Kino

 

Kinokava mais

Kolmapäev, 03.mai
16:00 BOSS BEEBI (3D)
18:00 KALLIS ÕEKE
20:00 ARMASTUSE AJALUGU

Kolmapäev, 10.mai
16:00 BOSS BEEBI (3D)
18:00 ARMASTUSE AJALUGU
20:30 KALLIS ÕEKE

Esmaspäev, 15.mai
16:00 ROKIKOER
18:00 KALLIS ÕEKE
20:00 ARMASTUSE AJALUGU

Reede, 26.mai
18:00 BOSS BEEBI
20:00 KARIIBI MERE PIRAADID: SALAZARI KÄTTEMAKS

Pühapäev, 28.mai
16:00 ROKIKOER
18:00 KARIIBI MERE PIRAADID: SALAZARI KÄTTEMAKS

Kolmapäev, 31.mai
16:00 ROKIKOER
18:00 KARIIBI MERE PIRAADID: SALAZARI KÄTTEMAKS


_______

BOSS BEEBI
"The Boss Baby" (USA 2017)
Komöödia, animatsioon, kogupere
 PERE

DreamWorks Animation ja "Madagaskari" lavastaja tutvustavad maailmale üht iseäralikku beebit. Ta kannab ülikonda ja lipsu, räägib täiskasvanud mehe häälega ning mängib peaosa uues animakomöödias "Boss beebi".
Filmis näidatakse paljudele tuttavat segadust, mis kaasneb sellega, kui majja saabub uus beebi. Antud juhul läbi 7-aastase elava fantaasiaga Timi silmade. See sümpaatne, lõbus ja suure südamega tehtud lugu naerutab vaatajaid igas vanuses ning tuletab meelde, kui tähtis on perekond.
Eesti keeles annab nimitegelasele oma hääle Raivo E. Tamm ning inglise keeles Alec Baldwin.

Kestvus: 01 h 37 min

Treiler: https://youtu.be/d-XWxMTsRvA

_________


KALLIS ÕEKE
"Nong Hak" (Laos, Eesti, Prantsusmaa 2016)
Draama, õudus
 MS12

Õudusfilmi sugemetega põnevusdraama räägib nägemist kaotava Laose kesklassi naise Ana (Vilouna Phetmany) abielust Eesti ärimehe Jakobiga (Tambet Tuisk) ja suhtepuntrast, mille taga on pere teenijatüdruk Nok (Amphaiphun Phommapanya). Maalt linna tulnud teenijatüdruk ei kohku parema elu ihaluses tagasi valedest ega pererahvaga manipuleerimisest, käivitades sellega üleloomulike sündmuste ahela.
“Kallis õeke” leiab aset Eesti segaseid 90ndaid meenutavas Laoses. Kagu-Aasia eksootikat, põnevust ning õuduselemente sisaldav film peegeldab tänapäeva Laoses vohavat sotsiaalset ja soolist ebavõrdsust ning kolonialismi.
Osades astuvad üles armastatud näitleja Tambet Tuisk koos Lao popmuusikastaari Vilouna Phetmany ja debütant Amphaiphun Phommapanya’ga.
Filmi autoriks on Laose esimene ja ainus naisrezhissöör Mattie Do.

Kestvus: 01 h 41 min

Treiler: https://youtu.be/R8k4LJ-IXMo

________


ARMASTUSE AJALUGU
"The History of Love" (Prantsusmaa, Kanada, Rumeenia, USA)
Draama, romantika
 MS12

New York, 21. sajand. Leo elab mälestustega oma elu suurimast armastusest. Hoolimata valusast minevikust võtab ta koos oma parima sõbra Brunoga elu rõõme ja muresid vastu väsimatu ja pöörase huumoriga.
Teisel pool linna, Brooklynis, üritab teismeline Alma sihikindlalt leida oma emale ideaalset meest. Olles alati ratsionaalne, leiab ta end ühtäkki armumas nägusasse klassikaaslasesse Mishasse ja avastamas esmakordselt armastust. Miski ei paista ühendavat vana Leod ja noort Almat. Kuid siiski...
1930ndate Poolast kuni Ellis Islandini, Tšiilist kuni Central Parkini, "maailma enim armastatud naise" käsikiri reisib läbi aja, et ühendada nende saatused. Radu Mihaileanu naaseb peale "Kontserti" lustliku, hellahingelise ja sügavalt liigutava saagaga.

Kestvus: 02 h 14 min

Treiler: https://youtu.be/Wj-H_smNXak

__________


ROKIKOER
"Rock Dog" (Hiina, USA 2016)
Animatsioon, kogupere
 PERE

Bodi on lihtsameelne noor tiibeti mastif, kellest peab saama lambaküla uus kaitsja, kuid Bodi ise pole sugugi kindel, et tal on piisavalt jõudu ja tahtmist oma isa Khampa jälgedes käia. Kõik muutub, kui taevast kukub alla raadio ja Bodi kuuleb sellest vana kuulsa rokkari Anguse laulu. Sellest hetkest peale mõistab laululembene kutsa, et tema kireks on muusika ning ta peab asuma imelist muusikamaailma avastama. Lahkunud kodust, et asuda teele suurde linna, märkab Bodit tema isa vana vaenlane, hundikarja pealik Linnux. Hundid näevad noores karjakoeras oma võimalust pääseda tagasi lambakülla kurja tegema. Nüüd peab Bodi leidma mooduse, kuidas päästa oma koduküla hukatusest ja täita oma unistus muusiku ametist.
Režissööriks on Ash Brannon, Lelulugu 2 Oscarile nomineeritud kaaslavastaja. Eesti vaataja jaoks andsid tegelastele oma hääle Juss Haasma, Veikko Täär, Jaan Rekkor, Jarmo Reha, Peeter Rästas, Mart Toome, Liisa Taul, Andres Ots, Mati Vaikmaa, Markus Andreas ja Mirjam Varik. Dubleeritud helistuudios Film Audio, tõlkija Mihkel Mõisnik, dublaažirežissöör Tiina Andreas, helirežissöör Grete-Liisa Sihver.

Kestvus: 01 h 30 min

Treiler: https://youtu.be/N4m5rELhC-I

_________


KARIIBI MERE PIRAADID: SALAZARI KÄTTEMAKS
"Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales" USA (2017)
Komöödia, action, seiklus
 MS12

Johnny Depp naaseb kinolinale legedaarse antikangelase Jacp Sparrow rollis, tehes seda 2003. aastal alanud seiklussaaga viiendas filmis "Kariibi mere piraadid: Salazari kättemaks".
Jack on suures ohus, sest Saatana Kolmnurgast on pääsenud põgenema tapvad viirastusmadrused, keda juhib halastamatu kapten Salazar (Javier Bardem). Nende eesmärgiks on tappa kõik maailma meredel seilavad piraadid, eelkõige aga Jack Sparrow. Ainus lootus sellest saatusest pääsemiseks on müütiline Poseidoni kolmhark, mille leidmiseks loob Jack vastu tahtmist liidu kauni astronoomi Carina Smythi (Kaya Scodelario) ning Kuningliku laevastiku kangekaelse madruse Henryga (Brenton Thwaites). Omal haledal pisikesel laeval "Surev Kajakas" asub Jack teele mitte ainult selleks, et katkestada teda viimastel aastatel vaevanud ebaõnnestumiste ahel, vaid ka selleks, et päästa oma elu kõige võimsama ja kurjema vastase käest, keda ta eales kohanud on.
Pöörases seikluses "Kariibi mere piraadid: Salazari kättemaks" teevad kaasa Johnny Depp ("Alice Imedemaal"), Oscari-võitja Javier Bardem ("Skyfall"), Oscari-võitja Geoffrey Rush ("Kuninga kõne"), Kaya Scodelario ("Labürindijooksja: Põlenu katsed"), Orlando Bloom ("Sõrmuste isand"), Kevin R. McNally ("Downton Abbey"), Brenton Thwaites ("Pahatar"), David Wenham ("Lõvi"), Stephen Graham ("Keeluaja kuningas"), Golshifteh Farahani ("Paterson") ja... Paul McCartney!!
Filmi lavastasid möllavatest merelainetest mõndagi teadvad norrakad Joachim Rønning ja Espen Sandberg (võõrfilmi Oscari nominent "Kon-Tiki").

Kestvus: 01 h 30 min

Treiler: https://youtu.be/2kSpH-FSVhQ

Kinokava aprillis

Pühapäev, 02.aprill
kell 12:00 Kõrgessaare Vaba Aja Keskus SANGARID
kell 15:00 Kärdla kinosaal JÄNESTE KOOL - KULDSE MUNA VALVURID
kell 17:00 Kärdla kinosaal T2 TRAINSPOTTING
kell 19:00 Kärdla kinosaal KUUES KORD

Esmaspäev, 03.aprill
kell 19:00 Orjaku külamaja SANGARID

Pühapäev, 16.aprill
kell 15:00 Kärdla kinosaal SMURFID: KADUNUD KÜLAKE
kell 17:00 Kärdla kinosaal KUUES KORD
kell 19:00 Kärdla kinosaal KIIRED JA VIHASED 8

Esmaspäev, 17.aprill
kell 19:00 Hellamaa Perekeskus SANGARID

Kolmapäev, 19.aprill
kell 16:00 Kärdla kinosaal SMURFID: KADUNUD KÜLAKE
kell 18:00 Kärdla kinosaal KIIRED JA VIHASED 8
kell 20:30 Kärdla kinosaal T2 TRAINSPOTTING

Reede, 21.aprill
kell 18:00 Käina Huvi- ja Kultuurikeskus SANGARID

Pühapäev, 23.aprill
kell 16:00 Kärdla kinosaal SMURFID: KADUNUD KÜLAKE
kell 18:00 Kärdla kinosaal KIIRED JA VIHASED 8
kell 20:30 Kärdla kinosaal KUUES KORD

_______


SANGARID
"Sangarid" (Eesti 2017)
Komöödia
 K12

Hoogne seikluskomöödia „Sangarid“ viib meid 80ndatesse aastatesse. Kolm Eesti kutti põgenevad Nõukogude Liidust välismaale, et vabas maailmas elada just nii šeffi elu nagu nähtud telesarjades „Miami Vice“, „Knight Rider“ ja „Santa Barbara“. Sõbrad võetakse svenssonitemaal vastu kui tõelised kangelased, kes murdsid läbi raudse eesriide. Kui aga meediakära vaibub, avastavad meie sangarid, et neist on saanud tavalised tülikad sisserändajad. Äraelamiseks tuleb hakata tegema midagi nii nõmedat nagu… töö! Poisid pole siiski loomult allaandjad ja üritavad uute pööraste plaanidegai läänemaailmas läbi lüüa. Nüüd aga lähevad asjad hoopis hulluks!
“Sangarite” peaosades on Märt Pius, Karl-Andreas Kalmet ja Veiko Porkanen. Filmis astuvad üles veel Henrik Kalmet, Ott Sepp, Marika Barabanštšikova, Tõnu Kark, Andres Dvinjaninov, Esko Salminen ja paljud teised.
Filmi lavastas Jaak Kilmi, originaalstsenaariumi kirjutas Martin Algus ja produtseeris Taska Film. Filmi operaator on Aigars Sērmukšs, kunstnik Katrin Sipelgas, kostüümikunstnik Anu Lensment ja monteerija Tambet Tasuja.
Inspireerituna omast ajastust on käesoleva filmi sisu, sündmused ja tegelased väljamõeldis. Kokkulangevused filmi ja reaalsete isikute, nimede või sündmustega on juhuslikud.

Kestvus: 01h 30min

Treiler: https://youtu.be/DOAgslk9Vno

_____________


JÄNESTE KOOL - KULDSE MUNA VALVURID
"Die Häschenschule - Jagd nach dem goldenen Ei" (Saksamaa 2017)
Animatsioon
 PERE

Suurlinna jänesepoiss Max satub auväärsesse Lihavõttejäneste Kooli ja jääb sinna lõksu. Õpilasi hoiab hirmu all kurikaval rebasepere, kes tahab kevadpühad enda kontrolli alla saada.
Kauni jänkupreili Emmy ja müstilise madaam Hermione abiga õpib Max võlukunsti ja hakkab oma jäneseelu hoopis uue nurga alt nägema.
Aga kas sellest piisab, et päästa kevadpühad ja uute sõprade elu? Lugu räägib julgest jänesest, kes leiab oma tõelise kutsumuse ega pea oma haake enam kunagi üksi tegema. Filmi aluseks on tuntud muinasjutt, millele andis värske ja tänapäevase hingamise Saksa parim animaatorite tiim.

Dubleeritud Industrial Productions stuudios filmistuudio Estinfilm tellimusel.
Näitlejad: Christopher Rajaveer, Kärt Tammjärv, Otto Kahar, Taavi Teplenkov jt.
Tõlkija: Jaanus Jõekallas ; Dublaazhirezhissöör: Oleg Davidovich
Produtsent: Mati Sepping

Kestvus: 01h 16min

Treiler: https://youtu.be/2GmaNKW9P4c

__________


T2 TRAINSPOTTING
"T2: Trainspotting 2 (UK 2017)
Draama
 K14

Kõigepealt oli võimalus…seejärel reetmine.

Möödunud on kakskümmend aastat. Palju on muutunud, kuid samas ka kõik endine. Mark Renton naaseb ainsasse paika, mida ta saab koduks kutsuda. Seal aga ootavad teda Spud, Sick Bo ja Begbie.
Ootavad teisedki vanad semud: kurbus, kaotus, rõõm, kättemaks, viha, sõprus, armastus, igatsus, hirm, kahetsus, diamorfiin, enesehävitus ja surmaoht. Need on ta tervituseks järjekorda võtnud ja ootavad, et mäng algaks.
Filmis „T2 Trainspotting” teevad taas koostööd Oscari-võitjast režissöör Danny Boyle ja 1996. a esimese filmi osatäitjad. Stsenarist on selgi korral John Hodge, kes on võtnud aluseks Irvine Welshi romaanid „Porno” ja „Trainspotting”.

Kestvus: 02h 03min

Treiler: https://youtu.be/8OejuYXweFM

_________


KUUES KORD
"Kuudes kerta" (Soome 2017)
Komöödia, draama
 K14

„Kuues kord“ on tragikomöödia seksisõltlastest: naisest, kes teab kuidas „jah“ öelda ning mehest, kes ei tea kuidas „ei“ öelda.

Annika on eradetektiiv. Isehakanud ja mitte kõige parem oma töös. Ricky on kinnisvaramaakler - mees, kellel on vaja kahte kalendrit, ühte töö ja teist naiste jaoks. Annika ja Ricky kohtuvad. Kõik, mida Annika tahab, on seks, ning Ricky jaoks on see igati sobiv. Suhe toimib hästi vastastikusel mõistmisel – kuni kuuenda korrani. "Kuues kord" on portree kaasaegsetest linnainimestest, kes oma elu rõõmsalt segamini pööravad.

Kestvus: 01h 48min

Treiler: https://youtu.be/VAj-l1SIlhE

__________


SMURFID: KADUNUD KÜLAKE
"Smurfs The Lost Village" (USA 2017)
Animatsioon, kogupere

Smurfide uusimas täispikas animafilmis satub Smurfiina ja ta parimate sõprade Taibu, Koba ja Jõmmi kätte kaart, mis juhatab nad põnevale seiklusele maagilistest olendidest kihavasse Keelatud Metsa, et leida enne kurja võlurit Gargameli kadunud küla. Smurfid asuvad pööraselt ohtlikule teekonnale, mille lõpus avastatakse smurfide ajaloo suurim saladus!
Columbia Pictures toob ühes LStar Capitali, Wanda Picturesi ja Kerner Entertainment Companyga ekraanidele Sony Picturesi animafilmi „Smurfid: kadunud külake”. Originaal versioonis on tegelastele hääle andnud Demi Lovato, Rainn Wilson, Joe Manganiello, Jack McBrayer, Danny Pudi, Michelle Rodriguez, Ellie Kemper, Ariel Winter, Mandy Patinkin ja Julia Roberts. Režissöör on Kelly Asbury.  Produtsendid on Jordan Kerner ja Mary Ellen Bauder Andrews.  Stsenaariumi autorid on Stacey Harman ja Pamela Ribon.  Filmi aluseks on Peyo tegelased ja looming. Tegevprodutsendid on Raja Gosnell ja Ben Waisbren.  Helilooja on Christopher Lennertz. Graafika ja animatsioonid on loonud Sony Pictures Imageworks Inc. Laulu „Ma olen daam” esitab Meghan Trainor.
Filmis andsid tegelastele hääle eesti näitlejad: Maiken Schmidt, Märt Avandi, Märt Pius, Mart Müürisepp Tarvo Sõmer, Rene Soom, Helena Pruuli, Katrin Pärn, Merle Palmiste, Lauri Saatpalu, Lauri Pedaja, Grete Klein, Kristel Aaslaid ja paljud teised.

Kestvus: 01h 30min

Treiler: https://youtu.be/5t0-2SxztpY

__________

KIIRED JA VIHASED 8
"Fast & Furious 8" (USA 2017)
Action, thriller, kriminull
 MS12

Maailma ühe armastatuima filmiseeria kiired ja vihased kangelased jätkavad oma pöörast teekonda nüüd juba 8. peatükis. Nüüd, kus Dom ja Letty on mesinädalatel, Brian ja Mia erru läinud ning ka ülejäänud tiim vabakäigul, paistab globaalse haardega superbande argielu juba üpriski normaalset elu meenutavat. Ühtäkki ilmub pilti aga müstiline naine, kes võrgutab Domi oma kuritegelikku maailma, millest mees kuidagi välja ei saa. Reetnud endale kõige lähedasemad ja kallimad inimesed on Dom silmitsi oma elu raskeimate katsumustega.
Kuuba rannikult üle New Yorgi tänavate kuni Barentsi mere jääväljadeni kulgeb lahutamatutest sõpradest eliitüksuse järeleandmatu amokk, et tuua tagasi mees, kes nad kunagi perekonnaks liitis ja tabada anarhist, kel võime külvata ülemaailmset kaost.
"Kiired ja vihased 8" eesotsas Vin Dieseliga toob ekraanile oma alalise staaride paraadi, kuhu kuuluvad Dwayne Johnson, Jason Statham, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Chris “Ludacris” Bridges, Nathalie Emmanuel, Elsa Pataky ja Kurt Russell. Lisaks Charlize Theronile (Mad Max: Fury Road) astuvad uustulnukatena üles Scott Eastwood (Suicide Squad) ja Oscari-võitja Helen Mirren (The Queen).
Filmi on lavastanud F. Gary Gray (Straight Outta Compton) ja produtseerinud taas Neal H. Moritz, Michael Fottrell ja Vin Diesel.

Kestvus: 02h 16min

Treiler: https://youtu.be/SP2Z1QlgzU0