KINO

Maikuu kinolinastused Hiiumaal

Pühapäev, 06.mai
17:00 Kärdla kinosaal GORDON JA PADDY
19:00 Kärdla kinosaal KÜLL MA OLEN ILUS

Kolmapäev, 09.mai
18:00 Kärdla kinosaal GORDON JA PADDY
20:00 Kärdla kinosaal KÜLL MA OLEN ILUS

Pühapäev, 13.mai
17:00 Kärdla kinosaal SIMM NÖÖP JA VEDURIJUHT LUUKAS
19:00 Kärdla kinosaal TULILIILIA

Kolmapäev, 16.mai
16:00 Kärdla kinosaal GORDON JA PADDY
18:00 Kärdla kinosaal TULILIILIA
20:00 Kärdla kinosaal KÜLL MA OLEN ILUS

Reede, 18.mai
18:00 Kärdla kinosaal SIMM NÖÖP JA VEDURIJUHT LUUKAS
20:00 Kärdla kinosaal DEADPOOL 2

Kolmapäev, 23.mai
16:00 Kärdla kinosaal SIMM NÖÖP JA VEDURIJUHT LUUKAS 
18:00 Kärdla kinosaal ELAGU SKANDAALID JA KOLLASED SANDAALID
19:30 Kärdla kinosaal DEADPOOL 2

Neljapäev, 24.mai
19:00 Orjaku külamaja PORTUGAL

Pühapäev, 27.mai
15:00 Kärdla kinosaal NAERUPALLID. DEJA VU
17:00 Kärdla kinosaal DEADPOOL 2
19:00 Kärdla kinosaal SOLO: TÄHESÕDADE LUGU

Kolmapäev, 30.mai
18:00 Kärdla kinosaal NAERUPALLID. DEJA VU
20:00 Kärdla kinosaal SOLO: TÄHESÕDADE LUGU

____________________________________________________

GORDON JA PADDY
"Gordon & Paddy" (Rootsi 2017)
Animatsioon, fantaasia
 PERE  

Rahulikus metsas puhkeb paanika, kui orav Valdemar avastab, et tema talveks varutud pähklid on pihta pandud. Kohalik politseiülem konn Gordon asub asja uurima ja tabab teolt väikse ja näljase hiirepoisi, kes ei tea oma nime ega vanustki. Heasüdamlik Gordon paneb hiirele nimeks Päddy ja võtab ta enda juurde elama. Peagi selgub, et Päddyl on politseitöö peale nutti, ning järgmist pahategu lahendab ta juba Gordoniga üheskoos.

Sooja ja vaimuka seiklusfilmi tegelastele annavad oma hääle eesti näitlejad Tambet Tuisk ja Karin Rask.

Kestvus: 01h 02min

Treiler: https://youtu.be/ogJWtldTCUE

_______


KÜLL MA OLEN ILUS
"I feel pretty" (Hiina, USA 2018)
Komöödia
 MS12

“Küll ma olen ilus!” räägib naiselikust eneseväärikusest ja sellest, et enesekindlus muudab kõike.

Renee elu on pidevate dieetide ja trennide okkaline rada. “Julge algus on pool võitu,” mõtles Looja ning kukutas vaesekese trenažööril uperkuuti. Renee lööb pea ära – ja teda valdab petlik veendumus, et ta on nüüd vastupandamatu. Sõna otseses mõttes uuesti sündinuna võrgutab ta enesekindlana noormehi, osaleb bikiinivõistlusel ega häbene end isegi modelliks pakkuda.

Paraku pole Renee teiste silmis raasugi muutunud. Igatahes mitte väliselt. Aga sisimas? Võib-olla muutis tärganud enesekindlus teda tõepoolest?

Peaosatäitja Amy Schumer on tuntud oma väljakutsuvate rollide poolest, kaasa teevad ka Michelle Williams, modell ja näitleja Emily Ratajkowski, tippmodell Lauren Hutton ja Naomi Campbell.

Kestvus: 01h 50min

Treiler: https://youtu.be/FsRFEdvAeo0

_________


SIMM NÖÖP JA VEDURIJUHT LUUKAS
"Jim Knopf und Lukas der Lokomotivführer" (Saksamaa 2018)
Seiklus, kogupere, fantaasia
 PERE  

Film "Simm Nööp ja vedurijuht Luukas" algab toredal väikesel saarel nimega Rahumaa, kus valitseb kuningas Alfons Kolmveerand-Kaheteistkümnes. Siin elavad ka vedurijuht Luukas ja tema väike sõber Simm Nööp. Ometi on saar nii väike, et suuremaks saanud Simmile jääb siin kitsaks ja ta peab ära sõitma. Vedurijuht Luukas otsustab talle seltsi pakkuda. Sõbrad lähevad vedur Emmaga Mandala maale. Nad ei pelga ohte ning otsustavad vabastada printsess Li Si. Väikese Simmi ja vedurijuht Luukase tee viib läbi Mustade Kaljude, Hämaruse oru ja Surma Suu värava Tuhande Vulkaani maale. Teel kohtuvad nad iseäralike tegelastega – Mandala keisri koka Ping Pongi, näivhiiglase Tur Turi, loheproua Närihamba, poollohe Nepomuki ja kolmeteistkümne röövliga.

Selle fantastilise seiklusfilmi võtted toimusid maalilistes kohtades: alustades Baierimaa mägedest ja lõpetades salapäraste, müstiliste paikadega Lõuna-Aafrikas. Filmi ilu ei seisne üksnes lummavates vaadetes, vaid ka ülima täpsusega loodud suurte maadeavastuste ajast pärinevates detailides.

Kestvus: 01h 45min

Treiler: https://youtu.be/Ivvm7zgqtkI

_________


TULILIILIA
"Tuliliilia" (Eesti 2018)
Draama, põnevik
 K12

Maria Avdjuško lavastatud müstiline põnevusdraama küsib, millises reaalsuses tahame elada, et elul oleks mingigi mõte.

Filmi peategelaseks on 38-aastane Pia, kes avastab end ühel hetkel olukorrast, et tema mees on ta nö. "noorema mudeli" vastu ümber vahetanud ja ootab nüüd uue elukaaslasega peatselt ka perelisa. Nende lahkumineku peamiseks põhjuseks oli Pia viljatus. Pia üritab kõigiti oma eluga edasi minna, aga kergete killast see ülesanne pärast pöörast kihutamist emotsioonide ameerika mägedel ei ole...

Ühel hetkel hakkab Pia tundma, et keegi (või miski) nagu oleks temaga. Hommikuti on naisel üha sagedamini tunne nagu keegi oleks tema juures käinud ning kohati on võimatu öelda, kas see kõik on ikka unes või ilmsi. Olukord võtab aga juba sootuks müstilisema pöörde hetkel, mil selgub, et Pia ootab last. Seda vaatamata tema meditsiiniliselt tõestatud viljatusele ja ka asjaolule, et tema elus ei ole pärast lahutust olnud kohta meessuhetele.

Pia avastab end ootamatult seisust, kus täitumas on tema suurim salasoov. Lihtsalt mitte nii nagu naine oli seda ette kujutanud. Pia otsustab leida tema hinge ja mõistust pitsitavatele küsimustele vastused, kuid kas ta on nendeks ka valmis?

Filmi kesksetes rollides astuvad üles Ingrid Isotamm ja Johann Urb, teistes osades Eva Eensaar, Epp Eespäev, Adele Taska, Kristjan Sarv, Bert Raudsep, Rasmus Kallas, Kristo Viiding, Elina Reinold, Rain Simmul, Mari-Liis Lill ja Sakari Kuosmanen.

Kestvus: 01h 30min

Treiler: https://youtu.be/fSshR_QLbOM


________


DEADPOOL 2
"Deadpool 2" (USA 2018)
Seiklus
 K12

Endine eriväelane ja palgasõdur Wade Wilson (Ryan Reynolds), kellest äärmuslike ja ta välimust pöördumatult moonutanud eksperimentide tagajärjel sai surma külvav ja kontrollimatult teravmeelitsev üliinimene Deadpool.

Olles hädavaevu üle elanud sõraliste eluohtliku rünnaku, asub moonutatud välimusega sööklakokk (Wade Wilson) täitma oma unistust saada Ebbingi kuumimaks baarmaniks, õppides samas elama ilma maitsmismeeleta. Selleks, et oma ellu uuesti vürtsi saada, peab Wade võitlema ninjade, yakuza kõrilõikajate ning seksuaalselt aktiivse koertekarjaga, rännates mööda maailma, avastamaks perekonna, sõpruse ja maitse tähtsus - ning teenimaks välja oma kohvitassil seisev tiitel "Maailma parim armastaja".

Kestvus: 01h 51min

Treiler: https://youtu.be/TRNkGwMJ7Cw


__________


ELAGU SKANDAALID JA KOLLASED SANDAALID
"Elagu skandaalid ja kollased sandaalid" (Eesti 2018)
Dokumentaal


Leonhard Lapin on Eesti moodsa kunsti klassik, kuid samas ka enfant terrible, keda saadavad pidevalt skandaalid, pikantsed legendid ja kadedate nurin. Lapin astub eneskindlalt keskpärasuse konnasilmale, ise olukorda täiel rinnal nautides. Muusade poolt armastatud kunstnik ei häbene oma salasuhteid. Neid jätkub Lapinil ka nüüd, mil 70 juubel seljataga. Uus eesti film “Elagu skandaalid ja kollased sandaalid” avab uksed kaduva boheemluse maailma, kus poliitkorrektsuse asemel vohab mahlakas sõnavara.

Kestvus: 53min

Treiler: https://youtu.be/IXWYsoBiJWY


__________


NAERUPALLID. DEJA VU
"Смешарики. Дежавю" (Venemaa 2018)
Seiklus, animatsioon
 PERE  

Filmis lähevad armsad naerupallid reisile olulistesse perioodidesse ajaloos. Naerupall Möll otsutab korraldada oma sõbrale kordumatu sünnipäevapeo ning pöördub selleks salapärasesse reisibüroosse Déjà Vu, mis korraldab ebatavalisi reise läbi aja.

Oma püsimatuse tõttu rikub ta aga lepingu tingimusi ning selle tagajärjed on ettearvamatud. Sõbrad satuvad erinevatesse ajastutesse. Möll mõistab oma viga ning tõttab neid päästma. Selleks tuleb tal aga mõistagi rännata läbi mitu ajastut ja pista rinda erinevate ohtudega.

Film on täis seiklusi ja lõbusaid juhtumisi, mis ei jäta külmaks kedagi alates pere kõige väiksematest ja lõpetades nende vanematega.

Filmi tõlkis Mihkel Mõisnik, hääle andsid Tiit Sukk, Taavi Tõnisson, Jaan Rekkor, Tõnis Niinemets, Janek Joost, Mart Toome, Eva Püssa, Joonas Vatter, Kaisa Selde, Elina Purde, Jarmo Reha, Kait Kall, Toomas Tross, Mati Vaikmaa, Tiina Andreas, Mirjam Varik.

Kestvus: 01h 25min

Treiler: https://youtu.be/AEKiwbeN3ao


_________


SOLO: TÄHESÕDADE LUGU
"Solo: A Star Wars Story" (USA 2018)
Märul, ulmefilm, seiklus, fantaasia
 MS12

Astuge legendaarse kosmoselaeva Millennium Falcon pardale ja rännake kaugesse, kaugesse galaktikasse. "Solo: Tähesõdade lugu" on kaelamurdvas tempos kosmoseseiklus, mille peategelaseks galaktika armastatuim lindprii Han Solo (Alden Ehrenreich). Läbi eluohtlike vahejuhtumite galaktika kriminaalses allmaailmas kohtab Han oma tulevast paremat kätt Chewbaccat (Joonas Suotamo) ning kurikuulsat mängurit nimega Lando Calrissian (Donald Glover).

Kestvus: 01h 45min

Treiler: https://youtu.be/7TTjPJGeQiE


_______


PORTUGAL
"Portugal" (Eesti 2018)
Draama
 MS12

Karina ja Martin on vabaabielus elavad lapsevanemad, kelle omavahelises armastuses pole põhjust kahelda. Aga kui hing ihkab midagi veel, mingit seletamatut kõdi, saavad alguse sündmused, kus miski pole enam endine. See on lugu suurest igatsusest millegi järele, mida ei ole veel tundnud või mida võib-olla isegi ei eksisteeri.
Järgides oma sisemist tungi algab otsingute teekond, mis on mänguline, muhe, läbinisti inimlik, täis eksimise ja uuesti alustamise võimalusi ning värvikaid karaktereid, kes kõik on teel ja kel kõigil on üks eesmärk – leida õnn.
“Portugal” vaatleb tänapäeva inimest, kelle tasakaalupunkt on paigast nihkunud. Kelle isiklikku ruumi on kogunenud kõike rohkem kui mahub.
Kergelt koomiliste sugemetega seikluslik draama on tunnustatud näitleja ja teatrilavastaja Lauri Lagle esimene täispikk mängufilm, mille peaosalisi kehastavad näitlejad Mirtel Pohla ja Margus Prangel.

Kestvus: 01h 50min

Treiler: https://youtu.be/EB8jJYaSlO8