In English In English
Hiiumaa Infoserver Olulised telefonid Huvitavat Sotsiaalne infrastruktuur Tehniline infrastruktuur Majandus Rahvastik ja haldus Geograafia
Hiiumaa üldinfo. Andmed seisuga 1. jaan. 2004
Sotsiaalne infrastruktuur
   
Haridus

Hiiumaal on 2 gümnaasiumi, 4 põhikooli, 7 koolieelset lasteasutust, 1 kutseõppeasutus, 1 erivajadustega laste kool ja 3 huvialakooli. Täiskasvanute täiendkoolitusega tegelevad ka Sihtasutus Tuuru ja Suuremõisa Tehnikum.

Arsti- ja sotsiaalabi

Ööpäevaringse arstiabi tagab Hiiumaa Haigla. Lisaks on Hiiumaal 6 perearstikeskust, 5 hambaravi kabinetti ja 6 apteeki.

Maakonna ainus hoolekandeasutus on Tohvri Hooldekodu.

2003. a maksti ühe elaniku kohta sotsiaaltoetusi 182 krooni (Eesti keskmine 227 krooni).

Turvalisus

2003. a registreeriti 126 kuritegu, nendest raskeid kuritegusid 8 (Eesti keskmine ~396 kuritegu 10 000 elaniku kohta). Kuritegude avastamise protsent oli 51. Kärdla valiti 2003. a kõige turvalisemaks linnaks Eestis.

Hiiumaa Päästeteenistus registreeris 2003. a 252 sündmust, s.h 107 tulekahju.

Looduskaitse

Hiiumaal on 4 loodus- ja 11 maastikukaitseala, mis võtavad enda alla u 11% maakonna territooriumist, kogu maakond on osa Lääne-Eesti saarestiku biosfääri kaitsealast.

Loodus- ja muinsuskaitse all olevate üksikobjektide arv ulatub 800-ni.

Kultuur

Hiiumaal on 3 suuremat kultuurikeskust, 8 rahvaraamatukogu, 9 muuseumi ja 25 spordibaasi.

Registreeritud mittetulundusühingute arv ulatub 208-ni, sh 39 spordiklubi ja 18 kogudust.

Kohalik meedia

Hiiu Leht, ilmub 2 korda nädalas.

Rahvusvahelised suhted

Tähtsamad rahvusvahelised organisatsioonid, mille töös Hiiumaa aktiivselt osaleb on Läänemere 7 saare koostööorganisatsioon B7, rahvusvaheline partnerluskeskus Eurohouse ning Euroopa mereliste äärealade konverents CPMR.

Hiiumaa omavalitsustel on sõprussidemeid kokku 12 Kreeka, Rootsi, Soome ja Taani omavalitsusega.

Turism

Hiiumaal on 49 atesteeritud majutuskohta, kus on kokku 947 voodikohta. 2003. a külastas Hiiumaad Turismiinfokeskuse hinnangul ligikaudu 135 000 turisti.

Populaarsemad vaatamisväärsused: Harju tuulik, Hiiumaa laiud, Hiiumaa muuseum, Kassari saar, Kõpu tuletorn, Kärdla arteesiakaevud, Mänspe kabel, Orjaku linnuvaatlustorn ja looduserada, Pühalepa kirik, Rebastemäe loodusrada, Reigi kirik, Ristna surfiparadiis, Soera talumuuseum, Suuremõisa loss, Tahkuna ja Ristna sõjalised kindlustused, Tahkuna ja Suursadama kivilabürindid, Sõru muuseum ja mootorpurjekas Alar, Vaemla villavabrik jne.

   
Hiiumaa Infoserver Olulised telefonid Huvitavat Sotsiaalne infrastruktuur Tehniline infrastruktuur Majandus Rahvastik ja haldus Geograafia
kaja.sormus@mv.hiiumaa.ee