Eksperdid ei näe Hiiumaa rannikule Eesti esimese meretuulepargi rajamisel ületamatuid takistusi

Kokkuvõttes ei leitud ühtegi olulist negatiivset mõju, mis leevendusmeetmete kasutuselevõtul keskkonda märkimisväärselt mõjutaks.
Oluline info
Sündmused
22. veebruar - kolmapäev
 • Eesti Vabariigi 99. aastapäevale pühendatud seminar
  kell 12.00 Hiiu valla raamatukogus
  Kavas: "Eesti riigi sümboolika kujunemine", Riho Rahuoja; "Eesti Vabariigi taasloomine", Ain Tähiste; "Eesti keel ja hiiu luule", Taaniel Palmiste. Ühislaulud ja tordisöömine.
 • Kino:
  16:00 LEGO BATMAN FILM
  18:00 TIIT PÄÄSUKE JA TEMBITUD VÄRVID
  20:00 SANGARID
  Rohkem infot pealkirjal klikates
 • Liis Ristal-i luuleõhtu
  kell 18.00 Hiiu valla raamatukogus
  Oma luuletusi loeb Liis Ristal, kitarril musitseerib Martin Uuskari.
24. veebruar - reede
 • Rahvamatk Vabariigi aastapäeval
  Traditsiooniline Vabariigi aastapäeva rahvamatk algab kell 12.00 Kõrgessaare VAK-i juurest.
 • Kontsert TULEVIKUPÄRIMUSED
  Kell 15.00 Kõrgessaare VAK-is.
  Kontserdisarjast "Muusika Eestimaale".
  Esinevad Tõnu Timm (havai kitarr, laul) Jaanus Nõgisto (mandoliin, kitarr, laul).
  Duo on esinenud Taanis, Soomes ja Saksamaal, ent annab ka mõnuga kontserte Eestis. Muhedate pajatuste vahele mahub omi laule, Hiiumaa randade pärimust, viiteid nii maailmamuusikale kui ka Led Zeppelinile..
2. märts - neljapäev
9. märts - neljapäev
 • Rääkivad riided
  Kärdla kultuurikeskuses kell 18.30
  Osades: T. Lepik, R.Kaibiainen, M.Kirbits Lugu riiust ja leppimisest. Kui ei suudeta leppida mingil põhjusel riidu mindud sõbraga, kui ei suudeta leppida sellega, et enam ei ole nii, nagu harjutud, kui ei suudeta leppida võõraga, kes on teistmoodi. Leppimise terekäe ulatamine on vaevaline, aga tunne peale käepigistust suur ja ülev. Etenduse pikkus 45 minutit.
 • Hiiumaa teatripäevad: LENDTEATRI etendus "D kuubis"
  kell 19.00 Emmaste Põhikoolis
  Meie ette astuvad erinevad inimesed, erinevad karakterid ja kummalised kohtumised, mis enamjaolt naljakad ja koomilised, on elust võetud ning võib tunduda, et meil pole nendega midagi pistmist, aga ometi kipuvad need tuttavad ette tulema. Õnneks juhtuvad need ainult teistega, mitte meie endiga… :)
  Pilet 5€
10. märts - reede
 • Hiiumaa teatripäevad: Teatri MUST KAST etendus "JÕUD"
  Muusikaline noortelavastus.
  Lavastuse algmaterjaliks on Tartu Forseliuse Kooli 7. klassi õpilaste 2015. aasta loovtööd. Loovuse tunni ülesandeks oli kirjutada lugusid, mis võiks noori inimesi kõnetada.Materjali põhjal on kokku põimunud lugu viiest põhikooliõpilasest, kes ootamatult leiavad iseenda ja sõpruse paigust, kuhu ja kellesse nad enne vaadata ei osanud...
  Pilet 5€
11. märts - laupäev
 • Kooliteatrite festival
  Kärdla kultuurikeskuses.
  Teatripäevade raames (9.-11.märts) toimub traditsiooniline Kooliteatrite festival, kus koolides tegutsevad näitetrupid esitavad oma näidendeid. Külalisena osaleb sündmusel MIKS teater.
  Etendused on tasuta.
 • Hiiumaa teatripäevad:Teater Must Kast Silver Kaljula monoetendusega "5 grammi sisemist rahu"
  Peale kooliteatrite päeva etenduste lõppu orienteeruvalt kell 13 Kärdla kultuurikeskus
  12+, Noortele, 55 minutit Sotsiaalkriitiline monolavastus toob vaatajateni endise narkomaani valusad, aga ausad mõtted. Eesmärk on selgitada publikule narkootikumide mõju ühe noore mehe näitel, seda kõike väga inimliku eesmärgiga leida endas õnnetunne ja sisemine rahu. Lavastus ei püüa kedagi hirmutada ega käsitletavale teemale omapoolset hinnangut anda, vaid pigem pakkuda üht lugu, mis räägib ausalt narkootikumide mõjust tarvitajale, lähedastele ja ümbritsevale ühiskonnale.
  Etendus on tasuta.
 • Hiiumaa teatripäevad: Goltsman Ballett etendus "Talveunelm suvelossis"
  kell 17.00 Suuremõisa lossis
  Tänapäeva inimese jaoks tuttavad situatsioonid on loodud klassikalise balleti ning elava muusika abil, andes edasi 19. sajandi elustiili ja vaimsust. Iga etendus kulmineerub interaktiivse üllatusega kuhu on kaasatud nii esinejad, kui ka vaatajad. Sobib lastele alates 6. eluaastast, peredele ning kõigile, keda huvitab ajalugu, klassikaline muusika, tants ja teater.
  Pilet 5€
29. märts - kolmapäev
 • Kuressaare Linnateatri etendus "Savann"
  kell 19.00 Kärdla Kulruurikeskuses
  Osades: Lauli Otsar, Markus Habakukk, Jürgen Gansen ja Risto Vaidla
  Suitsiidikatse sooritanud noormees ärkab haiglas, peas täiesti teistmoodi mõtted. Nii teistmoodi, et alles peale aastast ravi ja jutuajamisi arstidega lastakse ta koju, kus keegi teda ei oota. Kellega suhelda siis, kui enesesse tõmbumine on kas soov või ehk paratamatusž Ja mis saab siis...
  Pilet 14/12€ kultuurikeskuset või Piletimaailmast