Hiiumaa maasikas võiks vabalt olla soodsam

Oluline info
Sündmused
19. juuni - kolmapäev
21. juuni - reede
 • Suvealguspidu Ave vita! aias
  18.45 Ave vita! aias (vihma puhul saalis) traditsiooniline suvealguspidu.
  Kalendrisuvi algab kl. 18.54.
  Suve löövad lahti meie saare kõrgemad võimud, flööt, kitarr, laul, tants ja jahipasun.
  Osalevad Kohvitantad, Krista Citra Joonas, Ave Alavainu, Jaak Johanson ja Mattias Hiiumaalt.
 • Kõpu jaanituli
  Algab õhtupoole, tuli süüdatakse kl 21
  Hiiumaa jaanitulede hooaja avab meeleolukas Kõpu jaanituli, mida korraldavad kohalikud noored ning kus pingelises võistluses selguvad Kõpu Jaan ja Kõpu Jaanika.
22. juuni - laupäev
 • Kõrgessaare jaanijooks
  Kõrgessaare Vaba Aja Keskuse juures
  Jooksuüritus igas eas jooksusõpradele. Rohkem infot pealkirjal klikates.
 • Jaaniõhtu Kõrgessaare mõisapargis
  kell 21.00 Kõrgessaare mõisapark
  Jaaniõhtu Kõrgessaare Mõisapargis erinevate esinejate ja meeleoluka tantsumuusikaga.
 • Pullu jaanituli
  kell 22:00-04:00 Pullu Pubi
  Pullu jaanituli on pidu vanas paadikuuris Kassariotsa sadamas. Süüdatakse jaanilõke ning pidutsetakse tantsumuusika saatel varajaste hommikutundideni. Avatud baar, piletiga üritus. Sissepääs al. 18+ eluaastast.
23. juuni - pühapäev
29. juuni - laupäev
 • Etendus "Niskamäe naised"
  kell 19 Soonlepa karjamõis
  Hiiumaad külastab näitetrupp Poolvillased Vastemõisast Viljandimaalt, kes mängib Soonlepa karjamõisa laut-kontsertsaalis enda sellekevadist menulavastust "Niskamäe naised". Hella Wuolijoki "Niskamäe naised" on lavale seadnud kauaaegne armastatud Ugala näitleja Leila Säälik.
  Etendus on vaheajaga.
  Pääse 5 eurot (müügil tund enne algust kohapeal)
 • OTT LEPLAND KVARETT
  kell 19:00 Kiduspe küla, Kaasiku talu
  Ott Lepland, Elis Loik, Kristiina Renser ja Karl-Erik Tamme esitavad Ott Leplandi kuulsaks loodud lugusid mitmehäälses vokaalseades. Kõik neli lauljat on WAF laulukoori kasvandikud ning koostöös lauluõpetaja Maikeniga on saanud Oti parimad palad uued ja huvitavad nüansid ning värvingud.
  Kohapeal kostitavad meid Hiiu Köök & Pagar, Hiiumaa pruulikoda oma õlledega, Hiiumaa käsitöölimondaadid, veinid veinibaarilt "Mis mull onž" & naabrimehed oma värske suitsulestaga (no kui lesta tuleb!).
  Piletid hinnaga 22€ / 18€* (kuni 7.aastane k.a tasuta) saadaval Fientast http://tiny.cc/dqbz5y (ja piletite olemasolul kohapeal).
  *Kiduspe küla elanikele ning pensionäridele Kontsert 19:00
  Väravad mõnusaks sumisemiseks avatud 18:00 Et õige teeots kätte leida, pange Google Mapsi otsingusse "Kaasiku". Või kui panete otsingumootoritesse "Kiduspe", siis küll leiate meid kontserdi päeval ka viitade järgi!
6. juuli - laupäev
 • Saalihokiturniir Viskoosa CUP 2019
  Kõrgessaare Vaba Aja Keskus
  Saalhokiturniir.
 • Keskea Briis
  kell 21.00 Suursadam / SuKu
  "KESKEA BRIIS on kui värskendav kokteil toredast minevikust, muretust tulevikust , fantastilisest olevikust, heast muusikast ja mis kõigetähtsam oivalisest seltskonnast. Pole mingit Kriisi on vaid BRIIS.
  Selle suve kõige popimaks laupäevaks muutub kultuuri ja surfikuur SUKU oivaliseks POP UP klubiks, kus tunneb ennast unustamatul mõnusas nooruses multitalent, kui ka juba kelmikas keskeas ettevõtja.
  Kui sa eelistad kingadele tennised, arvad et tööpäevad ei pea olema 9-5, et elu pole ainult kohustus, vaid lahe aktiivne lõõgastus, siis ole lahke ja tunne ennast hästi.
  Aga kui sul neid harjumusi veel ei ole, siis tule ja BRIIS innustab Sind.
 • Eesti Meistrivõistlused mitmepäevasõidus seenioritele
  06.-07.07.19 Hiiumaal Käina ümbruses
  Jalgrattavõistlus seenioritele EMV
12. juuli - reede
 • Hiiumaa Kalurite Päev
  Rannapaargu
  Suurim koguperefestival Kalurite Päev toob Rannapaargusse 12. juulil kokku nii maitsvad toiduelamused kui kodumaa parima muusika.
  🐟 Hiiumaa parimad kalatoitude valmistajad avavad Rannapaargus kalakohvikud, kus saab mekkida värsket meresaaki!
  🐟 Kalastushuvilised saavad tutvuda kalatarvetega!
  🐟 Kokk Hanno Kask juhatab meid äkise põnevasse maailma!
  🐟 Põnevaid mõõduvõtte ja tegevusi leiavad nii suured kui väiksed!
  🐟 Üles astuvad Revals, Karl-Erik Taukar Band ja Smilers!
  Rohkem infot nii esinajate kui tegevuste kohta leiad meie FB lehelt!
  Sündmus on kõigile tasuta!
 • KOLM RISTI KASSARI KOHAL
  kell 18.00 Kassari kabel
  "Viiskümmend päikest" esineb Sakarias Jaan Leppik
  Sissepääs: vaba annetus
 • JAANUS NÕGISTO, TÕNU TIMM & HELENA LOTMAN
  kell 19:00 Kiduspe küla, Kaasiku talu
  Esinejad kirjutavad iseenda kohta nii:
  "Ansamblit Ruja pole juba 30 aastat, ansambel Jäääär on varsti 30 aastat vana. Eelmainitud kollektiivides karastunud kitarristide duo Jaanus Nõgisto & Tõnu Timm on aga päris noor. Kuigi ekspertide eest oma käekirja päris ei peida, on meestel eesmärk teha midagi hoopis teistmoodi. Ega maailmas ei meenugi hetkel rohkem ühtki mandoliini-havaikitarri duot. Tõsi, laval on neil enamasti palju põnevaid kitarre - mõni plekist, mõnd mängitakse metallpulga ja küünistega, lisaks veel musta mandri kalimba ehk mbira. Aasta 2013 detsembris sai valmis esimene plaat ''Eesti Kuningriik''. Viisid on omad, jutud ka. Kaasas on Hiiumaa randade pärimust (Jaanuse juured ju Kõpus), viiteid maailmamuusikale, country-bluesi , kelti mõjutusi, ulakusi... Aasta 2015 lõpuks sai valmis album ‘’Tulevikupärimused’’, meeste endi meelest küpsem, aga ikka samas ‘’omas’’ vaimus. Duol on olnud rõõm osaleda paljudel erinevates festivalidel nii Eestis kui välismaal. Kahel suvel kutsusid Eduard Salmistu ja Margus Prangel osalema suvelavastus-kontserdeil ''Õhtust, Leon!''.
  Nüüd läks jutt asjalikuks - Jaanuse ja Tõnu kontserdid on aga reeglina lõbusad!"
  Et kontsertidesse natukene naiselikku kuma lisada, siis mõnel eriti õdusal õhtul õnnestub lavale meeste sekka meelitada ka hõbehäälne näitlejanna Helena Lotman!
  Ja Kaasiku talu suvekontsert just üks selline saabki olema!
  Kohapeal kostitavad meid Hiiu Köök & Pagar, Hiiumaa pruulikoda oma õlledega, Hiiumaa käsitöölimondaadid, veinid veinibaarilt "Mis mull onž" & naabrimehed oma värske suitsulestaga (kui lesta tuleb!).
  Piletid hinnaga 22€ / 18€* (kuni 7.aastane k.a tasuta) saadaval Fientast http://tiny.cc/05bz5y (ja piletite olemasolul kohapeal).
  *Kiduspe küla elanikele ning pensionäridele.
  Kontsert 19:00
  Väravad mõnusaks sumisemiseks avatud 18:00
  Et õige teeots kätte leida, pange Google Mapsi otsingusse "Kaasiku". Või kui panete otsingumootoritesse "Kiduspe", siis küll leiate meid kontserdi päeval ka viitade järgi!