioonis kaasa Mihkel Tikerpalu, Kalev Kuusik, Elo-Mirt Oja, Erki Aule, Loviise Võigemast, Margus Tammela, Gert Hatsukov, Markku Tiidumaa, Uku Toomet, Jette Karmin, Piret Õunapuu ja Karin Aule
Film on dubleeritud eesti keelde dubleerimisstuudios Orbital Vox. Dublaažirežissöör ja -produtsent on Jette Karmin. Helirežissöör Andres Nõlvak. Tõlkija Piret Õunapuu

Kestvus: 01h 17min

Treiler: https://youtu.be/Bl-MDATE1nA

_________


PILVEDE ALL. NELJAS ÕDE
"Pilvede all. Neljas õde" (Eesti 2018)
Draama
 L

Kolm õde (naistearst Piret, sisekujundaja Mari ning psühholoog Kertu) saavad ootamatult teada, et neil on üks õde veel... Rabav uudis paneb proovile peresisesed suhted ning sunnib küsima, miks on ema tütarde eest oma esiklapse olemasolu varjanud. Kui ootamatult välja ilmunud neljas õde otsustab Haapsallu tulla, et oma ema ja kolme õega kohtuda, saavad alguse sündmused, mida keegi ei osanud oodata. Kas veri on paksem kui vesi ja võõrast saab oma? Tõde ei halasta kellelegi.
"Pilvede all. Neljas õde" toob ekraanile sündmuse, mis toimub telesarja "Pilvede all" tegelaste tänasest päevast 4-5 aastat hilisemas tulevikus. Seega on populaarse telesarja vaatajatel põnev võimalus heita pilk oma lemmikute tulevikku (kuidas kellegi elu on edasi läinud), kuid samas on film eraldiseisev lugu, mis pakub emotsiooniderohket ja haaravat vaatamist ka neile, kes pole sarja "Pilvede all" kunagi näinud (kuid võimalik, et pärast filmi vaatamist hakkavad ka sarja jälgima).
Film on valminud telesarja "Pilvede all" produktsiooni ning telekanali Kanal 2 koostöös.

Kestvus: 01h 55min

Treiler: https://youtu.be/T8F84PgPM70

________


TEEL TIPPU
"Движение вверх" (Venemaa 2017)
Draama, sport
 MS6

On võite, mis muudavad ajaloo kulgu. See film räägib tahtejõu ja ühe riigi suurest triumfist. Selle võiduni viisid legendaarsed "kolm sekundit", kui Nõukogude Liidu korvpallikoondis võitis 1972. aasta Müncheni olümpiamängudel ülipõnevas finaalmängus 36 aastat võitmatuna püsinud USA-d. Selle hetkeni ei uskunud keegi, et selline asi võimalik on. Sellesse uskusid vaid Nõukogude Liidu korvpallurid, kelle seas oli nii venelasi, grusiine, ukrainlasi, kasahhe, valgevenelasi ja leedukaid.
Need olid ajad, kui sportlaste kaotus tähendas kaotust tervele riigile. Terroriakti rünnaku tõttu läksid ka Müncheni olümpiamängud ajalukku kui kõige kurvemad olümpiamängud. Just sellises pingelises olukorras tegi Nõukogude Liidu korvpallimeeskonna treener kõik selleks, et purustada müüt USA-a korvpallurite võitmatusest. Ta oli kindel, et tema loodud meeskond on maailma parim ja sisestas seda usku ka oma mängijatesse.
Emotsionaalse spordidraama toovad kinovaatajateni filmide "Ekipaaž" ja "Legend nr 17" loojad. Nõukogude Liidu korvpallikoondise treeneri rollis astub üles Vladimir Maškov ("Varas", "Ekipaaž"), korvpallureid mängivad noored näitlejad Ivan Kolesnikov, Kirill Zaitsev, James Tratas, Kuzma Saprõkin ja Aleksander Rjapolov.

Kestvus: 02h 13min

Treiler: https://youtu.be/Kun2KQ18QPM