Kino

 

Septembri linastused Kärdla kinosaalis

Pühapäev, 03.september
15:00 EMOJI FILM
17:00 PALGAMÕRVARI IHUKAITSJA

Pühapäev, 10.september
15:00 PARAS PÄHKEL 2 (3D)
17:00 MADAME
19:00 TULBIPALAVIK

Kolmapäev, 13.september
16:00 PARAS PÄHKEL 2 (3D)
20:00 Roograhu sadama paadikuur AVASÜLI
22:00 Roograhu sadama paadikuur ARMASTUSEST. AINULT TÄISKASVANUTELE

Pühapäev, 17.september
15:00 PARAS PÄHKEL 2
17:00 TULBIPALAVIK
19:00 MADAME

Reede, 22.september
10:00 MINU NÄOGA ONU
16:00 NUKATUKA METSARAHVAS
18:00 MINU NÄOGA ONU

Pühapäev, 24.september
15:00 NUKATUKA METSARAHVAS
17:00 TULBIPALAVIK
19:00 MINU NÄOGA ONU

Kolmapäev, 27.september
16:00 NUKATUKA METSARAHVAS
18:00 VICTORIA JA ABDUL
20:00 MINU NÄOGA ONU

Neljapäev, 28.september
18:00 TARTU VIDEO KROONIKAD + Kohtumine filmi tegijatega (Lauri Hermann, Lauri Kaare)


____________


KINOPILETITE HINNAD KÄRDLA KINOSAALIS ALATES 01.SEPTEMBRIST
- sooduspilet 5,00 €
- täispilet 6,00 €
- kinkepilet 6,00 €
- Dokumentaalfilmid ja Perekaardi soodustus: 4,00 €
Templikaardiga on iga 6. linastus tasuta!

__________


EMOJI FILM
"The Emoji Movie" (USA 2017)
Animatsioon, seiklus, komöödia
 PERE

„Emoji film“ paljastab meie nutitelefonides peituva salamaailma. Sõnumirakendustes on peidus Textopolis, kihav linn, kus elavad kõik su lemmik-emojid. Selles maailmas on kõikidel emojidel ainult üks nägu - kõigil peale Gene’i, elaval ja püsimatul mitme näoga emojil.. Gene soovib olla normaalne nagu kõik teised ning selleks palub ta abi oma parimalt sõbralt Hi-5’lt ja koodimurdjalt Jailbreakilt. Koos asuvad nad eepilisele äpiseiklusele läbi paljude rakendustele, millest igaühes peitub metsik ja lõbus maailm. Kõikide emojide saatus sõltub kolmest sõbrast, kes peavad päästma oma maailma, enne kui see igaveseks kustutatakse.

Kestvus: 01h 30min

Treiler: https://youtu.be/-BSUdCBT_xM

_____


PALGAMÕRVARI IHUKAITSJA
"The Hitman`s Bodyguard" (USA 2017)
Komöödia, action
 K14

Maailma edukaim palgamõrvar (Samuel L. Jackson) on otsustanud senisele elule selja pöörata ning anda tunnistusi Haagi rahvusvahelises kohtus oma endise tööandja vastu. Viimane pole mingi suvaline kurjategija, vaid ühe Ida-Euroopa riigi räpane ja mõrvarlik eks-president (Gary Oldman), kelle käsutuses on peaaegu piiramatus koguses treenitud palgasõdureid ning kes on valmis kasutama mistahes vahendeid, et tunnistajapink tühjaks jääks. Ainus, kes suudaks päeva päästa, on maailma parim ihukaitsja (Ryan Reynolds), kelle klient on teda varem korduvalt tappa üritanud.
Pöörases action-komöödias "Palgamõrvari ihukaitsja" mängivad Ryan Reynolds ("Deadpool"), Samuel L. Jackson ("Tasujad"), Gary Oldman ("Pimeduse rüütel"), Salma Hayek ("Ehast koiduni"), Joaquim de Almeida ("Kiired ja vihased 5", "Desperaado") ja Elodie Yung ("Daredevil"). Filmi lavastas Patrick Hughes ("Palgasõdurid 3", "Red Hill").

Kestvus: 01h 51min

Treiler: https://youtu.be/R0LkmEh3grQ

_______


PARAS PÄHKEL 2
"A Nut Job 2: Nutty By Nature" (Kanada, Lõuna-Korea, USA 2017)
Animatsioon, seiklus, komöödia, kogupere
 PERE

Kui kuri linnapea otsustab maha raiuda Vabaduse pargi puud ja rajada selle asemele tohutu lõbustuspargi, ühendavad seda parki koduks pidavad karvased ja sulelised oma jõud. Nende eesmärk: teha ära linnapeale ja tolle käsilastele, vallutada tagasi armastatud park ja päästa oma kodu.

Hoogne seikluskomöödia "Paras pähkel 2" on järg 2014. aasta üllatushitile. Loo lavastaja Cal Brunker on aidanud luua selliseid miljonite kinosõprade lemmikuid nagu "Käsilased", "Jääaeg 5" ja "Lemmikloomade salajane elu".

Kestvus: 01h 30min

Treiler: https://youtu.be/ugJBgRWwU4I

__________
 

MADAME
"Madame" (Pransusmaa 2017)
Komöödia, draama
 K16

Pedantne aristokraat Anne (Toni Collette) ja rahatuus Bob (Harvey Keitel) on jõukas Ameerika paar, kes on otsustanud kolida romantilisse Pariisi, et elavdada oma üksluist abielu. Kohtume Anne'iga siis, kui tal on parajasti käsil õhtusöök kaheteistkümnele külalisele, kelle hulgas on maailma tippjõukureid ja -kuulsusi. Ootamatult ilmub kohale Bobi poeg esimesest abielust, osutudes kolmeteistkümnendaks külaliseks. See on halb enne. Anne ei või mõeldagi oma täiusliku plaani nurjumisele ja otsustab otsida neljateistkümnenda külalise. Ta räägib teenijale Mariale (Rossy de Palma) augu pähe, et see mängiks suursugust hispaanlannat, aga nii, et keegi midagi ei kahtlustaks. Paraku teeb veiniga liialdamine Maria vallatult jutukaks, temast saab seltskonna tähelepanu keskpunkt ja tal õnnestub ära võluda lauanaaber David (Stanislas Merhar), Briti kunstiekspert.
Seiklused jätkuvad järgmisel päeval: britt armub Mariasse ning Anne'il ja Bobil läheb üha raskemaks tõde paljastada. Püüdes seda võimatut missiooni täita, jahivad nad armunud paarikest mööda kogu Pariisi taga.
Komöödia "Madame" on parimate Prantsuse traditsioonide vaimus loodud komöödia, tulvil teravmeelseid dialooge ja pikantseid seiku. Tuntud Prantsuse kirjanikul ja kinematografistil Amanda Sthersil õnnestus kaasata rahvusvahelise mainega näitlejate ansambel: sarmikas Toni Collette, kes on mänginud peaosi niisugustes kuulsates filmides nagu "Juba igatsen sind", "Väike Miss Päikesepaiste", "Kuues meel", ja Harvey Keitel, kelleta me ei oskaks ettegi kujutada Q. Tarantino kultusfilme "Ehast koiduni" ja "Marukoerad".

Kestvus: 01h 31min

Treiler: https://youtu.be/_8l98elh6qU

__________


TULBIPALAVIK
"Tulip Fever" (Suurbritannia, USA 2017)
Draama, romantika
 K12

„Tulbipalaviku“ tegevus toimub 17. sajandi Amsterdamis, kus abielunaisel (Alicia Vikander, „Taani tüdruk“) tekib kirglik armusuhe kunstnikuga (Dane DeHaan, „Vastumürk tervisele“), kes on palgatud tema portreed maalima. Armastajad riskeerivad pakataval tulbisibulaturul, et üheskoos põgenemiseks raha koguda.
Põhineb Deborah Moggachi romaanil „Tulbipalavik“.

Kestuvs: 01h 47min

Treiler: https://youtu.be/LriKxnwTfGg

_________


MINU NÄOGA ONU
"Minu näoga onu" (Eesti 2017)
Komöödia, draama

Lahutusjärgses masenduses muusikakriitik Hugo soovib just oma elu hakata taas üles ehitama, kui tema ukse taha ilmub ootamatult tema isa, džässmuusik Raivo. Kiusliku loomuga vanamees teatab, et ta on kohe-kohe maist teekonda lõpetamas ja ootab ainsalt pojalt enda eest hoolitsemist. Kui aga meeste ellu ilmub atraktiivne psühhoterapeut Marian, hakkavad isa ja poeg naise tähelepanu pärast omavahel konkureerima.
Vanal riukamehel Raivol õnnestub luua ridamisi piinlikke episoode, millega Hugo romantilised plaanid ära rikkuda. Andres Maimiku ja Katrin Maimiku tragikomöödia "Minu näoga onu" räägib pealesunnitud lähedusest, õnneotsingust ja andestamisest, pakkudes naeru läbi pisarate ja pisaraid läbi naeru.
Osades Rain Tolk, Roman Baskin, Evelin Võigemast, Maarja Mitt, Eve Kivi, Jarek Kasar, Carmen Mikiver jt.
Stsenaarium ja režii Katrin Maimik ja Andres Maimik.

Kestvus: 01h 30min

Treiler: https://youtu.be/GrK9C_qdXQU

_________


NUKATUKA METSARAHVAS
"Dyrene i hakkebakkeskogen"
Animatsioon, muusikafilm, koguperefilm
 PERE

Pillimees Ronihiir, nutikas Metsahiir Morten, pagarmeister Jänes ja kõik nende sõbrad elavad Nukatuka metsas. See on elamiseks küll kena koht, aga pisemad loomad peavad kohalike kiskjate pärast pidevalt valvel olema. Eriti just rebasel on laiduväärt komme pista nahka kõik hiired, kellega ta tee ristub. Aga kui siil proovib pista pintslisse Morteni vanaema, saab Mortenil mõõt täis.Ta tahab kehtestada seaduse, et kõik loomad oleks sõbrad ja lõpetaks üksteise söömise.
Oma hääle on tegelastele andnud Mikk Jürjens, Anne Reemann, Maiken Schmidt, Mart Müürisepp, Tarvo Krall ja Andres Raag

Kestvus: 01h 15min

Treiler: https://www.youtube.com/watch?v=duudn44-6ss

__________


VICTORIA JA ABDUL
"Victoria and Abdul" (Suurbritannia, USA 2017)
Draama, biograafia, ajalugu
 MS12


See 100 aastat tagasi aset leidnud, kuid siiani maailma eest varajatud peatükk ajaloost räägib humoorikal ja soojal moel ülitõsistest ning kaasajal kandva tähtsusega ülemaailmsetest teemadest nagu usu- ja rassisallivus, kultuuride kokkupõrge ning kõikevõitev üldinimlik armastus.
Kui India päritolu 24-aastane Abdul Karim (Ali Fazal) sõidab Inglismaale vanaldase kuninganna Victoria (Oscari võitja Judi Dench) juubelipidustustele, et anda üle monarhile pühendatud tseremoniaalne münt, saab ta oma suureks üllatuseks Tema Majesteedi heasoovliku tähelepanu osaliseks. Pikkadest valitsusaastatest väsinud ja õukonnaelu piirangutest blaseernud Victorias hakkab aina enam tärkama vastuseis tema rangelt reglementeeritud elu ahistavuse suhtes ning nii sünnib kuninganna ja põneva siira võõramaalase vahel soe usalduslik liit. Mida enam Victoria kiindumus Abduli vastu kasvab, seda enam hakkab võimas valitsejanna vaatama muutuvat maailma värske pilguga ning leiab endas taas lihtsa inimlikkuse võlu. Abdulist saab Victoria Munshi - urdu keele õpetaja, vaimne nõustaja ning andunud sõber. Mõistagi tekitab juhitamatu võõramaalase kiirelt kerkiv positsioon ja tohutu mõju kuningannale äärmist umbusku ja ebakindlust kuninglike pereliikmete seas ning õukondlik sisering asub otsima võimalusi seda liitu hävitada.
Film põhineb Shrabani Basu kirjutatud raamatul „Victoria ja Abdul: Kuninganna lähima usaldusisiku tõeline lugu“, mis tugineb kuninganna urdukeelsetel ülestähendustel ja Abdul Karimi isiklikul päevaraamatul. Loo kohandas stsenaariumiks Lee Hall. Filmi lavastas kahekordne Oscari-nominent Stephen Frears (Philomena, The Queen, Florence Foster Jenkins), kes on ületamatu meister vallatut huumorit ja sügavalt tõsiseid üldinimlikke teemasid kokku põimivate lugude visualiseerimisel.

Kestvus: 01h 48min

Treiler: https://youtu.be/9gQ3TZmzyeE

__________

AVASÜLI "À bras ouverts" (Prantsusmaa, Belgia 2017)
Komöödia
Uus pöörane prantsuse komöödia!
Valimisstuudio otse-eetris ütleb eeskujulik kodanlane Jean-Etienne Fougerole, et Prantsusmaa on külalislahke riik, kus kõik pagulased leiavad ulualuse ja saavad kõhu täis. Enamgi veel, ta käib välja lubaduse nad isegi vajadusel enda juurde majutada. Juba järgmisel päeval ilmub terve mustlastabor eesotsas jultunud Babikuga tema häärberi aia taha. Jean-Etienne ei saa neid minema saata, sest nii kaotaks ta valimistel hulga hääli.

Kodurahust võib maja peremees nüüd vaid unistada: ootamatud külalised tunnevad ennast nagu kodus ning muudavad majaelanike elu tõeliseks põrguks.

Kestvus: 01h 32min
Treiler: https://youtu.be/o8hMG66uY4o
_________


ARMASTUSEST. AINULT TÄISKASVANUTELE"Про любовь. Только для взрослых" (Venemaa 2017)
Komöödia
 K14 

Suvises Moskvas kulgeb elu omas rütmis. Samal ajal alustavad filmi peategelased üheskoos otsima tõelist armastust, mis ei küsi rahvust ega vanust.
Armastuse otsingutel satuvad nad kentsakatesse olukordadesse, pöörastesse seiklustesse ja mõned lausa suhtepsühholoogi koolitusele.

Kestvus: 01h 49min

Treiler: https://youtu.be/_BqoXpqahuQ

________


TARTU VIDEO KROONIKAD
"Tartu Video Kroonikad" (Eesti 2017)
Dokumentaal

Aastate jooksul oleme kogunud palju kontakte ja infot 80-ndatel ja 90-ndate esimesel poolel vohanud vileolevi ja videofilmihulluse kohta. Videofilme vaadati massiliselt, külastati laenutuspunkte, filme salvestati koduse videokogu jaoks ja just nõnda jõudis sel ajastul läänemaailm meile koju kätte. Kinodes ja teles näidati ju vaid range tsensuuri läbinud leebeid teoseid, aga mitte Ameerika suurust ja võimsat arengutaset demonstreerivaid filme.

Videofilmide Eestisse toomise ja eesti keelde tõlkimise eest hoolitses Tartu Video. Sellest filmikeskusest levisid filmid videolaenutustesse üle Eesti ning need eestikeelsete tõlgetega filmid olid ülipopulaarsed (neid eelistati venekeelsetele nohuse ninahäälega tõlgetele). Lauri Rõuk, Hannes Villemson ja Endel Valdas olid kolm Tartu Video tipptõlkijat, keda videofilmide austajad mäletavad siiamaani. Põnev, et tihtilugu küsiti laenutustes filme mitte staarnäitlejate, vaid hoopis Tartu Video tõlkijate järgi! Mehed tegid suurepärast tööd ja rikastasid ka tublisti eesti keelt - näiteks "yoghurt" ja "compact disc" olid meile täiesti tundmatud mõisted kuniks nende filmide kaudu saime aimu, mis asi see jogurt ikkagi on. Just eeskätt videofilmide kaudu jõudis mainitud ajastul läänemaailma elu N-Liidu aladele. "Rambo" ja "The Terminator" poleks iialgi siin kinolinale jõudnud.... kui just poleks olnud Tartu videokino Thaliat (mille rajas Tartu Video looja Rein Rosenberg).

Videokino oli esimene omalaadne N-Liidus ning eeskujuks sai ühe filmilevitajast koostööpartneri videokino Soomes - videolaenutus, videokino saal, videotoad, oma kohvik, vastav kujundus. Rein Rosenberg võttis enda vedada ka Tartu südalinnas Athena ja Varia kinod, kus samamoodi Tartu Videos tõlgitud-pealeloetud filme näidati. Eeskuju võeti ka mujal Eestis, kus need samad videofilmid erinevates saalides ja suuremates videotubades publiku ette toodi. See oli aeg, mil sünnipäevaseltskonnad maandusid teleka ette ning õhtu jooksul vaadati üheskoos ära ports kassette, laenutustes olid pikad järjekorrad, videolaenutustes lindistati ka koduse videokogu jaoks suurtes kogustes filme, mida hiljem üha uuesti ja uuesti üle vaadati ja ikka oli põnev!

See on võimsalt nostalgiline ajastu, mille kohta pole laiemalt midagi säilinud! Pärast Autorikaitse tegevuse aktiviseerumist hakati laenutusi sulgema, kassetid hävitati, täna on vähestel olemas töökorras videomakk, aeg on teinud vanadele kassettidele liiga, kunagiste videokeskuste majad hävivad või lammutatakse... 2016. aasta juulis tootis Funai maailma viimase videomaki...