Kino

 

Veebruar Kärdla Kultuurikeskuse kinosaalis:

Laupäev, 04.veebruar
14:00 DETEKTIIV LOTTE
17:00 NOVEMBER

Pühapäev, 05.veebruar
15:00 BALERIIN
17:00 NOVEMBER
19:30 ELLE

Esmaspäev, 06.veebruar
16:00 BALERIIN
18:00 ELLE
20:00 NOVEMBER

Esmaspäev, 13.veebruar
18:00 VIISKÜMMEND TUMEDAMAT VARJUNDIT
20:30 VIISKÜMMEND TUMEDAMAT VARJUNDIT

Kolmapäev, 15.veebruar
16:00 BALERIIN
18:00 VIISKÜMMEND TUMEDAMAT VARJUNDIT
20:30 VIISKÜMMEND TUMEDAMAT VARJUNDIT

Reede, 17.veebruar
10:00 SANGARID
20:00 SANGARID

Laupäev,  18.veebruar
14:00 DETEKTIIV LOTTE
17:00 SANGARID
19:00 VIISKÜMMEND TUMEDAMAT VARJUNDIT

Pühapäev, 19.veebruar
15:00 LEGO BATMAN FILM
17:00 ELLE
19:00 VIISKÜMMEND TUMEDAMAT VARJUNDIT

Kolmapäev, 22.veebruar
16:00 LEGO BATMAN FILM
18:00 TIIT PÄÄSUKE JA TEMBITUD VÄRVID
20:00 SANGARID

_________


DETEKTIIV LOTTE
"Detektiiv Lotte" (Eesti 2008)
Lastemuusikal
 PERE

28. novembril 2008 esietendus Vanemuise teatris koeratüdruk Lotte järjekordne seiklus – lastemuusikal „Detektiiv Lotte“, mille muusika autor on Priit Pajusaar ja laulutekstide autor Leelo Tungal. „Detektiiv Lotte“ lavastas Vanemuises Ain Mäeots, kunstnikutöö tegi Iir Hermeliin ning koreograafitöö Janek Savolainen. Muusikaliselt valmistas lavastuse ette dirigent Tarmo Leinatamm.
Muusikalis „Detektiiv Lotte“ püüab koeratüdruk Lotte välja mõelda, kelleks ta suurena saada võiks. Algav päev annab talle suurepärase idee, sest ootamatult läheb kaotsi isa Oskari leiutatud suhkrumasin. Lotte ja ta sõber Bruno ei jää käed rüpes istuma, vaid otsustavad hakata detektiivideks ja suhkrumasina üles otsida.
Videosalvestus on valminud Vanemuise teatri ja ERR koostöös

Kestvus: koos vaheajaga 1h 45min

Treiler: https://youtu.be/01CAb_vdcGA

__________


NOVEMBER
"November" (Eesti 2017)
Fantaasia

“November” on fantaasiafilm, mis põhineb Andrus Kivirähki armastatud romaanil “Rehepapp ehk November”. Lavastaja Rainer Sarneti käe all valminud “Novembrit” võib kirjeldada kui muinasjutufilmi täiskasvanutele, kus saavad kokku must huumor ja romantiline armastus. Filmi tegevus toimub paganlikus Eesti külas, kus ahned ja juhmid külaelanikud pistavad rinda nii Katku, Vanapagana kui krattidega. Loo peategelane on noor talutüdruk Liina (Rea Lest), kes on lootusetult armunud külapoiss Hansu (Jörgen Liik). Hansule on aga silma jäänud hoopis imekaunis mõisapreili (Jette Loona Hermanis). Lisaks nõuab Liina isa (Arvo Kukumägi), et neiu läheks naiseks ropu suuvärgiga Endlile (Sepa Tom)

Treiler: https://youtu.be/y2YZ1X1OhD4

Kestvus: 01h 55min

_________


BALERIIN
"Ballerina" (Prantsusmaa, Kanada 2016)
Animatsioon
 PERE

Félicie on on Bretagne’ist pärit noor orb, kel on vaid üks kirg – tantsimine. Ühes parima sõbra Victoriga, kes ihkab suureks leiutajaks saada, kavandab ta pöörase põgenemise orbudekodust Valguse linna Pariisi, kus Eiffeli torni alles ehitatakse! Félicie peab nägema vaeva, nagu ei iial varem, end ületama ja õppima vigadest, kui tahab teha teoks oma metsikuima unistuse ja saada Pariisi ooperiteatris priimabaleriiniks.
Film on dubleeritud eesti keelde dubleerimisstuudios Industrial Productions. Dublaažirežissöör on Oleg Davidovich, dublaažiprodutsent Andrus Kasesalu. Tekstid tõlkinud Tom Karik.
Filmis annavad tegelastele hääle Eesti näitlejad Mirtel Pohla, Mart Müürisepp, Märt Pius, Eduard Toman ja teised.

Kestvus: 01h 29min

Treiler: https://youtu.be/egmpttugI-8

__________


ELLE
"Elle" (Prantsusmaa, Saksamaa, Belgia 2016)
Draama
 K14

Michèle (Isabelle Huppert) on karm ärinaine. Ta juhib oma raudse käega suurt arvutimängufirmat ja saab kõik, mida tahab – ka armuelus.
Kui tema koju tungib toores vägivallatseja, ehmub Michèle vaid hetkeks. Ohvri rollis virelemiseks pole aega, sihikindel naine üritab talle kallale tunginud mehe isikut välja selgitada. Selle käigus paljastub naisele tema lähiringkonnas varjatud kired ja salajas hoitud vaenulikkus.
Palju tähelepanu nõudva töö kõrvalt tuleb Michèle’il lahendada ka lähedaste probleeme: tossikesest poeg on oma kohutavale kallimale lapse teinud, vanaks jäänud ema kavatseb gigologa abielluda ja parima sõbranna abikaasa tahab seksi. Õnneks elab naabruses häbitult ilus mees, kelles on potentsiaali kõigeks…
Film esilinastus 2016. aasta Cannes’i filmifestivali põhivõistlusprogrammis ning võitis 2017. aasta alguses parima võõrkeelse filmi ja draamafilmi naispeaosa Kuldgloobused.

Kestvus: 02h 10 min

Treiler: https://youtu.be/_f4QtK2NzJo

___________


VIISKÜMMEND TUMEDAMAT VARJUNDIT
"Fifty Shades Darker" (USA 2017)
Draama
 K14

E.L. Jamesi erootilise bestselleri ekraniseeringu teine osa, VIISKÜMMEND TUMEDAMAT VARJUNDIT jätkab kahe kuulsa armastaja keerulise looga sealt, kus esimene pooleli jäi –Anastasia on oma hurmava, kuid sadistliku Christianiga suhted lõpetanud. Saanud tööd Seattle’i ühes edukaimas kirjastuses plaanib Anastasia oma eluga üksi edasi minna ja karjäärile keskenduda. Pärast Anaga läbielatut on aga Christianis midagi igaveseks muutunud. Ta ei suuda ilma naiseta elada ning olles tema tagasi võitmise nimel kõigeks valmis, teeb mees Anastasiale ettepanku jätkata suhet neiu enda tingimustel. Roosiliselt algav uus suhtefaas pöördub aga peagi süngetele radadele, kui Christiani minevikust kerkivad üles järjekordsed tumedad varjud. Kas Anastasia armastus on mehe deemonitest tugevam ja kas Christian on suuteline oma minevikutraumadest paranema, selgub juba kinosaalis.
Vastuolulise armastajapaari rollides jätkavad Don Johnsoni ja Melanie Griffithi veetlev tütar Dakota Johnson ning Põhja-Iirimaalt pärit hurmur ja kunagine Calvin Kleini modell Jamie Dornan. Filmi režissööriks on James Foley.

Treiler: https://youtu.be/37YbsWbU_Wk

Kestvus: 01h 58min

____________


SANGARID
"Sangarid" (Eesti 2017)
Komöödia
 K12

Hoogne seikluskomöödia „Sangarid“ viib meid 80ndatesse aastatesse. Kolm Eesti kutti põgenevad Nõukogude Liidust välismaale, et vabas maailmas elada just nii šeffi elu nagu nähtud telesarjades „Miami Vice“, „Knight Rider“ ja „Santa Barbara“. Sõbrad võetakse svenssonitemaal vastu kui tõelised kangelased, kes murdsid läbi raudse eesriide. Kui aga meediakära vaibub, avastavad meie sangarid, et neist on saanud tavalised tülikad sisserändajad. Äraelamiseks tuleb hakata tegema midagi nii nõmedat nagu… töö! Poisid pole siiski loomult allaandjad ja üritavad uute pööraste plaanidegai läänemaailmas läbi lüüa. Nüüd aga lähevad asjad hoopis hulluks!
“Sangarite” peaosades on Märt Pius, Karl-Andreas Kalmet ja Veiko Porkanen. Filmis astuvad üles veel Henrik Kalmet, Ott Sepp, Marika Barabanštšikova, Tõnu Kark, Andres Dvinjaninov, Esko Salminen ja paljud teised.
Filmi lavastas Jaak Kilmi, originaalstsenaariumi kirjutas Martin Algus ja produtseeris Taska Film. Filmi operaator on Aigars Sērmukšs, kunstnik Katrin Sipelgas, kostüümikunstnik Anu Lensment ja monteerija Tambet Tasuja.
Inspireerituna omast ajastust on käesoleva filmi sisu, sündmused ja tegelased väljamõeldis. Kokkulangevused filmi ja reaalsete isikute, nimede või sündmustega on juhuslikud.

Kestvus: 01h 30min

Treiler: https://youtu.be/DOAgslk9Vno

__________


LEGO BATMAN FILM
"The Lego Batman Movie" (USA, Taani 2016)
Animatsioon, komöödia, märul
 PERE

Kogu maailmas laineid löönud pöörase huumoriga “LEGO® filmi”  isehakanud peategelane LEGO Batman sai endale päris oma filmi. Gothamis on toimumas suured muutused. Kui Batman tahab linna Jokkeri küüsist päästa, peab ta loobuma üksildase kangelase imagost, teistega koos töötama ja võibolla isegi natukene rõõmsama näo tegema.
“LEGO® Batman filmi” lavastab Chris McKay, produtsentideks on Dan Lin, Phil Lord, Christopher Miller ja Roy Lee, kes tegid koostööd ka “LEGO® filmi” tehes. Stsenaariumi kirjutasid Seth Grahame-Smith, Chris McKenna, Erik Sommers, Jared Stern ja John Whittington Seth Grahame-Smithi loo põhjal, mis omakorda põhineb LEGO mänguasjadel ja DC Enterntainment tegelastel. Batmani tegelaskuju lõid Bob Kane ja Bill Finger; Supermani loojad on Jerry Siegel ja Joe Shuster. Filmi tegevprodutsendid on Jill Wilfert, Matthew Ashton, Will Allegra ja Brad Lewis.
Filmikunstniku rollis on taas Grant Freckelton, kes oli samas ametis ka ”LEGO® filmis”. Samuti on tagasi ”LEGO® filmi” toimetaja David Burrows koos toimetajate Matt Villa ja John Venzoniga. Muusika loob filmile Lorne Balfe.
Film on dubleeritud eesti keelde dubleerimisstuudios Industrial Productions. Dublaažirežissöör on Oleg Davidovich, dublaažiprodutsent Andrus Kasesalu.

Kestvus: 01h 44min

Treiler: https://youtu.be/aBJyp2LFHgk

__________


TIIT PÄÄSUKE JA TEMBITUD VÄRVID
"Tiit Pääsuke ja tembitud värvid" (Eesti 2016)
Dokumentaal

Kuidas  maitsta kunsti ja kujutada viskit...
Dokumentaalportree Eesti kunsti ühest prominentsemast maalijast Tiit Pääsukesest, maagiliste pildimaastike loojast, naise kauniduse austajast, kolonelist viskiklubis Tallinn Uisge Beatha Club.
Film süvenemisest tema loominguprotsessi vaevadesse ja rõõmudesse, kaasaminekust tema ideedega, tema kunsti nautimisest, tema kaaslastest ja harrastustest, et jäädvustada põnev pilt sellest tõeliselt šarmantsest härrasmehest – loojast par exellence...  ja avada ta talent ajaloole kergelt tembituna läbi viskimaitsmise huumoriprisma.
”Maalides komponeerin oma tööde detailid, mu inimmodellid, kui teatri lavastaja töötades näitlejatega…  mu kompositsioonid on kui teatraalsed häppeningud…” (Tiit Pääsuke)

Kestvus: 01h 14min

Treiler: https://youtu.be/z7Z_Pl86MgQ