Hiiumaa majandus

Hiiumaa on mitmekesise majandusega saar. Hiiumaa külalised kodu- ja välismaalt arvavad sageli, et Hiiumaa majandus - see on põllumajandus, puhkemajandus ja kalapüük. Esmapilgul võib tunduda uskumatuna, et Hiiumaa majandusega on paljudel inimestel kokkupuuteid Eestis ja Põhjamaades, ilma, et nad peaksid oma kodukohast lahkuma.

Kui te paigutate uue hingamisseadmesse õhufiltrit, panete selga tööriided, lükkate pistiku seinakontakti, lülitate sisse valgusti, panete selga turva- või päästevesti, ostate poest läbipaistvas plastkarbis toiduaineid, kasutate ühekordseid lauanõusid või paigutate jäätmeid biolagunevasse kotti, siis on tõenäoline, et te kasutate midagi, mis on valmistatud Hiiumaal.

Hiiumaa majanduse südameks on kaasaegne plasti- ja koostetööstus. Hiiumaal toodetakse lõputus valikus plastdetaile, pistikuid, lüliteid ja juhtmekomplekte, komplekteeritakse valgusteid, valmistatakse ratsaspordi tarvikuid, arendatakse ja toodetakse meditsiinilisi filtreid ning toodetakse erinevat kilet ja kilepakendeid, sealhulgas biolagunevaid kilekotte.

Plasti- ja koosteettevõtete kõrval jätkub ruumi tegutsemiseks ka teistele ettevõtetele. Hiiumaal õmmeldakse pääste- ja turvaveste ning mitmekesist valikut tööriideid, sealhulgas ka elektroonikatööstuse tarbeks.

Saarel elamine on teinud hiidlastest head logistikud. Hiiumaa transpordiettevõtjad veavad kaupu kogu Euroopas. Tujukad ilmastikuolud on õpetanud hiidlasi tagama oma partnerite varustuskindlust peaaegu äärmuslikes ilmastikuoludes.

Hiiumaale iseloomulik puidutöötlejad on keskendunud ennekõike väiketootmisele. Siit on võimalik tellida kvaliteetset ja käsitsi valmistatud köögi- ja disainmööblit.

Kohalikud ettevõtted tegutsevad rahvusvahelisel turul, müües oma tooteid maailmas  või Põhjamaades, ennekõike Soomes ja Rootsis. Vedades kaupa pole suurt vahet, kas sihtkohaks on Tallinn või Helsingi.

Hiiumaa näeb oma majanduse tulevikku väiketootmises. Ettevõtlikud inimesed, keda ahvatleb saarel elamise võlu ja kes ei lase end heidutada sellega seotud väljakutsetest, on Hiiumaale alati oodatud.

http://tuuru.kovtp.ee/luhifilm-toostussaar-hiiumaa