Järgmisel nädalal algava 15. Hiiu Folgi teema on „Legendide saar”

Avo Tamme
Oluline info
Sündmused
18. juuli - neljapäev
 • Hiiu Folk
  Hiiumaa, pealava Kassari Kiigeplats
  XV. Hiiumaa Pärimusmuusikafestival on alkoholivaba koguperefestival, mis lisaks suurepärastele kontsertidele sisaldab ka loodusmatku, õpitube, tegevusi lastele ja palju muud. Festival hõlmab tervet saart ning toimub nii vabas õhus kui kirikutes, muuseumites, rahvamajades, tutvustades seeläbi saare erinevaid piirkondi. Esinevad: Johansonid, Daniel Wikslund, Tõnis Mägi, Naised köögis, Untsakad, Nedsaja küla bänd, Mari Jürjens, Marek Sadam ja Sadamasild, Robirohi jpt.
19. juuli - reede
 • VEIKO TUBIN & KRISTJAN ÜKSKÜLA
  kell 19:00 Kiduspe küla, Kaasiku talu
  19. juulil tulevad Hiiumaale näitlejad-luuletajad-laulukirjutajad Veiko Tubin ja Kristjan Üksküla, et kanda teieni osa oma luulest ja muusikast.
  Veiko Tubin on vabakutseline näitleja ja helilooja, kes on heliliselt kujundanud arvukaid teatrilavastusi ja osalenud mitmetes muusikaprojektides ning Tallinna Linnateatri meeskvarteti koosseisus. Ta on avaldanud heliplaadi “Muusikat Tallinna Linnateatri lavastustele”, luulekogu “Esimene” ning oli 2017. aasta noorte laulupeo “Mina jään” üks ideekavandi autoreid ja lavastaja. 2014. aastal pälvis ta Eesti Teatri Aastaauhinna originaalmuusika eest lavastustele “Kolm vihmast päeva” ja “Offline”.
  Kristjan Üksküla on Tallinna Linnateatri näitleja, kes kirjutab luulet ja laule ning on välja andnud luulekogu “Kevadekuulutus” (2011) ja muusikaalbumi “Uinunu laul” (2016). Lisaks enda tekstidele on ta viisistanud Juhan Viidingu, Marie Underi, Indrek Hirve, Aleksander Puškini ja William Shakespeare’i loomingut.
  Kohapeal kostitavad meid Hiiu Köök & Pagar, Hiiumaa pruulikoda oma õlledega, Hiiumaa käsitöölimondaadid, veinid veinibaarilt "Mis mull onž" & naabrimehed oma värske suitsulestaga (kui lesta tuleb!).
  Piletid hinnaga 22€ / 18€* (kuni 7.aastane k.a tasuta) saadaval Fientast http://tiny.cc/q2bz5y (ja piletite olemasolul kohapeal).
  *Kiduspe küla elanikele ning pensionäridele.
  Kontsert algusega 19:00
  Väravad mõnusaks sumisemiseks avatud 18:00
  Et õige teeots kätte leida, pange Google Mapsi otsingusse "Kaasiku". Või kui panete otsingumootoritesse "Kiduspe", siis küll leiate meid kontserdi päeval ka viitade järgi!
 • Hiiu Folk
20. juuli - laupäev
 • "Mikumärdi - palju aastaid hiljem"
  Luunja Aidateater Kõlu talus, Kõlunõmme külas kell 17.
  Piletid 5€/3€. Oma istumine kaasa!
  Töötab Kõlu kodukohvik. Peale etendust talusimman!
 • Hiiu Folk
 • INES TRIO
  kell 19:00 Kiduspe küla, Kaasiku talu
  Hiiumaa kauni looduse keskel tulevad esitusele kõik Inese tuntud lood mõnusas akustilises võtmes.
  Koosseis:
  EDA-INES ETTI - vokaal
  SIIM MÄESALU - klahvpill
  RAUL OJAMAA - kitarr
  Kohapeal kostitavad Hiiu Köök & Pagar, Hiiumaa pruulikoda oma õlledega, Hiiumaa käsitöölimondaadid, veinid veinibaarilt "Mis mull onž" & naabrimehed oma värske suitsulestaga (kui lesta tuleb!).
  Piletid hinnaga 22€ / 18€* (kuni 7.aastane k.a tasuta) saadaval Fientast http://tiny.cc/idcz5y (ja piletite olemasolul kohapeal).
  *Kiduspe küla elanikele ning pensionäridele
  Kontsert algusega 19:00
  Väravad mõnusaks sumisemiseks avatud 18:00
  Et õige teeots kätte leida, pange GoogleMapsi otsingusse "Kaasiku". Või kui panete otsingumootoritesse "Kiduspe", siis küll leiate meid kontserdi päeval ka viitade järgi!
21. juuli - pühapäev
 • Hiiu Folk
 • Hiiumaa II Tunnijooks

  Hiiumaa II Tunnijooks korraldatab Hiiumaa Suusa- ja Jooksugrupi koostöös kirjastusega Paljasjalg
 • Soera suvesimman, Taimede ja tantsu võluvägi
  Kell 13 Soera Talumuuseumis.
  Simmani teemaks on ravivad taimed, nende korjamine ja kasutamine nii tänapäeval kui vanadel taluaegadel. Aukohal on täisõites pärnapuu ja kõrvenõges. Nõgesejutud ja smuutid on Margit Kirsipuult Elamust ja meeleolu loob hiidlaste tantsutuur ja Nõianeitsid mandrilt.
  Tantsumuusikat esitavad Õnnela ja Alan.
  Lapsed saavad rõõmsasti aega veeta mängu- ja meisterdamisnurgas. Simmani ajal on avatud kohvik.
25. juuli - neljapäev
 • XIV Hiiumaa Homecoming Festival
  25.-27.07.2019
  "Hiiumaa Homecoming on pikaaegse traditsiooniga muusikafestival, mis on rikastanud Hiiumaad ja Eestit suurepäraste kontsertide ja esinejatega. Festival toob alati Hiiumaale külalisi lähedalt ja kaugelt, palju on Eesti ja kohalikku kultuuri esindajaid, kelle jaoks just see festival on väga oodatud. Festivali üheks eesmärkidest on koostöö eesti muusikutega ja Eesti muusika tutvustamise - Erkki-Sven Tüür, Arvo Pärti, Eduard Tubin, Lauri Jõeleht jt. XIV Hiiumaa Homecoming festivali esinejad Alexandr Kobrin (klaver, USA) Ingrid Fliter (klaver, Argentiina) Ksenia Bashmet (klaver, Venemaa) Pavel Strugalev (oboe, Saksamaa) Victoria Ordonez (flööt, Hispaania) Roman Mints (viiul, UK) Timur Yakubov (vioola, Šveits) Kristina Blaumane (tšello, Läti) Peeter Sarapuu (fagott, Eesti) Mati Lukk (kontrabass, Eesti) jt
26. juuli - reede
 • XIV Hiiumaa Homecoming Festival
 • VahuVeini Viikend paradiisisaarel
  26.07.2019-27.07.2019 šampanjabaar KORK
  2018. suvel pakuti paradiisisaarel erinevaid šampanjasid ja vahuveine. Šampanja ja vahuveini maailm on aga palju suurem, kui mahtus suvel Korki. VVV toob 2019. suvel paradiisisaarele suure valiku erinevaid vahuveine ja šampanjasid koos mõnusa emotsiooniga!
 • Kalana Saund
  26.-29.07. Sõru sadam
27. juuli - laupäev
 • Kila-Kola laat
  10:00 - 15:00 Vabrikuväljakul
  Ootame teid vanavara laadale Hiiumaa moodi.
  Laadale tuuakse müügiks vanavara ja kõike muud mis inimestel koduses majapidamises enam kasutust ei leia.
  Laadal on müügil ka käsitöö ja kohalik toidukaup. Ühe mehe vana on teise mehe uus.
  Info ja registreerimine nele.eller@gmail.com Nele 5166553
 • XIV Hiiumaa Homecoming Festival
 • VahuVeini Viikend paradiisisaarel

  2018. suvel pakuti paradiisisaarel erinevaid šampanjasid ja vahuveine. Šampanja ja vahuveini maailm on aga palju suurem, kui mahtus suvel Korki. VVV toob 2019. suvel paradiisisaarele suure valiku erinevaid vahuveine ja šampanjasid koos mõnusa emotsiooniga!
 • Kalana Saund