Rukki kanali süvendamine algab 1. augustil

Oluline info
Sündmused
19. juuni - teisipäev
22. juuni - reede
 • Rahvariiete Tuulutamine
  kell 11 on plaanis Mihkli talumuuseumis, Avatud Talude päeva raames- rahvariiete tuulutamine.
  Tuleme ja näitame, mis meil on, mida me teinud oleme ja mis meil kodudes veel rahvariietest säilinud on.
  Kui Sul rahvariideid ei ole, aga on nö stiliseeritud riided või mõni osa rahvarõivaste komplektist, mida saab igapäevaste riietega sobitada, siis see on koht, kus loodame kõiki neid lehvimas näha.
  Võtke kaasa rahvariided, või nende osad, mida enam kanda ei saa, aga ikka veel on alles hoitud. Ehk on teil mingite nüanssidega esemeid, mis on väga ainulaadsed ja millest maksaks eeskuju võtta, et vanu teadmisi säilitada. Kui pole rahvarõivast midagi kaasa võtta, tule vaatama, saad ehk midagi kasulikke teada!
  Toimuvad töötoad, kus antakse nõu rahvariiete ja nende osade valmistamiseks, taastamiseks ja hoidmiseks. Lisaks antakse nõu vanade rahvariiete detailide kasutamisel, stiliseeritud riiete loomiseks. Samuti jagatakse infot, kust saab rahvariide komplektide juurde kuuluvaid vajalikke esemeid nt. nõelakoda, rõhud, tellida või ise tegemiseks õpetust. Loome rahvariietest inspireeritud kostüümikavandeid.
  On võimalus osa võtta talutöödest ja töötubadest. Räägitakse ringmängude ja rahvatantsude olemusest. Koos mängitakse ringmänge ja tantsitakse rahvatantse. Õpetatakse talulaste mänguasju tegema. Loomulikult kuulete hiiu keelt ja –nalju. Tulge Mihklisse, tuulutame koos oma selja- ja rahvariideid
 • Kõrgessaare jaanijooks
  kell 17.00 Kõrgessaare Vaba Aja Keskuse juurest
  Registreerimine jooksule avatakse kell 15.30.
 • Jaaniõhtu Kõrgessaare mõisapargis
  kell 21.00 Kõrgessaare mõisapark
 • Sarve jaaniõhtu
  20:00 Sarve kiigeplatsil
  Jaanimängud väikestele ja suurtele
  Muusikat Tagolt
  Toidu- ja joogipooline
 • DEEP HOUSE chillout!
  20:00-01:00 Kohvik Heleni Koogid, Hiiu 1a, Kärdla
  DEEP HOUSE chillout õhtu!
  Uksed avatud terve päev, kuid alates 20:00 muutub meie kohvik õhtu peotäheks, kus lainetavad deep house muusika lained. Letis ootavad teid erinevad kokteilid ja vitriin on täidetud kõige paremaga, mis Hiiumaal leida võib!
23. juuni - laupäev
 • Jaaniturniir korvpallis
  kell 11.00 Kõrgessaare Vaba Aja Keskuses
 • Lauka jaanituli
  kell 20.00 Lauka küla jaanitule plats
  Esitlusele tuleb traditsiooniliselt näidend ja kohapeal saab osta süüa- juua. Tantsuks mängivad Sigrid Leiger ja Teet Kääramees.
26. juuni - teisipäev
27. juuni - kolmapäev
29. juuni - reede
30. juuni - laupäev
 • Helisev ajalugu.Vaimulik pärand - ansambli Orthodox Singers vaimulik kontsert
  kell 19.00 Kuriste Jumalasünnitaja Sündimise kirik
  Ansambli Orthodox Singers intellektuaalne kontserdisari „Helisev ajalugu.Vaimulik pärand“ näitab õigeusumuusikat kogu oma mitmekülgsuses. Kava on koostatud nii, et tutuvustada praktiliselt kõiki olulisi õigeusumuusika stiile ja suundi. Alguses kõlavad iidne vanavene polüfoonia ja znamennõi viis. Kava tutvustab omapäraseid kirikuteoseid, mis on pärit Kreekast, Serbiast, Süüriast. Kava lõppus kõlavad XX-XXI sajandi Euroopa heliloojate õigeusu teosed ning Eesti heliloojate vaimulik looming. Enamik kavas esindatud vaimulikest teostest saab väga harva kontsertettekandel kuulata.
  Professionaalsetest muusikutest koosnev ansambel Orthodox Singers on loodud Valeri Petrovi poolt aastal 1989. Tegemist on Eesti üheks parimaks professionaalseks kooriansambliks tunnustatud muusikuterühmaga, mille repertuaaris on nii varajasi kui ka nüüdisaegsemaid õigeusu kirikulaule. Lisaks tuntud välismaisetele heliloojatele on ansambli repertuaaris ka Eesti tuntud heliloojate Arvo Pärt, Cyrillus Kreek, Veljo Tormise muusikateoseid. Ansambli repertuar täieneb pidevalt uute teostega.
  Orthodox Singers muusikud valdavad meisterlikult erinevatele ajastutele omaseid väljendusvahendeid: ansambli esinemismaneeri iseloomustavad täielik süvenemine pühakirja igasse sõnasse, laitmatu hääletehnika, täpselt läbi mõeldud dünaamiline kava ning erakordne stiilitunnetus.
  Pileteid hinnaga 10.-/5.- euro saab osta Piletilevist, aga ka kohapeal enne kontserdi algust.