[-]

[DOUGLASE]
[HIIUMAA-KODU]

IN ENGLISH

Lahkumiskingitus "HiNet"-i rahvalt Douglasele - kõige fantastilisemale usa-hiidlasele.

[-]

NB! Nendel lehekülgedel olev jutt on pigem rahvaluuleline legend kui autentne Douglase tekst.


Tere!

Douglase pilt Mina olen Douglas Wells Ameerikast, Nebraskast.

Oled minu kodulehekülje külastaja. Siit saad teada

 • kes ma olen,
 • mida ma olen teinud Hiiumaal,
 • vaadata minu külalisteraamatut,
 • laulda minu laule.

  UUS! Ilmus minu raamat, mis kirjeldab minu tegemisi Hiiumaal ja Eestis. Loe ingliskeelset lühikokkuvõtet - "In Search of the Elusive Peace Corps Moment ~ Destination: Estonia"

  Nebraska on siin.
  USA kaart Ma olin Hiiumaal peaaegu neli aastat (1992-1996). Ma armastan Hiiumaad! Jess! Ma tulin Eestisse Ameerika Rahukorpuse vabatahtlikuna. Siis, 1. augustil 1996- 1.augustil 1998 töötasin Tallinnas turismiametis UNDP esindajana. Pärast seda olin Washingtonis (Eesti saatkonnas 1998-2000). Vägev!!

  US Peace Corps Kas Sa tead, mis on Ameerika Rahukorpus? Rahukorpuse vabatahtlikud peavad kõvasti töötama, rahukorpuslase elu on raske. Nad töötavad ettevõtlus-, majandus-, turismi-, põllumajanduskonsultantindena ja inglise keele õpetajatena vaestes, arenevates riikides kodust väga kaugel. Näiteks Aafrikas või Hiiumaal. Rahukorpuslased peavad ära õppima kohaliku keele. Mina õppisin ära eesti keele, aga see on no tead, niiiii raske. Rahukorpuslased ei tohi olla tavaliselt ühes kohas rohkem kui kaks aastat, aga Hiiumaa on niiiiii fantastiline koht, Island paradise. Douglase Volga Rahukorpuslased ei tohi liikuda koha peal oma autoga. Näiteks sellise autoga. Rahukorpuslased ei tohi teenistuse ajal abielluda.

  Aga rahukorpuslase elu on huvitav ka. Hiiumaa on niii ilus ja cool koht. Talvel on siin vahel jäätee ja võib sõita autoga üle jää. Aga lumi on jää peal ja seda pole üldse näha, kalad ka ei paista läbi jää. Täitsa jama. Vahel varastatakse metalli. Ükskord varastati jupp telefonikaablit merest ära ja ma ei saanud Ameerikasse helistada.

  Hiidlased on imelik rahvas. Nemad naljatavad, et mina ei saa aru, millal nad tõtt räägivad. Siis veel siin ei ole kombeks midagi õigel ajal teha ja õigel ajal kohale tulla. Aga nüüd on kombed hakanud muutuma.

  arvuti Mulle meeldib kitarri mängida, laulda ja laule teha, ilusad tüdrukud, Internet, süüa shokolaadi ja juua "Vana Tallinnat", koguda vanu sõjaaegseid rauakolakaid.

  Pulmad Eesti tüdrukud on no nii ilusad! See ilus tüdruk seal pildil on minu naine Kairit.

  Mul on siin väga palju sõpru ja mul on kahju Hiiumaalt ära minna, aga no elu on selline.

  Douglas

  tagasi

  [-]

  © HiNet, 1996